Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Číst článek
Nakládaná kukuřice se skvěle hodí nejen nad, nebo pod háček, ale také jako partikl buď samotný, nebo jako součást zakrmovacích směsí. Problém je, že nálevy, do kterých se kukuřice nakládá, rozpouští materiály PVA a tak kukuřici musíme upravit, pokud ji chceme „naládovat“ do PVA punčoch nebo sáčků.
Číst článek
Asi každý rybář ví jak moc jsou kostní červi akční a jak rychle začnou utíkat s kelímku, když jej otevřeme. Jsou to prostě takoví malí útěkáři. Přitom stačí je přesypat do nádoby s absolutně suchým povrchem, pak nikam neutečou tedy do doby, než jim nějaká kapka vody ukáže cestu, kudy s krabičky ven. Přitom existuje jednoduchý trik, jak na prchající červy vyzrát.
Číst článek
Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂
Číst článek
Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.
Číst článek
Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.
Číst článek
Když ryby neberou, je čas na vymýšlení nových montáží. Také změna nástrahy na háčku, nebo pod ním, může ukončit čekání na záběr. A je toho více. Říká se, že změna místa, ryba jistá! O tom dnes ale nechci mluvit. Chci vám nabídnout zajímavou vychytávku pro lov s umělou kukuřicí zatraktivněnou živou nástrahou, například žížalkami či červíky. Při chytání na feeder, nebo i klasický prut při položené, mě tato montáž s živou nástrahou skvěle funguje a to především na menší a středně velké kaprovité ryby.
Číst článek
Mikro kolíčky na boilies, které se používají tak, že je zavrtáme do boilie, se dají samozřejmě koupit, ale jejich ceny v rybářských obchodech jsou dost vysoké. Lze si je ale rychle a jednoduše vyrobit doma z tenkého drátu.
Číst článek
Jedna z možností, jak vydráždit k záběru opatrné okouny či candáty, je použít při vláčení válečkové olovo zavěšené přímo u hlavy smáčka, to zajistí při tažení nástrahy vodou rozrušení dna a tedy mrak, ve kterém se smáček téměř ztratí, přesto právě pro špatnou viditelnost i opatrné ryby často na tuto nástrahu zaútočí.
Číst článek
V žebrovém krmítku skvěle drží jak větší kusy rohlíku, tak i kousky chleba. Lze pečivem naplnit a plně nahradit klasickou zakrmovací směs. I když jde o nouzové řešení, pokud nám například dojde zakrmovací směs, občas se vyplatí pečivo nasadit i místo krmné směsi jako hlavní zakrmovací složku krmení.
Číst článek