Rybářský rozcestník

Statek Arkáda Božanov

Slušné bytování s poctivou cenou, grilování, uzení, lorna, pivo a klid. Kapacita 35 osob, možnost využít malý camp pod statkem. Jednodenní akce pro uzavřenou společnost. Možnost vlastního občersvení, pivo Krakonoš 11° za 8,50,-Kč.

Statek Arkáda Božanov

Lokalita

Božanov 251

54974

GPS 50.525683, 16.355719

Kontakt

Karel David

720292880

[email protected]

http://www.arkadabozanov.cz

Hosté si točí pivo sami. Tak 3 km od Božanova je Punerův rybník – je rybářského svazu, v Ruprechticích (Hynčicích) lze chytat u p. Kováře. V okolí Broumova je několik rybníků, kde lze chytat.

Arkáda apartmán Božanov 251 54974

Arkáda apartmán, Božanov 251, 54974

Nejčtenější články

Největší dětské rybářské závody na rybníce Konopiště

Pořádáme již třetí ročník dětských závodů pro širokou veřejnost( není třeba rybářského lístku). Loňská účast byla 108 dětí. Každý malý závodník má v ceně startovného (100 kč) zajištěné jídlo a pití a drobný prezent. Do 50tého místa garantujeme věcné a hodnotné ceny.

Ryby v české kuchyni – 1. díl

Ryby se v Čechách konzumují po staletí. Dříve hlavně sladkovodní, nyní si oblibu získaly i ryby mořské. Asi nejvýznamnější rybou u nás byl odedávna kapr. Kapr se začal konzumovat již ve středověku a to díky rozmachu rybnikářství, kdy rybníky patřily k běžné součásti feudálních panství, ale i klášterů. Do výstavby rybníků se pak zapojily později i města.

Ryba v české kuchyni – 3. díl

Jak bylo uvedeno v minulých dílech, ryby se ve středověku objevovaly na stolech především šlechty, měšťanů a bohatších sedláků, ovšem postupem času si je mohl dopřát i chudý lid. Zakoupit se daly třeba na trzích, kde tehdy fungoval také barterový systém (směnný obchod), takže chudší vrstvy obyvatel mohly zakoupit nebo častěji směnit ryby od říčních rybářů, kteří je na trh dodávali. Rybáři občas ryby směnili za jiné zboží, za maso od řezníků, zeleninu, ale také košíky, či jiné potřeby do domácnosti, ale i pro práci.