Rybářský rozcestník

PELAGIC

Funkční oblečení k vodě, do vody či volnočasové … Oblečení, které vás ochrání před sluncem UV filtrem 50+, rybářské rukavice, plavky, obuv k vodě nebo na loď, mikiny, bundy, čepice, oblečení pro děti a ženy, světová špička ve slunečních brýlích …

Adresa

Štursova 39c

Brno

616 00

Kontakt

Radek Talafous

+420 773 880 003

[email protected]

http://www.pelagic.cz

PELAGIC je mladá progresivní firma z Kalifornie (založená v roce 2001), která začala vyrábět praktické oblečení k vodě a na vodu do horkých letních dnů. Její ultra-lehké oblečení tak svého nositele ochrání od škodlivého slunečního záření UVA/UVB 50+, ochladí ho, odvede pot, v případě namočení ihned uschne a je chráněno proti ušpinění a skvrnám. Navíc se vyznačuje jedinečným designem. Vybrané produkty jsou vyráběny přímo v USA.

Původně bylo vyvíjeno pouze vysoce funkční (High Performance) rybářské oblečení pro extrémní podmínky na moři. Oblečení si však brzo pro jeho funkčnost, kvalitu a design oblíbili i “sladkovodní” rybáři a následně začal být PELAGIC, původně rybářská značka, žádán i mezi surfaři, jachtaři, kittery, … nebo jen mezi aktivními lidmi, kteří hledají hezké a originální oblečení. Do designu se tak promítly další vášně zakladatele značky, jako je surfing, jet ski, jachting, …

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Kam s úhořem na háčku? Kbelík je ideální!

Každý, kdo někdy vytáhl úhoře z vody ví, že bojuje i na souši a ne a ne se uklidnit. Pak je moc těžké mu háček vytáhnout z tlamky. A nejen to, necháte-li ho malou chvíli vyset na vlasci, začne se do něj zamotávat, dokáže se tak neuvěřitelně zamotat do vlasce, až se začne často škrtit. Hrozí nejen jeho poškození, ale také brzké uhynutí. Kam tedy s ním těsně po vytažení z vody?