Rybářský rozcestník

Aktuálně ze světa rybářů, články z tisku a ze sociálních sítí

Aktuality od vody, aneb, co se právě stalo u vody u nás, i ve světě. Rybářské aktuality pro Vás hledáme každý den! Pokud nám nějaká utekla, nebojte se nám napsat, rádi ji zveřejníme na základě vašeho upozornění.

Westin mění zastoupení v České republice a na Slovensku

Známá skandinávská rybářská značka Westin oznamuje svůj přímý vstup na český a slovenský trh. Westin s hrdostí oznamuje, že Radek Filip, počínaje 1. srpnem 2022, výhradně zastupuje značky Westin a Kinetic Fishing v České republice a na Slovensku. Radek Filip je velmi dobře známým rybářem po celé Evropě a mimo jiné šampiónem World Predator Classic. Westin vybavení používá už dlouhá léta a na Westin nástrahy a pruty chytil opravdu velké množství velkých ryb. Pro rychle rostoucí Westin tým je velkou posilou.

Číst článek

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Číst článek

For Fishing letos proběhl v komornější variantě, přesto bylo na co koukat

I když letošní For Fishing byl pořádán jen ve dvou halách, přesto měli návštěvníci, tohoto rybářského veletrhu, na co koukat a za co utratit své peníze. Na veletrhu se objevily jak tradiční rybářské značky, tak i některé nové firmy. Rybáři si z veletrhu nosili plné tašky nových „hraček“, co si na For Fishingu pořídili a my jim přejeme, ať jim dopomohou k jejich vysněným úlovkům!

Číst článek

Rybáři se sejdou v Letňanech

Rybářskou sezónu letos odstartuje oblíbený veletrh FOR FISHING. Od 10. do 13. března 2022 čekají na návštěvníky PVA EXPO PRAHA dvě haly toho nejlepšího ze světa rybaření. Zastoupeny budou všechny rybolovné techniky. Návštěvníci se dočkají i přednášek zkušených rybářů nebo návštěvnické soutěže.

Číst článek

Rozhovor s manažerem veletrhu FOR FISHING Michalem Sedláčkem

Rybářský veletrh FOR FISHING 2022 opět odstartuje rybářskou sezónu. Pojďme se s manažerem veletrhu Michalem Sedláčkem podívat, co na návštěvníky v pražských Letňanech od 10. do 13. března 2022 čeká.

Číst článek

Připojte se i vy k naší výzvě „Za živé Labe“ a podepište petici proti výstavbě jezu u Děčína!

Arnika ve spojení s nevládními organizacemi sdruženými v Zeleném kruhu zaslala proto poslancům a senátorům otevřený dopis s výzvou k zastavení ratifikace a k opětovnému otevření rozhovorů s německou stranou o budoucnosti Labe. Snaha postavit plavební stupeň Děčín neutuchá již více než dvacet let. Plavební stupeň Děčín je představován jako poslední maličkost, která chybí k čilému dopravnímu ruchu na Labi. Labe ale nemá, a zřejmě nikdy nemůže mít potřebné parametry skutečně tepající lodní dopravní cesty. S postupující změnou klimatu se představy o ekonomicky efektivní plavbě po Labi stávají čím dál tím méně reálné, Německo navíc se splavněním navazujícího úseku řeky v budoucnu nepočítá.

Číst článek

PF 2022

Přání do nového roku nás z redakce Rybářský rozcestník.cz pro všechny zapálené rybáře a rybářky.

Číst článek

Rybářský veletrh FOR FISHING už od 21. října 2021 v PVA EXPO PRAHA

Od 21. do 24. října 2021 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční oblíbený rybářský veletrh FOR FISHING. Výjimečně v podzimním termínu doplní souběh veletrhů pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na průřez všech rybolovných technik, své si tak na veletrhu najde každý. Nováčky na veletrhu budou česká firma TFE elektronika – výrobce el. signalizátorů FLACARP, anglická kaprařská firma DT BAIT nebo slovenská firma Oukrofishing s.r.o., která se zaměřuje na přívlač.

Číst článek

Cíleně pro rybí maso chodí k vodě jen něco málo přes 4 % registrovaných rybářů

Z naší ankety s otázkou: „Proč vlastně rybařím?“, jasně vyplývá, že k vodě pro rybí maso chodí jen malé procento rybářů. Většina nás rybářů má totiž jiný důvod, proč vlastně k vodě na ryby chodí. Možná budete překvapeni, jak více jak 8 000 rybářů, v naší anketě, tedy hlasovalo.

Číst článek

Rybářská aplikace Fishsurfing přichází s dalším vylepšením. Nově v ní rybáři najdou všechny české státní revíry

Přesně rok od spuštění ostrého provozu oznamuje česká rybářská aplikace Fishsurfing novou zásadní aktualizaci ve své aplikaci. Uživatelé v ní mohou zdarma vyhledávat české státní rybářské revíry a významně si tak ulehčit plánování cest v právě probíhající rybářské sezóně. I díky této novince může aplikace plnohodnotně pokrýt poptávku rybolovných míst a informací na českém trhu, stát se nejpoužívanější tuzemskou rybářskou aplikací a zopakovat podobný úspěch uživatelského nárůstu, jako v Polsku či ve Francii.

Číst článek