Poradenství v chovatelství ryb, poradenství v realizaci zahradních jezírek, zarybňování vodních ploch, doprava ryb, výlovy rybníků. V zimě lov na dírkách!
Rybník Mokřad se nachází za obcí Huštěnovice, která je vzdálená 5 km od Uherského Hradiště ve směru na Otrokovice – Přerov. Rybník je uměle vytvořen z původně mokřinové lokality (odtud název Mokřad) o vodní ploše 1,6 ha s dvěma ostrovy. Ano, vlastníme katastrálně zaměřené ostrovy, lépe souostroví – do dnešního dne nemají oficiální název. Hledáme jej! Pomůžete? Další doprovodné menší rybníky (dravcový a násadový) spolu vytvářejí vodní plochu 0,3 ha.
Rybník Dubový se nachází mezi obcemi Pávov a Zborná, nedaleko krajského města Jihlavy. Jedná se o soukromý rybářský revír o rozloze cca 3 ha, jehož cílem je provozování sportovního rybolovu systémem „chyť a pusť“, ale nebráníme se ani možnosti odlovu tradiční ryby pro českou kuchyni, tedy kapra. Pro všechny lovící bude jistě prioritou šetrné zacházení s ulovenou rybou. Rybník plní také funkci rekreační a relaxační, takže je třeba se dle této situace chovat a respektovat předepsané řády. Stejně tak je třeba pečovat o krásnou přírodu a chránit ji. Platí to především ve vztahu k rybám a potírání pytláctví. Povoleným způsobem lovu v rybářském revíru je lov ryb na udici. Prozatím se provozuje lov na plavanou a položenou. U všech způsobů lovu musí být lovící přítomen u svých prutů. Pokud musí lovící opustit své místo do větší vzdálenosti, musí být lov přerušen. Nesmí být pověřena kontrolou prutů druhá osoba …
Na našem rybníku jsme se pro vás rozhodli pokusit vytvořit revír se zaměřením na ‘’zvláštní“ ryby, najdete zde tedy velice bohatou rybí obsádku. Naleznete zde třeba i Americké Kapry Buffalo, nebo nepřeberné množství forem koi kaprů, sbírku druhů jeseterů, albino sumce a mnoho dalších unikátů. Více na našich webovkách.
Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.
Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…
Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.