Rybářský rozcestník

Pstruhařství Raška

V areálu na Davidově Mlýně provozujeme rybolov pro malé, ale i velké zájemce – rybáře, ale i nerybáře. O vše se zde stará personál vzdělaný v oboru. Pstruhový rybník: Rybolov funguje tak, že lze přijít bez jakéhokoli vybavení a přesto si nachytáte pstruhy. Pruty, návnada, obsluha – vše tu máte k dispozici. Ryby, které zde chytíte – a věřte že chytíte, si po zvážení můžete odnést (ryby se zpět nepouští kvůli poškození). Personál Vám je odborně ošetří – vykuchá, očistí a zabalí. Na pstruhovém rybníku se chytá celoročně, v zimních měsících probíhá velmi oblíbený lov na dírkách. Kaprový rybník: Další možnost rybolovu je spíše už pro rybáře zdatnější. Stabilizovala se nám zde klientela, která si jezdí užívat chytání trochu porostlejších ryb na mém dalším rybníku o velikosti 1,5ha. Jedná se o kapry – i trofejní velikosti, amury, štiky, candáty, sumce ale i pro mnohé poměrně cizokrajnou rybu – jesetera. Na tomto rybníku zájemci o rybolov chytaji na své vybavení.

Pstruhařství Raška

Lokalita

Staré Těchanovice 46

Staré Těchanovice

749 01

GPS 49.827923, 17.682131

Kontakt

Jan Raška

608 553 662

[email protected]

www.pstruharstviraska.cz

Hloubka rybníku

2

Průměrná chycená váha

2

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…