Rybářský rozcestník

Rybník Vyplatil

Areál Rybníku Vyplatil se nachází v obci Ostružno v nádherné krajině Prachovských skal a nedaleko města Jičína. Rybník Vyplatil je určen na lov trofejních kaprů. Rybník je po celkové rekonstrukci včetně odbahnění. Areál byl rozšířen o sedm chovných rybníčků, na jednom z nich je provozováno rybaření pro děti a začínající rybáře s možností odkoupení ryb.

Lokalita

Rybník Vyplatil

Ostružno

506 01

Kontakt

Petr Kovář

773 762 326

[email protected]

https://rybnikvyplatil.cz/

Rozloha rybníku

4 ha

Hloubka rybníku

1,2-2,5 m

Bližší info naleznete na stránkách https://rybnikvyplatil.cz/, na Facebooku, nebo vaše dotazy rádi zodpovíme na našem emailu [email protected].

Je nutná předchozí rezervace

Ceník:

Ceny za lovná místa na 24 hodin (nutná rezervace míst)

  • Místa č. 1-5 pro dva rybáře: 600 Kč za osobu
  • Místo č. 6 pro jednoho rybáře: 600 Kč
  • Dokoupení povolení k rybolovu na třetí prut: 200 Kč
  • Doprovod starší 15 let: 150 Kč

Ceny za lovná místa na 48 hodin a více (nutná rezervace míst)

  • Místa č. 1-5 pro dva rybáře: 500 Kč/ osoba a den
  • Místo č. 6 pro jednoho rybáře: 500 Kč/ den
  • Dokoupení povolení k rybolovu na třetí prut: 150 Kč
  • Doprovod starší 15 let: 150 Kč

Pravidla lovu:

Rybolov by měla být forma relaxu, tudíž nechceme rybáře svazovat pravidly. Základem je slušné zacházení s ulovenýma rybami a ohleduplné chování k ostatním lovícím, proto jsme vytvořili pouze omezená pravidla.

Lovící vstupuje do prostoru na vlastní nebezpečí. Rybář smí lovit maximálně na 2 pruty s jednoháčkovou montáží a průběžnými olovy. Povolené nástrahy a návnady k lovu: boilies, pelety, kukuřice a jejich napodobeniny. Vnadění a lov smí být prováděn pouze ze břehu. Rybář je povinen používat při ulovení ryby podložku a kaprový podběrák o velikosti ramen min. 80cm. Rybář nesmí rušit ostatní rybáře hlukem. Nadměrné požívání alkoholu je zakázáno. V případě nejasností, kontaktujte správce.

Nejčtenější články

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.

Ořezáním boilie zrychlíte jeho poločas rozpadu

Pokud marně čekáme na záběr při lovu na boilies, nebo, chceme-li urychlit zájem ryb o nástrahu pod háčkem, někdy stačí jen boilie pod háčkem ořezat. Zrychlíme tak poločas rozpadu boilies, uvolňování látek do okolí a někdy dokážeme tímto drobným zásahem přemluvit k záběru zkušenější ryby, které s běžnými tvary, tedy v tomto případě koulí, mají špatné zkušenosti.