Rybářský rozcestník

Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapy, co si rádi posedí na WC

Na dlouhé rybářské výpravy si nezapomenu přibalit mobilní chemické WC. Bez něj celá naše parta už ani na ryby nevyjede. Je to skvělá možnost, jak vyřešit svoji potřebu venku v přírodě. Někdo si ale pomyslí, ale co když se usadím například u frekventované cyklostezky nebo u jiného rušnějšího místa plného lidí? I tak to lze řešit. Kamarád, především pro svoji ženu, si pořídil WC/sprchový stan. Jde o šikovného pomocníka, který umožní si v klidu udělat to svoje a přitom nepohoršovat okolí. Ovšem rád ho sám využivá také. 🙂

sprcha-wc-stansprcha-wc-stan4

Na českém trhu existuje velký výběr stanů určených pro převlékání na pláži či na jiném veřejném místě. Ovšem mnoho z nich jak výrobci, tak prodejci označují za stany primárně určené ke sprchování nebo jako toaleta například do kempů. Pro nás rybáře pak tyto stany začaly prodávat i rybářské obchody, pěkně zeleně vybarvené, nebo dokonce maskáčové.

Co si více přát? 🙂

Asi si chemický záchod a toaletní stan nebudeme brát na jednodenní výpravu, ale pokud vyrážíte na více denní, pak právě chemické WC a toaletní stan doporučuji pro všechny, co si rádi „při to svém“ posedí. Nejen že laické okolí ani nepozná, k čemu tento stan je využíván, pokud chytáme někde, kde je na nás vidět, ale má více výhod. Člověk nemá dopichaný zadek od komárů či větviček z křoví, ve kterém zrovna čupí, pokud si na cesty vezme právě tuto outdoorovou výbavu.

Další článek k tématu najdete zde: Chce se vám na rybách na velkou? Řešíte Nerudovské, kde a kam s tím? 🙂

Nejčtenější články

Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?