Rybářský rozcestník

Příspěvky čtenářů – blogy

Různé příběhy, historky a pěkné povídání o výpravách na ryby, ale i o taktice lovu, chycených rybách … nebojte se nám poslat vaše články, rádi je zveřejníme!

PRODÁM RYBÁŘSKÝ KEMP VE STŘEDNÍM NORSKU ZA 6.990.000,-KČ

PRODÁM RYBÁŘSKÝ KEMP VE STŘEDNÍM NORSKU ZA 6.990.000,–KČ kemp se nachází ve středním Norsku v blízkosti obce VALSOYBOTN, cca 120 km jižně od města TRONDHEIM. Kemp je situován na vlastním pozemku cca 14.600 m2 v krásné vyhlídkové části nad fjordem. …

16.7.2021 •
Číst článek

Nevím co jsem dnes chytil za rybu

Kdo z rybářů mi řekne co jsem dnes chytil za rybu jen vím že měla 58 cm

23.6.2021 •
Číst článek

Víte, kdo jsou čapíci?

K tradičním výlovům rybníků, hlavně v jižních Čechách, patří jako místní kolorit čapíci. Když se odloví rybník, rybáři skončí svoji práci, přijdou na řadu právě čapíci, kteří výlov ryb, z různých důvodů zapomenutých v bahně, dokončí. Správce kdysi zavolal ,,hoří“ a to byl povel pro čapíky. Vrchnost byla k prostému lidu shovívavá a za zřetelné zábavy šlechty se, před jejich očima, chudina plácala v bahně a sbírala nedolovené ryby.

19.3.2021 •
Číst článek

Malá říčka, ryba na paletě a na závěr modlitbička

Na úvodní fotografii je obraz, který mi můj vnuk namaloval na zeď nad můj PC v pracovně (viz. foto). Ví dobře, co je moje celoživotní vášeň a má svého dědu rád. I já ho mám rád. Krev není voda. Ten obraz mám každý den na očích. Znovu a znovu mi říká – běž k vodě, běž k vodě, tam jsi šťastný.

Číst článek

Něco o okounech

Kdo jednou ochutnal maso z okouna, dá mi za pravdu, že okoun je nedoceněná ryba. Maso se skládá z lupínků a obsahuje málo svalových kůstek, velmi se podobá masu candáta. Bohužel jich z našich vod ubývá. Na Labi zdecimoval jejich stav, v některých úsecích, přemnožený sumec a samozřejmě i rybáři.

3.3.2021 •
Číst článek

XXL profi generátor pro uzení studeným kouřem

Perfektní pro výrobu čabajek maďarského typu, nebo schwarzwaldských šunek.

1.2.2021 •
Číst článek

Příhody od vody (tři rybářské povídky)

Každý, kdo alespoň pár let chytá ryby, zažil u vody řadu příhod. Jako jistě řada dalších jsem třeba opakovaně vytáhnul na dvou háčcích dvě ryby najednou, dvakrát jsem vylovil na háčku přicvaknutou škebli atd. Je zima, čas to většině z nás rybářů protivný, a tak dám k lepšímu nějaké příhody od vody. Ať je v tom čase pošmourném a covidovém co číst.

Číst článek

Retro výprava 2020

Jednou jsem šel s otcem po náměstí. Je to již hrozně dávno. On se náhle zastavil a povídá: „Tady bývalo provaznictví a támhle v průjezdu ve dvoře povoznictví. Na rohu byla výborná cukrárna a nad ní se z prvního patra z okna často vykláněla hezká mladá paní. Vždy jsem jí zamával a ona mi decentně pokynula ručkou.“ Tehdy jsem si poprvé v duchu řekl, že otec stárne, vrací se do mládí a ztrácí se ve světě vzpomínek. Nedávno jsem si však uvědomil, že jsem v tomto stádiu života i já. Nepamatuji si proč jsem vyrazil z obýváku do kuchyně, ale z dětství a mládí vzpomínky a obrazy naskakují jako živé, jako by to bylo včera. A ty nejhezčí jsou spojené s rybařinou.

Číst článek

Rybářská svatba

I v této nelehké době okořeněné epidemií covid – 19, si 18. 12. 2020 na rožmitálské radnici řekli své ano Jakub Pazderník z Rožmitálu pod Třemšínem, student Fakulty životního prostředí ČZU v Praze obor územní plánování a Nikola Vácová z Dlouhé Lhoty u Příbrami, studentka 2. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy. Byla to tak trochu rybářská svatba…

Číst článek

Osobní rybářské rekordy

Mnoho rybářů se dalo na lov trofejních ryb. Po nocích ve snech tahají sumce 100 kg +, kapry 25 kg + a štiky 20 kg +. Někdo může ve snovém rauši bojovat i s arapaimou v povodí Amazonky nebo s velkou vyzou někde v Rusku. Rybáři chtějí chytit největší rybu v ČR, v Evropě a nebo na celém tom našem světě kulatém. Možná i s šancí proniknout do Guinnesovy knihy rekordů. Je to nikdy nekončící olympiáda, i když heslo Pierra de Coubertina „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ tady moc neplatí. Vyhrát je důležité.

Číst článek
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím