Rybářský rozcestník

Příspěvky čtenářů – blogy

Různé příběhy, historky a pěkné povídání o výpravách na ryby, ale i o taktice lovu, chycených rybách … nebojte se nám poslat vaše články, rádi je zveřejníme!

Pár úvodních kapitol z knihy Štika Majdalenka a duhový míč

Tuto krásně ilustrovanou knihu pro děti napsal Jan Opatřil. A co v ní najdete? Štika Majdalenka je rošťák. Kouše do všeho, co se hýbe, a zodpovědně se připravuje na osamocený život vodního dravce. Jednoho dne však její maminku uloví rybář. Majdalenka zůstane sama a zatouží po kamarádech. Jak ale získat přátele, když máte špičaté zuby a každý se vás bojí? Majdalenka se vydává na cestu rybníkem a zjišťuje, že k získání kamarádů bude muset změnit sama sebe. Je ale vůbec možné, aby se dravá štika skamarádila se svou kořistí? Co bude jíst? A jakou roli v celém příběhu sehraje duhový míč? Pohádka o štice Majdalence vás zahřeje u srdce. A díky nádherným ilustracím budete mít pocit, jako byste se vy sami ocitli pod hladinou. Pokud máte rádi přírodu, ryby a šťastné konce, je tato kniha přesně pro vás.

Číst článek

Method Feeder CUP CZ 2024 – STARTUJE

Ahoj všem příznivcům method feederu, konečně se nám povedlo doladit pronájmy vodních ploch a domluvit termíny jednotlivých kol. Letos to bylo zase o něco složitější, ale věřím že se povedly vybrat kvalitní vodní plochy. Termíny držíme podobně jako v minulém roce, jen superfinále jsme posunuli na konec prázdnin. Snad to pomůže a superfinále se zúčastní většina těch, kteří se kvalifikovali.

28.1.2024 •
Číst článek

Soutěž – Method Feeder CUP CZ 2023

Method Feeder CUP CZ 2023 VŠE O SOUTĚŽI Organizátoři Luboš Němec a Vítězslav Maier ve spolupráci s Pivovarem Pacov pořádají rybářskou soutěžní sérii Method Feeder CUP CZ 2023. Obecná ustanovení  Registrace – začíná – 1.2.2023  Method Feeder CUP …

21.1.2023 •
Číst článek

Sumec – vodní vysavač

Sumci k Labi patří odedávna. Přitom v posledních letech jsou v některých úsecích dokonce přemnožení. V Roudnici nad Labem se lovili již před sto lety, viz z foto z roku 1930 rybářského spolku Roudnice nad Labem z časopisu Rádce – československý rolník, foto sumců ulovených do sítí. Tehdy to byla velká sláva ulovit sumce na udici, rybářské vybavení bylo tehdy totiž ještě velmi primitivní. Většinou se lovili na štípané bambusové pruty, pletené šňůry domácí výroby, korkové splávky větších rozměrů a kované háky. Šlo o klasický lov na položenou na živou rybu, jako nástražní rybka se nejvíce používal cejn, lín, karas.

Číst článek

Cejn velký, v české kuchyni nedoceněná ryba

Mnoho rybářů opovrhuje cejny (řeč bude o cejnu velkém – Abramis brama), přitom si to cejni určitě nezaslouží. Maso z velkých cejnů je tučné a přímo ideální například na uzení. Další možností je uvařit a rozemlít maso z cejnů na masovém strojku i se svalovými kůstkami, to lze pak použít na karbanátky, či krokety. Ale těch možností, jak využít cejna v kuchyni je mnohem, mnohem více! Například rybí vývar z cejnů můžeme použít na kvalitní rybí polévku…

Číst článek

Soutěž – Method Feeder CUP CZ 2022

Rádi by jsme vás pozvali na závody soutěže s názvem Method Feeder CUP CZ Obecná ustanovení • Method Feeder CUP CZ je série 3 závodů + 1 superfinále • Pivovar Pacov je hlavním partnerem soutěže • Závodů se může zúčastnit …

6.6.2022 •
Číst článek

Jak na líny

Každý rybář si oblíbí lov nějakého druhu ryb. Asi nejčastější a nejoblíbenější je u nás lov kaprů o čemž svědčí i vydávání časopisů, věnované především tématice lovu kapra, jako je časopis Kapr, nebo již zaniklý časopis Kapromanie. Většina periodik se dnes přesunula na internet, kde je aktivních mnoho webů zaměřených také právě pro kapráře. I když kapry také rád lovím, já si oblíbil především lov línů. Ovšem takový úlovek línů, jako je vyfotografovaný na úvodní fotografii je dnes už na svazové vodě minulostí. Od začátku roku 2021 si může rybář ponechat jen 4 kusy denně.

30.11.2021 •
Číst článek

Lín obecný ve staré literatuře

Lín je krásná a svérázná ryba, je typickou rybou tůní s vrstvou bahna na dně a na povrchu s porostem stulíků a leknínů, toť čítankový příklad pro děti. Já osobně lína považuji za rybu s nejkrásnějším okem. Měl by se třeba jmenovat lín zlatooký, to by mu slušelo více, než lín obecný. Stará literatura se vyjadřuje o línech dost hanlivě. Kapr lín – Cyprinus tinca, lín plzký, švec, takhle ho nazývali před pomalu 170 lety.

Číst článek

PRODÁM RYBÁŘSKÝ KEMP VE STŘEDNÍM NORSKU ZA 7.990.000,-KČ

PRODÁM RYBÁŘSKÝ KEMP VE STŘEDNÍM NORSKU ZA 7.990.000,–KČ kemp se nachází ve středním Norsku v blízkosti obce VALSOYBOTN, cca 120 km jižně od města TRONDHEIM. Kemp je situován na vlastním pozemku cca 14.600 m2 v krásné vyhlídkové části nad fjordem. …

16.7.2021 •
Číst článek

Nevím co jsem dnes chytil za rybu

Kdo z rybářů mi řekne co jsem dnes chytil za rybu jen vím že měla 58 cm

23.6.2021 •
Číst článek