Rybářský rozcestník

Rybník Ostrata

Rybník Ostrata je soukromý rybářský revír nacházející se nedaleko Zlína. Na konci roku 2022 převzal provoz rybníku pan Lumír Ilík po předchozím dlouholetém správci panu Žákovském. Se snahou navázat na kvalitu jeho práce prošla voda novým zarybněním a proto se rybáři mohou znovu těšit podmínkám minimálně tak dobrým, jako byli na tomto místě vždy zvyklí.

Lokalita

GPS 49.2559900, 17.7692800

Kontakt

Lumír Ilík

+420 775 730 910

[email protected]

www.rybnikostrata.cz

Povolenka

ano

Rozloha rybníku

4,7 ha

Hloubka rybníku

3

Průměrná chycená váha

10

Vodní plocha má rozlohu 4,7 hektarů a bohatou rybí osádku, především však kapry. Možnost nahazovat je pouze z jedné strany břehu. Pohodlí rybářům zajišťuje i dostatečná prostornost lovných míst v krátké vzdálenosti od hygienického zařízení a hospůdky, která náleží k areálu.“

Nejčtenější články

5 základních rybářských uzlů, které by měl znát každý rybář

Ano, je to tak. Každý rybář by měl umět pár základních rybářských uzlů, které mu umožní si uvázat potřebné montáže a návazce. Bez znalostí alespoň několika málo uzlů to prostě nejde, stát se samostatným rybářem a to i přes to, že na rybářském trhu se objevuje čím dál více rybářských návazců navázaných přímo od jednotlivých výrobců. Montáže si nakonec rybář většinou musí umět navázat sám.

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

Ryba v české kuchyni – 6. díl

Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.