Rybářský rozcestník

Rybářské vychytávky

Zajímavé tipy, triky a nápady, jak si poradit u vody. Někdy to chce u vody velký kus rybářského štěstí, jindy nás od dobrého úlovku může dělit opravdu jeden skvělý nápad!

Korkové zátky od vína se dají v rybařině využít na mnoho způsobů

Korek patří od pradávna k oblíbenému materiálu výrobců rybářského náčiní. A není divu, je to skvělý materiál. Už vás ale napadlo použít korkové zátky od vína a využít je při lovu ryb? Ano, existuje snad stovky možností, jak je využít při chytání ryb. Z korkových „špuntů“ lze vyrobit splávek, použít je na vláčení, využít na skladování jehel… fantazii rybáře se prostě meze nekladou!

Číst článek

Výrobce iBite začal na český trh dodávat geniální led světýlka určená na špičku prutu

Každý zkušený rybář ví, že při lovu na feeder je třeba dobře vidět reakce špičky prutu. Během dne to není problém, ale co v noci? Například při chytání candátů, mníků, ale i dalších ryb aktivních za tmy je přímo nezbytné vidět dobře veškeré akce špičky prutu. Již léta na rybářském trhu existují chemická světla, která ale mají své omezení, především pak dobu, po kterou svítí tak jasně, že je opravdu vidět každá akce. Vydrží svítit den, či dva, ale pak je třeba je vyměnit. Na rybářském trhu se objevila nová světýlka určená na špičku prutu, která ale nejsou chemická, nýbrž ledková, na baterky. Ta vydrží svítit několik dní a spolu s náhradními bateriemi nebo nabíječkou dokonce i celou sezónu, či několik sezón.

Číst článek

Dá se ušetřit na zakrmovací směsi? Dá a ne na úkor kvality krmení!

Směs pro nosnice dokonale nahradí velkou část zakrmovacích směsí, které se dají koupit v rybářských potřebách. Přitom cena je podstatně menší, suroviny ve směsi pak pro ryby dost lákavé na to, aby i na tuto levnou směs reagovali pozitivně. Stačí jen malé vytunění a hurá k vodě!

Číst článek

Dutá umělá kukuřice, skvělý pomocník v místech přemnožených trumany či hlaváči

Aliho Hamidiho zná asi každý, kdo sleduje rybářská videa. Je to zdatný rybář známý především lovem velkých kaprů. Málo kdo ale ví, že začal podnikat a přivedl na rybářská trh několik zajímavých výrobků, které mohou rybářům pomoci k úspěšnému lovu nejen trofejních kaprů, ale i dalších vysněných ryb. Právě do této kategorie patří i dutá umělá kukuřice, která se dá nastražit jak na háček, tak také na přívěs háčku, tedy pod něj. Jde o super pomůcku, kterou využije rybář především všude tam, kde nástrahy atakují drobné ryby, především ty invazivní, jako trumani či hlaváči.

Číst článek

Co dělat, když díky střídání tepla a zimy nejde váš prut rozložit?

Už jste zažili, že po chytání po několika dnech, kdy rozdíl teplot v noci oproti teplotám přes den přesáhl 20 i více stupňů, že vám nešel oddělit jeden díl prutu od druhého? Pokud ano, máme pro vás tip, jak dílce prutu od sebe oddělit, aniž by jste poškodili očka prutu nebo jeho blank, například právě ve spoji, kde se zaseknul a ne a ne díly od sebe oddělit.

Číst článek

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Číst článek

Úprava nakládané kukuřice pro použití do PVA materiálů

Nakládaná kukuřice se skvěle hodí nejen nad, nebo pod háček, ale také jako partikl buď samotný, nebo jako součást zakrmovacích směsí. Problém je, že nálevy, do kterých se kukuřice nakládá, rozpouští materiály PVA a tak kukuřici musíme upravit, pokud ji chceme „naládovat“ do PVA punčoch nebo sáčků.

Číst článek

Jak zabránit červům, aby se nerozutekli z kelímku?

Asi každý rybář ví jak moc jsou kostní červi akční a jak rychle začnou utíkat s kelímku, když jej otevřeme. Jsou to prostě takoví malí útěkáři. Přitom stačí je přesypat do nádoby s absolutně suchým povrchem, pak nikam neutečou tedy do doby, než jim nějaká kapka vody ukáže cestu, kudy s krabičky ven. Přitom existuje jednoduchý trik, jak na prchající červy vyzrát.

Číst článek

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Číst článek

Korkový špunt od vína – další tip, jak ho využít v rybařině

Korek a rybáři k sobě neodmyslitelně patří. Používá se při výrobě prutů, splávků a podobně. Stejně to platí o vinařích, víně a špuntech, tedy přesně korkových zátkách, které se stále využívají na uzavírání lahví, i když jsou dnes již hojně nahrazovány i jinými materiály. Korkové špunty může rybář využít na mnoho způsobů. My tu dnes máme tip na praktickou vychytávku, kdy špunt od vína lze použít při skladování rybářských prošívacích jehel.

Číst článek