Rybářský rozcestník

Aktuálně ze světa rybářů, články z tisku a ze sociálních sítí

Aktuality od vody, aneb, co se právě stalo u vody u nás, i ve světě. Rybářské aktuality pro Vás hledáme každý den! Pokud nám nějaká utekla, nebojte se nám napsat, rádi ji zveřejníme na základě vašeho upozornění.

For Fishing letos ve skvělé kondici! Návštěvnost překonává očekávání

Včera se otevřely brány největší rybářské akce v Česku, rybářský veletrh For Fishing 2023. V Praze v PVA Letňany si letos vybere určitě každý rybář. Samozřejmostí je možnost si nakoupit rybářské potřeby na celou letošní rybářskou sezónu, ale i na ty budoucí. Veletrh je také obohacen o rozmanitý doprovodný program. Zhlédnout zde můžete například přednášku Jakuba Vágnera, Josef Konopásek zase předá zkušenosti z Mistrovství světa konaného v roce 2022…

Číst článek

Rybářský rozcestník.cz na veletrhu For Fishing 2023 představuje novou aplikaci!

Tak konečně se nám povedlo rozjet funkční verzi rybářské aplikace „Rybářský zápisník.cz“! Stáhnout tuto aplikaci si můžete na Google Play. Pro „jablíčka“ bude aplikace ke stažení do jednoho měsíce…

Číst článek

Nová kategorie jídel v naší rybářské kuchařce – „Dehydrované (sušené) pokrmy“

Hlavně na vícedenní rybářské výpravy je potřeba, kromě jiného, přibalit si k rybářskému nádobíčku i jídlo pro nás rybáře, takové, kterému nebude vadit extrémní počasí, bude skladné, lehké…. vydrží a hlavně nezkazí se ani při nevhodném skladování. Přitom není důvod, proč si nepochutnat na dobrém obědě či večeři u vody a to i na delších výpravách bez zázemí s lednicí.

Číst článek

Zajímají Vás ryby a počítání?

Pak zvažte pracovní nabídku Programátor modelů dynamiky rybích populací v Hydrobiologickém ústavu BC AV ČR…

Číst článek

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.

Číst článek

Rybářský rozcestník.cz je opět mediálním partnerem rybářského veletrhu For Fishing!

Už několik let je náš web mediálním partnerem rybářského veletrhu For Fishing, který se letos koná od 16-19. 02. 2023 kde jinde, než v Praze na Letné. A není tomu jinak ani tento rok! Budeme vám zprostředkovávat aktuální informace o dění v halách veletrhu při jeho celém průběhu, budeme fotit, točit videa se zajímavými lidmi, provázet vás akcemi veletrhu a informovat vás také o novinkách na rybářském trhu pro rok 2023.

Číst článek

PF 2023 – přání všem zapáleným rybářům a rybářkám

A máme za sebou další rok. Pro někoho byl skvělý, pro jiného nic moc, další se raduje, že konečně skončí. My z redakce rybářského rozcestníku jsme měli docela dobrý rok díky vaší přízni, za co vám všem moc a moc děkujeme a doufáme, že rok 2023 bude pro vás i pro nás opět hodně úspěšný. Přejeme vám všem úžasné úlovky, hodně času a pohody u vody s kamarády a hlavně klid na náš společný koníček, ale také zdraví a mír, což se ukazuje, že v dnešní době vůbec není samozřejmostí!

Číst článek

Westin mění zastoupení v České republice a na Slovensku

Známá skandinávská rybářská značka Westin oznamuje svůj přímý vstup na český a slovenský trh. Westin s hrdostí oznamuje, že Radek Filip, počínaje 1. srpnem 2022, výhradně zastupuje značky Westin a Kinetic Fishing v České republice a na Slovensku. Radek Filip je velmi dobře známým rybářem po celé Evropě a mimo jiné šampiónem World Predator Classic. Westin vybavení používá už dlouhá léta a na Westin nástrahy a pruty chytil opravdu velké množství velkých ryb. Pro rychle rostoucí Westin tým je velkou posilou.

Číst článek

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Číst článek

For Fishing letos proběhl v komornější variantě, přesto bylo na co koukat

I když letošní For Fishing byl pořádán jen ve dvou halách, přesto měli návštěvníci, tohoto rybářského veletrhu, na co koukat a za co utratit své peníze. Na veletrhu se objevily jak tradiční rybářské značky, tak i některé nové firmy. Rybáři si z veletrhu nosili plné tašky nových „hraček“, co si na For Fishingu pořídili a my jim přejeme, ať jim dopomohou k jejich vysněným úlovkům!

Číst článek