Rybářský rozcestník

Pelety nastražené pod háčkem i nad háčkem

Klasické nastražení nástrahy na přívěsu háčku dnes zná asi každý zkušenější rybář. Ale víte, že občas můžete zkusit nastražit pelety také nad háček? Jde o vychytávku, která občas může zajistit záběr a to jak kaprů či amurů tak především sumců při chytání právě na pelety.

návazecnávazecnávazec

Vlasová metoda lovu ryb je mezi rybáři již notoricky známá. Ovšem dá se ještě vytunit. Nevěříte? Při cíleném lovu větších ryb, jako kaprů, amurů či dokonce sumců, lze totiž navléci například pelety nejen na samotný přívěs háčku, ale také nad něj.

Nastražení pelet nejen pod háčkem, ale také nad háčkem…

Mám vyzkoušeno, sumce jsem zatím na takto nastražené halibutky nechytil, ale pár kaprů ano. Ovšem já se nevzdám a na sumce to pořád budu zkoušet, snad mě jednou přijde právě na takto nastražené masové pelety.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….