Rybářský rozcestník

Statek Arkáda Božanov

Slušné bytování s poctivou cenou, grilování, uzení, lorna, pivo a klid. Kapacita 35 osob, možnost využít malý camp pod statkem. Jednodenní akce pro uzavřenou společnost. Možnost vlastního občersvení, pivo Krakonoš 11° za 8,50,-Kč.

Statek Arkáda Božanov

Lokalita

Božanov 251

54974

GPS 50.525683, 16.355719

Hosté si točí pivo sami. Tak 3 km od Božanova je Punerův rybník – je rybářského svazu, v Ruprechticích (Hynčicích) lze chytat u p. Kováře. V okolí Broumova je několik rybníků, kde lze chytat.

Arkáda apartmán Božanov 251 54974

Arkáda apartmán, Božanov 251, 54974

Nejčtenější články

Chytáme štiky – vhodné rybolovné techniky

Jak asi každý rybář ví, štika je v českých vodách hned po sumci druhá největší ryba dorůstající délky hodně přes 1 metr. Vážit pak může až ke 35 kg. Ovšem průměrná lovná délka v Česku je jen někde kolem 40 až 70 cm, o váze ryb sotva několika kilogramů. Je to predátor a zdravotní policie v jednom. Ráda totiž loví zraněné a nemocné ryby, nepohrdne ale ani mrtvou rybkou, drobnými hlodavci či mláďaty ptáků. A jak tedy na štiky? Využít můžeme hned několik metod. Chytáme je na plavanou, položenou, nebo také vláčením. Ovšem jde to i na mušku s muškařským náčiním!

Vyvěšená – chytání štik pod špičkou prutu

Tato metoda lovu štik je vhodná všude tam, kde hned u břehu je dost velká hloubka. Pomocí delšího prutu, většího splávku (kačenky) a živé nástražné rybky plavající pod splávkem, se právě štiky vyhledávající kořist u břehu dají často přemluvit k útoku.

Chytání sumců na malých vodách na položenou

Sumce najdeme skoro všude, tedy nejen na velkých údolních nádržích, pískovnách a řekách, ale také v menších potocích a říčkách. Na malé vodě je však třeba přizpůsobit rybářské nádobíčko podmínkám i velikosti ryb. Ale nenechte se zmást. I v malé louži lze chytnout poměrně velkou rybu.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím