Rybářský rozcestník

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

žížalahacek-chcuchvalec-prives7špičkanekterinkarákosMarshmelloundvěvlasovýtygříeidampampeliška-pop-up-umlášpendlíkyslimákmasovýparek-na-privesu-hackupelety-korek-sumci2peleta-rousnice-sumcilucheon-meat-sumci3Pelety

Zkušeným rybářům asi tenhle článek moc nepomůže, ale těm začínajícím snad ano. Při chytání vlasovou metodou, tedy s nástrahou nastraženou pod háčkem je lov ryb zábavný, především také hodně úspěšný. Je ale pravda, že občas je to právě naopak a zažil jsem situace u vody, kdy ryby mou nástrahu pod háčkem úplně ignorovaly, ale napíchnutou na háčku, tu si rády vzaly. Chce to vyzkoušet a zjistit, jakou mají ten den ryby náladu. 🙂

A co tedy lze napíchnout na přívěs pod háček?

Klasika je boilies koule, také pelety. Ale vlasovou metodu lze použít i při využití dalších druhů nástrah. Asi nepopulárnější, hned po boilies a peletách, je kukuřice, či tygří ořech, ale také různě upravené pečivo, extrudované nástrahy, i když ty se nejčastěji napichují přímo na hrot háčku.

Červi umístění na přívěsu háčku…

Velmi populární, především v létě, je chytat ryby na různé ovoce, které také lze úspěšně umístit na přívěs pod háček. A co živá nástraha? Ano, jak žížaly, tak červi, ale například i slimáky lze nastražit pod háček. Další skvělou nástrahou vhodnou pod háček jsou i různé traviny při lovu amurů, také žaludy, květy pampelišek, prostě vše co se dá najít kolem vody a mohlo by ryby zaujmout.

Zvláštní kategorií nástrah jsou pamlsky, co si rybář odtrhne od úst, pokud ryby zrovna nejeví zájem o klasickou nástrahu. Myslím tím různé sýry, salámy, ale také pečivo, které dokáže často zaujmout ryby, které jsou jinak ke klasickým nástrahám zcela netečné. Já nejraději na přívěs háčku navlékám špičku čerstvého rohlíku ze své svačiny. Háček úplně, nebo částečně schovám do rohlíku, ten napíchnu pomocí boilies jehly na přívěs háčku a zajistím nejlépe větší a silnější zarážkou.

Květ pampelišky umístěný na přívěsu háčku spolu s PopUp nástrahou…

Další zvláštní kategorií chytání ryb vlasovou metodou je lov dravců. Ano! Ne jen bílou rybu, jako kapry, amury, či plotice, ale i dravce, jako štiky, candáty či sumce lze chytat pomocí vlasové metody. Já s velkou oblibou s návazci s vlasovým přívěsem chytám úhoře, nebo mníky, na masový „špíz“, který umisťuji právě na přívěs háčku. Sumce pak na klasické boilies nebo pelety, jen návazec musí být přizpůsobený právě pro lov dravců.

Asi jsem spousty nástrah vynechal, ale tímto článkem jsem jen chtěl začínající rybáře inspirovat a vysvětlit jim, že i když je chytání na vlasový přívěs háčku prvotně určené pro použití různých koulí, tedy boilies či pelet, dá se na přívěs háčku pověsit vše možné.

Články k tématu:

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….