Rybářský rozcestník

Články profesionálů (odborníků, vědců, známých osobností, ale i prodejců a výrobců nejen rybářských potřeb)

Mezi sebou máme rybáře – profesionály, co se rybařinou živí a není divu, vědí o rybách téměř vše! Také rady výrobců a prodejců krmení, ale i dalších potřeb pro rybáře nám mohou pomoci chytnout si tu vysněnou trofejní rybu, nebo se stát prostě jen úspěšným rybářem, ale to není málo.

Recenze prutu řady Xtrem 900 Suprem 12′

Firma Caperlan, která spadá pod Decathlon, letos začala v ČR prodávat, kromě jiného, kaprové pruty řady Xtrem 900.“ – Kdo neví, Caperlan je privátní značka Decathlonu pro rybolov. Nám se dostal do ruky prut s označením Suprem 12 P, 3,25 lb, dvojdílný, o délce 360 cm. V tomto článku se dozvíte naše zkušenosti s ním. Měli jsme totiž možnost ho testovat téměř celou letošní sezónu a musíme uznat, že pruty řady Xtrem 900 si vaši pozornost určitě zaslouží.

Číst článek

Víte co je dumbell nástraha? Testovali jsme dumbell wafter řady NaturalSeed s příchutí korýši / černý pepř značky Caperlan, která spadá pod Decathlon

Originální označení z angličtiny je dumbbell. Další názvy jsou dumbell, boilie dumbells nebo pelety dumbells. „Dumblesky“ jsou již několik let velice oblíbená nástraha pro lov na feeder, především pak na method feeder. Je to malé, měkké, plovoucí, potápivé a také neutrálně vyvážené, boilies, často prodávané ve výrazných barvách. Dumbells se vyrábí už od průměru 5 mm. Mají válečkovitý tvar. Nastražují se většinou na vlas pod háček. Nejčastější úlovky jsou kapr, lín, amur nebo cejn. Ale umějí překvapit. Chytili jsme na ně i krásného metrového jesetera!

Číst článek

Recenze nové boilies řady NaturalSeed s příchutí Korýši / černý pepř

Poprvé jsme měli možnost otestovat vybavení z nabídky francouzské značky Caperlan, která spadá pod Decathlon. Na e-shopu a v některých obchodech Decathlonu můžete objevit zajímavou novinku z kategorie nástrah a návnad, boilies na rybolov s příchutí Korýši / černý pepř řady NaturalSeed. Je samozřejmostí, že jsou tyto chytací koule nabízeny v několika velikostech. Od 12 mm až do 24 mm. Jde o boilies vhodné pro lov nejen kaprů, ale i dalších kaprovitých ryb. Bohužel ne všechny produkty této řady najdete v kamenných obchodech, ale nezoufejte, lze je také objednat v e-shopu a nechat si je zaslat domů, nebo si je můžete objednat a vyzvednout i v nejbližším obchodě Decathlon. Doprava na jednotlivé prodejny je pak zdarma!

Číst článek

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Číst článek

Při cestování do zahraničí nezapomeňte na pořádné cestovní pojištění

Chcete letos nahodit udici někde v zahraničí? Ať už se chystáte cestovat po EU nebo ještě dále do světa, neměli byste zapomenout na pořádné cestovní pojištění. Přeci jen neštěstí nechodí po domech, ale po lidech a případná nehoda nebo nemoc se vám může výrazně prodražit. Přitom chránit sebe i své blízké můžete už za pár korun denně! Pojďte se podívat, s čím vám může cestovní pojištění pomoci a jak jej nejlépe uzavřít.

Číst článek

Kráječ boilies koulí by měl rybářům usnadnit práci

Ano, kráječ na boilies by měl ulehčit a také urychlit půlení krmných boilies koulí. Je to ale opravdu tak? My jsme ho otestovali a úplně nadšení jsme z něho nebyli.

Číst článek

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Číst článek

FISH SURFING „Social distancing“ jinak: Utečte z města

Zapomeňte na trend nízkonákladového ubytování při cestování v podobě „couch surfing“ a objevte nový trend – „fish surfing“. Cestování za rybařením se stává čím dál více populárnější aktivitou po celém světě. V Evropě je v současnosti více než 9 miliónu lidí (což odpovídá počtu obyvatel Rakouska!), kteří se věnují rekreačnímu rybolovu. Pro mnohé z nich to už není jen obyčejný koníček, ale způsob života.

Číst článek

Jak si naplánovat ideální dovolenou s rybařením

Letošní rok je kvůli pandemickým opatřením v mnoha ohledech jiný. Naštěstí existují výjimky a rybaření patří mezi ně. Zvláště díky tomu, že se dá provozovat o samotě a ve spojení se zdravým pobytem v přírodě. Spousta rybářů navíc považuje svůj koníček za lék, který jim dopřeje potřebný klid v duši. A protože klid v duši a dobrou náladu je třeba udržovat si i v době, kdy zrovna není rybářská sezóna nebo zkrátka nezbývá na rybaření tolik času, připravili jsme pro vás jeden tip, jak si dopřát trochu pozitivní vzpruhy.

Číst článek

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Číst článek