Rybářský rozcestník

JP Fishing – Vaše Rybářství

Rádi bychom Vás pozvali do nově otevřeného obchodu s rybářskými potřebami v Rychnově nad Kněžnou. Obchod jsme otevřeli 1. 11. 2022 a naší snahou je a bude, abychom Vám, rybářům, nabídli vše, co potřebujete pro své hobby. Sami jsme rybáři a víme, jak je důležité sehnat kvalitní rybářské potřeby za rozumnou cenu. Zároveň budeme dělat maximum pro to, abyste se v obchodě cítili dobře a rádi vám pomůžeme se vším ze světa rybářského sportu. Nabízíme potřeby pro kaprařinu, přívlač, feeder, muškaření i lov sumců.

Adresa

Svatohavelská 95

Rychnov nad Kněžnou

51601

Rybářské potřeby v centru Rychnova nad Kněžnou. Rádi Vám pomůžeme se vším ze světa rybolovu!

Zveme Vás tak do „Vašeho Rybářství“, které sídlí v ulici Svatohavelská čp. 95 v Rychnově nad Kněžnou, vedle budovy Okresního soudu. Zároveň můžete sledovat naše Facebookové stránky na adrese www.facebook.com/vaserybarstvi, kde pro Vás zveřejňujeme nejrůznější informace o našich aktivitách a také pořádáme různé soutěže o hodnotné ceny.

Petrův zdar!!!

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.