Rybářský rozcestník

Rybářská moudra

Dobrých rad není nikdy dost a tak hlupákem je ten, který si nenechá poradit! I když je dobrá rada nad zlato, my zde dáváme rady našich dědů a pradědů zdarma! :)

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Číst článek

Tinktura z muchomůrky červené

Už máte naloženou tinkturu z muchomůrky červené? Lidová medicína tuto receptůru z východu používá po staletí. Pokrájené mladé klobouky muchomůrky červené se nakládaly do vodky na 1 měsíc, osvědčila se i naše francovka. Tinkturou se potírají bolavá místa, pomáhá při ischiasu, revmatismu, artróze, myositidě (zánětlivé onemocnění svalů)…

Číst článek

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Číst článek

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?

Číst článek

Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapy, co si rádi posedí na WC

Na dlouhé rybářské výpravy si nezapomenu přibalit mobilní chemické WC. Bez něj celá naše parta už ani na ryby nevyjede. Je to skvělá možnost, jak vyřešit svoji potřebu venku v přírodě. Někdo si ale pomyslí, ale co když se usadím například u frekventované cyklostezky nebo u jiného rušnějšího místa plného lidí? I tak to lze řešit. Kamarád, především pro svoji ženu, si pořídil WC/sprchový stan. Jde o šikovného pomocníka, který umožní si v klidu udělat to svoje a přitom nepohoršovat okolí. Ovšem rád ho sám využivá také. 🙂

Číst článek

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Číst článek

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Číst článek

Berou ryby za úplňku?

Slunce a jeho erupce, střídání fází měsíce, otáčení země, to vše přímo, nebo i nepřímo ovlivňuje život na zemi. Například příliv a odliv je vyvolán gravitačním působením právě měsíce a v menší míře i slunce na mořskou vodu. Vliv úplňku je pak prokázán i na lidský organismus! Nejde jen o nespavce, kteří nemohou při úplňku usnout, ale vliv měsíce na člověka mohou doložit i lékaři na pohotovostech, kterým se za úplňku plní čekárny v ordinacích, od záchranářů, kteří sundávají zbloudilé náměsíčníky ze střech nebo od policistů, kteří prý za svitu jasného měsíce vyjíždí k jedné havárce za druhou. Pak se nedivme, že úplněk ovlivňuje i život ryb, tedy částečně i život rybářů.

Číst článek

Dlouhodobé máčení návazců v dipech háčkům nesvědčí!

V minulosti jsem běžně nechával návazce s nástrahou máčet i několik týdnů v různých dipech. Byla to chyba, letos se mě to dokonce dvakrát po sobě vymstilo. Nejprve se mě zlomil háček, podruhé pak přetrhl celý návazec. A proč? Protože dlouhodobé máčení návazců v některých dipech návazcům a především háčkům prostě nesvědčí.

Číst článek

Korbáčiky patří mezi TOP nástrahy do ledové vody

Pokud si dokážete korbáčiky odepřít a nesníst je všechny, rozhodně je vyzkoušejte jako nástrahu na háček do studené vody. Hodí se na ně chytat od podzimu do jara, kdy na ně lze přemluvit více druhů ryb. Především na sýry můžeme chytat tlouště, parmy, podoustve, ostroretky, ale i kapry. V zimě na dírkách také pstruhy, především pak duháče.

Číst článek