Rybářský rozcestník

Jezero Katlov

Jezero se nachází přibližně 14 km od Kutné Hory v těsné blízkosti menší chatové osady, přibližně 1 km od obce Červené Janovice směrem na Štipoklasy. Původ jezera Katlov sahá až do středověku. Legenda praví, že jméno Katlov je odvozeno od císařského kata, který zde měl výsostné právo rybařit. Ze záznamu archivu vodního práva však víme, že v průběhu let byl Katlov využíván nejen jako rybník, ale také jako úrodné pole. Naposledy se tak stalo roku 1901. Kdysi se zde rozprostíraly dva rybníky – Velký Katlov a Malý Katlov. Rybářská správa je však spojila, a tak zde vznikl nejen veliký ostrov, ale také vůbec největší jezero Kutnohorska. Zarybnění jezera Katlov nemá v České republice obdoby. Obsádka tohoto revíru se připravovala již od roku 2008, a tak se můžete těšit na překrásné a zdravé ryby, které pocházejí z našich chovných rybníků. Hlavním tahákem jezera Katlov jsou kapři s váhou až 25 kilogramů a líni s váhou až 5 kilogramů! Jezero Katlov je určeno pouze rybářům vyznávajícím myšlenku „Chyť a pusť“. Veškeré úlovky zde musejí být vráceny vodě. Areál jezera Katlov je zasazen v překrásném prostředí, kde můžete příjemně strávit i rodinnou dovolenou.

Jezero Katlov

Lokalita

Vřesová 502

Průhonice

252 43

GPS 49.8191597, 15.2531283

Kontakt

Jan Pokorný

774 595 112

[email protected]

www.katlov.com

Povolenka

ano

Rozloha rybníku

3 ha

Hloubka rybníku

2

Průměrná chycená váha

15

Video: vysazování trofejních kaprů 24. 8. 2016:

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…