Rybářský rozcestník

Jestřabice – sportovní rybolov

Soukromý rybářský revír – šestihektarová přehrada se nachází na Jižní Moravě na západním podhůří Chřibů v malebném údolí v obci Jestřabice asi 8 km od Kyjova a 20 km od Uherského Hradiště. Hloubka nádrže je 2-7m a je bohatě zarybněna více druhy ryb: kapr, pstruh duhový, jeseteři, amur, štika a bílá ryba. Pravidelným dosazováním je udržována nadstandardní četnost úlovků. Břehy jsou travnaté a udržované – vhodné i pro muškaření, je zde možnost lovu z belly-boatů. Po domluvě možnost bivakování, zapůjčení lodě, zavážení nástrah a lovu nonstop. V zimních měsících možnost „lovu na dírkách“. V rybářské klubovně je možno zakopupit základní rybářské potřeby a občerstvení. V podkroví nabízíme ubytování turistického charakteru. K dipozici je WC, sprcha, kuchyňský kout, elektřina, venkovní ohniště a gril. Příjezd k nádrži je po asfaltové silnici, zpevněné parkoviště .

Jestřabice - sportovní rybolov

Lokalita

Jestřabice 52

Koryčany

768 05

GPS 49.0896822, 17.1338267

Kontakt

MVDr. Miloslav Šlesinger

602 832 077

[email protected]

www.jestrabice.cz

Rozloha rybníku

6 ha

Hloubka rybníku

7

Průměrná chycená váha

30

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…