Rybářský rozcestník

Kemp Stará papírna

Ubytování v apartmánech nebo chatách(případně vlastní karavan, bivak…) přímo u řeky Lužnice. Mimo sezonu po dohodě možnost občerstvení. Chytání mnoha druhů ryb, ať už z pevniny nebo z téměř hektarového ostrova v řece Lužnice. Chytání nad i pod jezem….

KempchatkyKempObyvaci-pokoj-kuchne-51-2

Lokalita

Dobronice u Bechyně 51

Kontakt

Sedmidubský

732165906

info@nastarepapirne.cz

http://nastarepapirne.cz

Název kempu je z historie která sahá až do 18 století kde na místě dnešní restaurace stával mlýn. Traduje se že mletí obilí nebylo výnosné a tak se v období 1 světové války tehdejší majitelé rozhodli přejít na výrobu papíru za pomocí energie získané z dnes již zapomenutého mlýnského kola.

Přestavěno na kemp bylo v období komunistické éry. Kdy se národní podnik Stavby Silnic a Železnic ( SSŽ )  rozhodl zde vytvořil letní kemp pro mládež. Později toto místo dostalo svého názvu OSTROV MLÁDÍ.

Kemp se nachází v lese, na jedné straně hraničí s chráněnou přírodní rezervací Kukle a na druhé straně  lemuje řeku Lužnici s vlastním kempovým ostrovem, kde můžete stanovat. Je zde zaručen naprostý klid od okolního světa.

Ceník:
Ubytování v chatkách od 200,-/noc, apartmány od 1500,-/noc

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Pozvánka na dětský a mládežnický závod do Mladé Boleslavi

Místní organizace Mladá Boleslav zve na dětský a mládežnický rybářský závod, který se koná 11. 9. 2022 na revíru Jizera 4 (411 027)….