Rybářský rozcestník

Rybník Hulvátské Benátky

Jedná se o soukromý rybářský revír s rozlohou cca. 0,9 ha, který do roku 2013 využíval český rybářský svaz a byl znám pod názvem – revír Odra 2b. Rybník se nachází v obci Nová ves, blízko zastávky Vodárna, je tudíž velmi dobře dostupný jak automobilem tak MHD. Rybník „Benátky“ se řadí mezi soukromé mimopstruhové rybářské revíry podporující sportovní rybolov v Moravskoslezském kraji. V našich vodách narazíte na mnoho druhů ryb všech velikostí včetně trofejních kusů. Vysazuje se především kapr, amur, lín. Na své si příjdou i lovci dravců. Vysazen byl Candát, Štika, Viza Velká a Jeseter Sibiřský. Charakter rybníku podporuje aktivní rybolov, kdy se u vody nemusíte nudit a máte šanci i na pěkné úlovky. Osádku rybníku tvoří i „bílá ryba“ a proto je zde ideální prostředí pro drobné zájmové skupiny, trénink závodníků a rodiče s dětmi. Rybaření preferujeme formou „chyť a pusť“ s důrazem na šetrné zacházení s ulovenými rybami.

Rybník Hulvátské Benátky

Lokalita

Novoveská 215/2

Ostrava- Nová Ves

709 00

GPS 49.827870, 18.240320

Povolenka

ano

Hloubka rybníku

3

Průměrná chycená váha

8

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…