Rybářský rozcestník

Aktuálně ze světa rybářů, články z tisku a ze sociálních sítí

Aktuality od vody, aneb, co se právě stalo u vody u nás, i ve světě. Rybářské aktuality pro Vás hledáme každý den! Pokud nám nějaká utekla, nebojte se nám napsat, rádi ji zveřejníme na základě vašeho upozornění.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Číst článek

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Číst článek

Aktuálně: Na Labi natočili, jak sumec ulovil ptáka

Sociální sítě obletělo video sumce, který na řece ulovil plovoucího ptáka. Stát se tak mělo v Týnci nad Labem, unikátní záběry zřejmě zachytili zahraniční dělníci pracující na opravě místního mostu. Podle rybářů je však toto chování u sumců běžné.

Číst článek

Vedoucí rybářského tábora chytil dvoumetrového sumce albína!

Obrovský zážitek připravil svým svěřencům na dětském rybářském táboře vedoucí Jakub Menša. Při ukázce chytání na živou rybu se mu na Štěrkovišti v Otrokovicích podařilo ulovit téměř dvoumetrového sumce albína. Lepší oslavu 25. výročí pořádání rybářských dětských táborů si pořadatelé ani nemohli přát.

Číst článek

Co si k vodě dovezu, to si i od vody odvezu domů! Druhé téma: Ztráta mnoha rybářských míst

Jak by bylo krásné, kdyby se heslem v nadpisu řídili všichni rybáři a nejen oni. Pak by bylo kolem vody čisto, bez vajglů, papírků, ale i pytlíků plných odpadků, které rozkousali hlodavci… Ano, některá čuňata nepatří mezi rybáře, ale část z nás rybářů si také neumí po sobě uklidit a tak se často setkávám s nepořádkem u vody a je to smutný pohled. Na poslední výpravě jsme museli odvést dvě plné igelitové tašky „bordýlku“ po rybářích, co na místě byli před námi. A máme tu ještě jedno téma, které by mělo zajímat každého rybáře! Stálý úbytek rybářských míst napříč celým Českem.

Číst článek

Mondi Štětí a Jakub Vágner zachraňují karase obecného

Kdysi hojného karase obecného, kaprovitou rybku o velikosti 10 až 30 centimetrů, už ve volné přírodě potkáte jen vzácně. Mondi Štětí, největší papírna v České republice, společně s Jakubem Vágnerem, známým sportovním rybářem a cestovatelem, se snaží, aby se tato krásná ryba vrátila do našich vod v hojnějších počtech. Během příštích dvou let Jakub Vágner a tým odborníků vychová a v roce 2025 do volných vod vypustí generaci karase obecného. Do té doby budou obě strany pracovat na osvětě českých rybářů, dětí i veřejnosti, abychom karase obecného v české přírodě zachovali.

Číst článek

For Fishing letos ve skvělé kondici! Návštěvnost překonává očekávání

Včera se otevřely brány největší rybářské akce v Česku, rybářský veletrh For Fishing 2023. V Praze v PVA Letňany si letos vybere určitě každý rybář. Samozřejmostí je možnost si nakoupit rybářské potřeby na celou letošní rybářskou sezónu, ale i na ty budoucí. Veletrh je také obohacen o rozmanitý doprovodný program. Zhlédnout zde můžete například přednášku Jakuba Vágnera, Josef Konopásek zase předá zkušenosti z Mistrovství světa konaného v roce 2022…

Číst článek

Rybářský rozcestník.cz na veletrhu For Fishing 2023 představuje novou aplikaci!

Tak konečně se nám povedlo rozjet funkční verzi rybářské aplikace „Rybářský zápisník.cz“! Stáhnout tuto aplikaci si můžete na Google Play. Pro „jablíčka“ bude aplikace ke stažení do jednoho měsíce…

Číst článek

Nová kategorie jídel v naší rybářské kuchařce – „Dehydrované (sušené) pokrmy“

Hlavně na vícedenní rybářské výpravy je potřeba, kromě jiného, přibalit si k rybářskému nádobíčku i jídlo pro nás rybáře, takové, kterému nebude vadit extrémní počasí, bude skladné, lehké…. vydrží a hlavně nezkazí se ani při nevhodném skladování. Přitom není důvod, proč si nepochutnat na dobrém obědě či večeři u vody a to i na delších výpravách bez zázemí s lednicí.

Číst článek

Zajímají Vás ryby a počítání?

Pak zvažte pracovní nabídku Programátor modelů dynamiky rybích populací v Hydrobiologickém ústavu BC AV ČR…

Číst článek