Rybářský rozcestník

Jamský – sportovní rybolov

Rybník byl před deseti lety odbahněn a nově zrekonstruován. Má rozlohu 1 ha a hloubku od 1,5 až 4 m. V klidném okolí lesů a luk. Rybník je bohatě zarybněn kaprem, amurem o hmotnosti 2,5 až 12kg. Další nemalou osádku tvoří – candáti, štiky,tolstolobici a okouni. Ryby jsou průběžně dosazovány. V podzimním až jarním období jsou vysazovány pstruzi a siveni. Při dobrých zimních podmínkách je rybářům umožněn rybolov na dírkách. Prostředí vhodné pro víkendovou relaxaci. Možnost ubytování ve 4 lůžkových chatičkách. Prostor pro karavany a stany. Sprcha, wc,občerstvení, prodej základních rybářských potřeb, nástrah a návnad v místě.

Jamský - sportovní rybolov

Lokalita

Jamský rybnik

Vrchotovy

257 53

GPS 49.6860206, 14.5655242

Kontakt

Melanie Koubová

602 279 568

[email protected]

www.jamsky.cz

Povolenka

ano

Rozloha rybníku

1 ha

Hloubka rybníku

4

Průměrná chycená váha

12

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.