Rybářský rozcestník

Nástraha na přívěsu háčku – umělá kukuřice v kombinaci s nakládanou

K čemu využívat umělou kukuřici, když mám plno té nakládané? Rozhodně se to vyplatí přidat k nakládané kukuřici umělou, ta totiž z háčku nespadne ani při razantních hodech, drobné rybky ji také nedokáží tzv. „oďobat“ a pop up kukuřice navíc mírně přívěs s kukuřicí nadzvedne nade dno, což může někdy také pomoci k tíženému záběru.

Nakládaná kukuřice na přívěsu háčku spolu s kukuřicí umělou ....
umela-kukurice-nakladana-prives2

Asi každý rybář zná ten pocit, když stáhne nástrahu s montáží ke břehu a zjistí, že je buď totálně zamotaná, nebo na háčku či u něj není žádná nástraha. Po nahození se nám může montáž při dopadu na dno nepěkně zamotat. Stejně tak se občas stane, že na háčku či na přívěsu pod ním se nástraha neudrží. Také menší rybky mohou rychle některé tipy drobnějších, jemnějších nástrah ozobat. A sedět u prutu s háčky bez nástrahy, tak to naštve každého rybáře. Proto se vyplatí občas prut stáhnout a nástrahu zkontrolovat.

Právě při lovu na ploženou na nakládanou kukuřici se může stát, že při náhozu zrnka z háčku odpadnou. Proto se, hlavně při cíleném lovu větších ryb, dává na háček, nebo pod něj, více zrnek kukuřice. Od té doby, co se na trhu objevila umělá kukuřice, rozhodně se vyplatí vždy jedno až dvě zrnka dát té umělé. Ta totiž většinou na háčku vydrží i když nakládaná, s nastražené montáže, je už dávno pryč. Tak člověk nesedí u prutu s háčkem bez nástrahy.

Umělá kukuřice s tou nakládanou přemluví k záběru i větší cejny, tady byla na přívěsu jedna pop up umělá kukuřice a další nakládané ….

Ještě se musím zmínit o pop up umělé kukuřici, s kterou se dá chytat i nadednem. Je skvělé na přívěs háčku dát jednu nebo dvě pop up kukuřice a pod ně další nakládané. Vzniklá kombinace je dokonalá pro lov větších kaprovitých ryb, nejen amurů a kaprů, ale také cejnů, tloušťů ….

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….