Rybářský rozcestník

Rybník Rampichov

V arálu našeho rybníku si užije zážitek z rybaření nejen zkušený rybář, ale i úplný začátečník včetně dětí. Pro tyto návštěvníky nabízíme plný servis, tedy zapůjčení prutu, podběráku, prodej návnady, poradenství a po úspěšném lovu i případné očištění a vykuchání chycené ryby (tato služba je za mírný poplatek). Nabízíme Vám jedinečnou možnost vyzkoušet si jestli právě rybaření není ten správný koníček pro Vás nebo Vaše děti. Děti mohou rybařit pouze pod dohledem rodičů. Pro ty z Vás kteří přijedou autem nabízíme bezproblémové zaparkování v těsné blízkosti areálu a pokud se rozhodnete využít MHD, využijte jízdní řád MHD zastávka Letkov a cca 400 m pěšky. Těšíme se na Vás za každého počasí (po předchozí tel. domluvě). Nejen v létě nabízí rybaření nevšední zážitky, ale i zimní chytání ryb tzv. na dírkách, je zážitek na který se nezapomíná. Pro Vaše občerstvení Vám nabídneme teplé i studené nápoje. Vybavení areálu: pergola, sociální zařízení, el síť 220V, lednička, mrazák, tekoucí voda.

Rybník Rampichov

Lokalita

Příkrá 14

Plzeň

32600

GPS 49.719905, 13.469453

Kontakt

Václav Rampich

603877477

[email protected]

www.rampichov.cz

Rozloha rybníku

1,5 ha

Hloubka rybníku

5

Průměrná chycená váha

10

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…