Rybářský rozcestník

Pelety nastražené pod háčkem i nad háčkem

Klasické nastražení nástrahy na přívěsu háčku dnes zná asi každý zkušenější rybář. Ale víte, že občas můžete zkusit nastražit pelety také nad háček? Jde o vychytávku, která občas může zajistit záběr a to jak kaprů či amurů tak především sumců při chytání právě na pelety.

návazecnávazecnávazec

Vlasová metoda lovu ryb je mezi rybáři již notoricky známá. Ovšem dá se ještě vytunit. Nevěříte? Při cíleném lovu větších ryb, jako kaprů, amurů či dokonce sumců, lze totiž navléci například pelety nejen na samotný přívěs háčku, ale také nad něj.

Nastražení pelet nejen pod háčkem, ale také nad háčkem…

Mám vyzkoušeno, sumce jsem zatím na takto nastražené halibutky nechytil, ale pár kaprů ano. Ovšem já se nevzdám a na sumce to pořád budu zkoušet, snad mě jednou přijde právě na takto nastražené masové pelety.

Text i foto: Roman „Dědek“ Kováč, redaktor webu

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….