Rybářský rozcestník

Mastodont Baits s.r.o.

Rybaření je pro nás především zábava a není lepšího pocitu, než držet trofejní rybu ulovenou na vlastní nástrahu. To byl jeden z hlavních motivů k prvotním experimentům s výrobou boilies, které se datují do roku 2000. Postupem času s přibývajícími zkušenostmi a úspěchy byl v roce 2011 v Plzni založen Fishing Team MastoDont a sním i stránky a blog, kde jsme se s Vámi mohli společně podělit o naše úspěchy a zkušenosti od vody pod touto značkou, která není spojená jen s kaprařinou …

Mastodont baits

Adresa

Velké Valy 236/18

Nymburk

288 02

Kontakt

Jan Tolar

+420 702 026 207

[email protected]

https://www.mastodontbaits.com/cz/

… Během následujících 4 roků, které byly naprosto úžasné na úlovky, dále rostl zájem o naše nástrahy, na které jsme ji ž nechytali jen my, ale i spřátelení rybáři z celé republiky. Tímto širším testováním nástrah vznikla velice ucelená řada boilies, která nezklame na žádné vodě. Také se vykrystalizovalo tvrdé jádro doslova rybářských fanatiků, kteří se během roku 2015 rozhodli posunout celou věc dál, zřídit profesionální výrobu a nabídnout Vám naše výrobky pod obchodním názvem MastoDont Baits na našem E-shopu a v kamenných obchodech vašich prodejců, protože víme, že ne všichni rybáři mají dostatek času, chuti a zkušeností pro výrobu vlastních nástrah.

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…