Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby
Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.
Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.
Tato montáž je skvělá nejen na daleké náhozy, ale dá se použít i na revíry s kamenitým dnem či bahnem. Proto je také skvělá na lov úhořů i když se s na ni dají ulovit i další ryby dna, jako mníci, či malí sumci. Dotírat na háček ale budou i okouni a další milovníci žížal či kousků masa.
Feederová guma je speciální pomůcka určená především pro feederové montáže i když gumu s oblibou používají také plavačkáři, ovšem ti využívají tzv. amortizerovou gumu. Feederová guma se navazuje jako mezičlánek mezi kmenový návazec a koncovou montáž. A proč? Feederová guma dokáže dokonale absorbovat útoky ryb při jejich zdolávání a proto je to skvělá pomůcka při lovu s návazci uvázanými z jemných vlasců či monofilů.
Jedinečný závod v lovu velkých línů na jezeře HEJLOV, které se nachází na Vysočině na klidném místě u lesa – 5 km od Pelhřimova. Jedná se o soukromý revír určený ke sportovnímu rybolovu „chyť a pusť “ a slouží pouze pro členy klubu Kapřího světa. Ovšem na závod se může přihlásit každý, tedy i nečlen! Závod se koná od 10.4. do 12.4.2020.
Nebodovaný závod, pouze pro registrované závodníky, lov s feederovými pruty… Termín: 11.4. – 12.4.2020, Místo konání: Revír 411078 Sázava 7 MO Kácov…
Na letošním mistrovství světa klubů v Bulharsku budou Českou republiku reprezentovat hned dva týmy: PRESTON Feeder Team – MRK.CZ, MAVER Feeder team Moravia. Kde? Plovdiv, Bulharsko. Kdy? 30.-31. 5. 2020. Celkově bude na mistrovství soutěžit 42 týmů z 23 zemí. V tomto článku vám přinášíme několik dalších základních informací o mistrovství….
Menší Pop Up nástrahy mají často malou vzlínavost, moc se jim nechce stoupat k hladině. Tento problém můžeme vyřešit pomocí plováku přidaného do montáže. Ten zajistí, že celá sestava půjde ochotně a rychle právě tam, kde ji potřebujeme mít.
Položená, neboli „chytání na těžko“, je oblíbená metoda chytání ryb především u dna, nebo těsně nade dnem, i když poslední dobou začíná být oblíbené chytání ve vodním sloupci, pomocí vznášejících se nástrah. Po nahození montáže se prut odloží do vidliček, rybář vypne vlasec, pak jej mírně povolí a pověsí se na něj signalizátor záběru. Jakmile ryba nasaje nástrahu a chce s ní odplavat, její pohyb se přenese přes napnutý vlasec na signalizátor a záběr se projeví jeho stoupáním, či klesáním, případně také poskakováním. Zbývá zaseknout a vytáhnout rybu, nebo také ne.
Jde o velmi úspěšnou montáž především na candáty, ale já ji s úspěchem používám i na lov dalších druhů ryb a to nejen dravců, ale i ryb kaprovitých. Jde jen o to, co zrovna pověsíme na háček.
Při chytání candátů si můžeme podobně pomoci zvýšit šance na záběr, jako například při chytání kaprů, jen stačí kromě nástrahy lovné místo zakrmit kousky rybího masa. K tomu nám poslouží například PVA punčocha.