Rybářský rozcestník

Rybník Řeznovice

Rybník se nachází v obci Řeznovice, 5 km od Ivančic. Osádka ryb: plotice obecná, cejn velký, kapr obecný, amur bílý, lín obecný, okoun obecný,candát obecný, štika obecná. Chytá se způsobem „chyť a pusť“ a také „chyť a vezmi“. Je potřeba místní povolenka!

Rybník Řeznovice
Povolenka

ano

Rozloha rybníku

0,6 ha

Hloubka rybníku

až 1,6 metrů

Pravidla rybolovu denního rybolovu

Denní lov je prováděn v sobotu a neděli.

1. Je povoleno používat k lovu jeden prut, pouze s jedním návazcem s jednoduchým háčkem.

2. Při lovu na položenou platí zákaz používání pevných montáží !!! Jako jsou například helikoptéry, kdy je návazec pevně spojen se zátěží, nebo ke krmítku tj. (srkačky, helikoptéry aj.) Je nutno použít tzv. únikové montáže, průběžné, tzn. v případě, že dojde k utržení ryby, musí v ní zůstat zaseknutý pouze háček s vlascem, nikoliv zátěž nebo krmítko.

3. Každý víkend od 16.6. je povoleno chytání dravých ryb (vláčení,lov na živou a neživou rybku)

4. Při lovu musí mít rybář vyprošťovač háčků (peán, pinzetu nebo klíšťky), míru pro zjištění délky ponechané ryby, podběrák dostatečně velký tak, aby při podebrání byla celá ryba v síťce, oka podběráku musí být malá, aby se ploutve nezamotávaly do sakoviny (tím, že se ryba zamotá do sakoviny,  se poškodí), vlastní vezírek, ve kterém ponechané ryby přechovává.

5. Je zakázáno používání šokových a odhozových šňůr ( pletených šňůr )

Háčky od velikosti 6 můžou mít proti hrot. U číselně menších velikostí musí být háček bez proti hrotu a nebo musí mít proti hrot zamáčklí !!!  

 

Nástrahy

1. Zákaz používání – tvrdých zrnin např.(neuvařená kukuřice,pšenice atd.), krmiv plesnivých, kvasících či jinak znehodnocených.

2. Je zakázáno používat za nástrahu a ke vnadění škrkavky, patentku, mlékárenské kaly a veškeré chráněné živočichy.

Porušení jakéhokoliv pravidla se trestá odebráním povolenky a tím pro vás rybolov končí.

ZÁKAZ parkování vozidel přímo u rybníka, pokud vám to není povoleno porybným. Auta se parkují v obci Řeznovice u lávky přes řeku Jihlavu ,která vede k rybníku.

 

Lovná délka ryb

Kapr                od 45 cm do 60 cm

Amur               od 60 cm do 70 cm

 

Povolenky

Sezónní  od 15.4.2017 do 15.11.2017

Dospělí  ( od 15 let )              1500 Kč                   10 kaprů a 2 amury

Mládež do 15 let                      750 Kč                   10 kaprů a 2 amury

Dítě do 8 let                            Zdarma                   Bez ryb – Chyť a pusť

Prázdninová do 15 let              400 Kč                   Bez ryb – Chyť a pusť

 

Denní  ( bude probíhat pouze v Sobotu a Neděli )

Chyť a pusť      Dospělí            150 Kč

Dítě                 100 Kč

S rybou                                     350 Kč                      1 kapr nebo 1 amur

Kapra od 45 cm do 60 cm , Amura od 60 cm do 70 cm

 

Povolenky SEZÓNNÍ je celoročně možno zakoupit v Ivančicích, Ve Sboru 2, v prodejně Dinosport.

Otvírací doba : Po-Pá      9:00-12:00h   a    14:00 – 17:00h

Nejčtenější články

Uzení ryb podle baštýřek

Ženy baštýřů byly mistryně na přípravu pokrmů. Jejich muži se starali o skupinu rybníků v rámci panství, později rybářského střediska. Rybářská bašta byla závětřím, kde se scházeli i ostatní baštýři, sádečtí, rybáři. Baštýřky, nebo také poněmčeně fišmajstrové, se staraly o žaludky mužů, připravovali dobrou rybí baštu do žaludku. Konzumace ryb na baštách byla nadprůměrná, než v jiných rodinách, kde se ryba na talíři objevila zřídka, nebo jen o Vánocích. Recepty, které zde vznikaly, patřily k rodinnému stříbru, předávaly se ústně, nebo rovnou na talíři. Spotřeba 20 kilogramů ryb na hlavu ročně na baštách byl průměr. Ryby se zde připravovali na mnoho způsobů a vznikaly zde opravdu nejlepší a originální recepty na jejich úpravu. Běžně se zde ryby také udily. Samotnou přípravu ryb a jejich naložení do láku zajišťovali baštýřky, samotné uzení pak většinou byla práce jejich mužů.

Legenda rybích labužníků – ježdík obecný

Tahle malá okounovitá ryba byla před 150-100 lety v kuchyni ve velké oblibě, ovšem už ne tak u rybářů při výlovech. Byla doslova postrachem, v rybnících v minulosti ježdíků bývalo tisíce a při výlovu byli všude přítomní, při brakování (přebírání ryb) pak působili rybářům jejich hřbetní ploutve hluboké, špatně hojící se rány. Pro rybáře to byl bezvýznamný škůdce, ale naši předkové si dovedli vážit každé přírodní poctivé potraviny.

Český tým vybojoval bronz na 28. Mistrovství Evropy v muškaření

Český reprezentační tým zaznamenal úspěch na 28. Mistrovství Evropy v muškaření, které hostilo Polsko. V silné konkurenci evropských týmů se naši rybáři umístili na skvělém třetím místě za domácím Polskem a Francií.