Rybářský rozcestník

R-Spekt

R-SPEKT VYROBENO S LÁSKOU K RYBÁM

Vzhledem k mnohaletým zkušenostem s rybařením a dlouhým hodinám strávených na březích našich i zahraničních vod, přišel v roce 2009 specialista na kaprařinu Marek Kvaltín s myšlenkou začít vyrábět pro rybáře ucelenou kolekci výrobků vhodných především pro bezpečnou manipulaci s ulovenou rybou. Tímto nápadem vznikla nová obchodní značka specializovaných rybářských produktů R-SPEKT, na něž navázaly v budoucnosti další jedinečné doplňky a limitované edice výrobků, které u vody ocenilo již mnoho aktivních rybářů a našly si své uplatnění při krátkých i dlouhých výpravách za nevšedními zážitky u vody.

R-Spekt

Adresa

Velkomoravská 2605/81

Hodonín

695 01

GPS 48.8514353, 17.1097064

Kontakt

Lukáš Toman

775858693

[email protected]

www.r-spektstore.cz

Při vývoji každého nového výrobku řady R-SPEKT se snažíme vždy maximálně vyhovět těm nejnáročnějším soudobým požadavkům na kvalitativní provedení celého produktu jak po stránce materiálové, funkční, tak i designové. Vždy nám však jde v prvé řadě o samotný úlovek a zajištění jeho bezpečného a bezproblémového návratu do vodníh prostředí. Neustále klademe značný důraz na celkové provedení všech našich produktů, které nevznikly jen ze dne na den a které mají své specifické využití pro mnohé rybářské příležitosti. Oceníte zejména jejich skladnost, lehkost, praktičnost, funkčnost, kvalitní zpracování a v neposlední řadě též zajímavý a neotřelý design.

Všechny výrobky R-SPEKT jsou vyvíjeny, testovány a vyráběny v České republice, jestliže se tedy rádi spoléháte na českou kvalitu a není vám lhostejný přístup k ochraně přírody a vodního biotopu, používejte naše produkty značky R-SPEKT.

Nejčtenější články

Ryba v české kuchyni – 7. díl

Během 18 století začínají některé rybníky mizet, majitelé je začali přeměňovat na louky, pastviny a pole. Příčinou byla především produkce sena, potom brambor a dalších plodin. Ve velkém se začínal chovat skot, seno bylo rovněž potřeba pro koně. Nezanedbatelná byla i produkce hnoje, která chovaná zvířata produkovala, používal se na hnojení polí. V roce 1791 na Českokrumlovsku vyšlo nařízení, že na každém panství se má vypustit několik rybníků a přeměnit v louky a  pole…

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.