Rybářský rozcestník

Svěcený rybník

Na rybníku Svěcený bylo v loňském roce nově zbudováno 17 mol s rybářskými sruby, kde našim návštěvníkům nabízíme možnost intenzivního rybolovu, kdy nejsou výjimkou úlovky desítek kusů ušlechtilých ryb, tyto atraktivní stanovišťě, která jsou řešena jako pevná mola o rozměrech 3 x 7 metrů se sruby, které skýtají ochranu před přírodními živly a pohodlnou možnost přespání na vestavěných lůžkách. Molo je dokonale přizpůsobeno pro komfortní rybolov dvou rybářů. Ke každému molu je upravena přístupová cesta a stromy, které případně zasahují nad mola jsou pravidelně prořezávány, aby nedocházelo k problémům při nahazování. Zároveň jsou mola dostatečně od sebe vzdálena, takže i začátečník nemá problémy i při třech (čtyřech) povolených prutech s nahazováním. NOVINKOU je též rybolovná sádka na pstruhy, zřízená přímo na vodní ploše rybnika o velikosti cca 150 m2, sloužící pro ty pohodlnějsí, zejména pak pro nejmladší rybáře a děti (chycení snadného úlovku během krátké doby). Zde si můžete zachytat pstruhy a siveny v jakémkoliv množstvi (poplatek 50,-Kč. za kus).

Svěcený rybník

Lokalita

Černíny 44

284 01

GPS 49.8515533, 15.2223469

Kontakt

Martin Kuchař

602 559 833

[email protected]

www.svecenyrybnik.cz

Povolenka

ano

Rozloha rybníku

10 ha

Hloubka rybníku

3

Průměrná chycená váha

10

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?