Rybářský rozcestník

Rybářská moudra

Dobrých rad není nikdy dost a tak hlupákem je ten, který si nenechá poradit! I když je dobrá rada nad zlato, my zde dáváme rady našich dědů a pradědů zdarma! :)

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Číst článek

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.

Číst článek

Uvázání sumce na pružný úvazek (v Česku zakázáno!)

V minulosti jsem chápal, proč je zakázané uvazování sumců na laně, než jsem začal také sám sumce chytat. Samozřejmě optimální je sumce chytit, vyfotit se s ním i přes špatné světelné podmínky, pokud ho tedy chytneme v noci a pak ihned pustit. Kdo si pak sumce chce ponechat, ideální je ho hned zabít, tedy netrápit ho a hned si ho odvést domů. Ovšem to vždy nejde. Také pro krásné fotografie, pořízené za denního světla, občas rybáři sumce uvazují na lana, což je ale v Česku zakázané! Je to škoda, protože má zkušenost mě ukázala, že nedochází k poškození sumce, pokud se úvaz navlékne tlamou tak, aby byl protažen mimo žaberní oblouky sumce. Jde asi o nejšetrnější způsob přechovávání živého sumce.

Číst článek

Lov amurů na ledový salát

Nedaří se vám chytit nějakého amura? Kukuřice, ovoce, ani sladké boilies koule nefungují? Vyzkoušejte chytání amurů na ledový salát!

Číst článek

Spařování ryb před kuchyňskou úpravou či jejich zamražením

Pro ty, co si rádi nějakou tu rybu od vody odnesou domů tu máme tip našich dědů a pradědů na předúpravu rybího masa a kůže před samotnou tepelnou úpravou, případně i před zamražením. Pokud takto ryby upravíte, snížíte tak zásadně pachuť rybího masa, díky které hodně lidí ryby nemají rádi.

Číst článek

Zelená vám voda v kanystru? Dá se tomuto problému jednoduše předejít!

Hlavně při dlouhodobých pobytech u vody se často stává, že pitná voda v kanystrech začne zelenat, tvoří se v nich totiž řasa, která vodu kazí a může některým citlivým osobám způsobit velké potíže. Není problém tomuto problému předejít a když už se to stane, že vám kanystr začne zevnitř zarůstat řasou, nemusíte ho vyhazovat, stačí ho jen vydezinfikovat.

Číst článek

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?

Číst článek

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Číst článek

Tinktura z muchomůrky červené

Už máte naloženou tinkturu z muchomůrky červené? Lidová medicína tuto receptůru z východu používá po staletí. Pokrájené mladé klobouky muchomůrky červené se nakládaly do vodky na 1 měsíc, osvědčila se i naše francovka. Tinkturou se potírají bolavá místa, pomáhá při ischiasu, revmatismu, artróze, myositidě (zánětlivé onemocnění svalů)…

Číst článek

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Číst článek