Rybářský rozcestník

Nástraha na přívěsu háčku – umělá kukuřice v kombinaci s nakládanou

K čemu využívat umělou kukuřici, když mám plno té nakládané? Rozhodně se to vyplatí přidat k nakládané kukuřici umělou, ta totiž z háčku nespadne ani při razantních hodech, drobné rybky ji také nedokáží tzv. „oďobat“ a pop up kukuřice navíc mírně přívěs s kukuřicí nadzvedne nade dno, což může někdy také pomoci k tíženému záběru.

Nakládaná kukuřice na přívěsu háčku spolu s kukuřicí umělou ....
umela-kukurice-nakladana-prives2

Asi každý rybář zná ten pocit, když stáhne nástrahu s montáží ke břehu a zjistí, že je buď totálně zamotaná, nebo na háčku či u něj není žádná nástraha. Po nahození se nám může montáž při dopadu na dno nepěkně zamotat. Stejně tak se občas stane, že na háčku či na přívěsu pod ním se nástraha neudrží. Také menší rybky mohou rychle některé tipy drobnějších, jemnějších nástrah ozobat. A sedět u prutu s háčky bez nástrahy, tak to naštve každého rybáře. Proto se vyplatí občas prut stáhnout a nástrahu zkontrolovat.

Právě při lovu na ploženou na nakládanou kukuřici se může stát, že při náhozu zrnka z háčku odpadnou. Proto se, hlavně při cíleném lovu větších ryb, dává na háček, nebo pod něj, více zrnek kukuřice. Od té doby, co se na trhu objevila umělá kukuřice, rozhodně se vyplatí vždy jedno až dvě zrnka dát té umělé. Ta totiž většinou na háčku vydrží i když nakládaná, s nastražené montáže, je už dávno pryč. Tak člověk nesedí u prutu s háčkem bez nástrahy.

Umělá kukuřice s tou nakládanou přemluví k záběru i větší cejny, tady byla na přívěsu jedna pop up umělá kukuřice a další nakládané ….

Ještě se musím zmínit o pop up umělé kukuřici, s kterou se dá chytat i nadednem. Je skvělé na přívěs háčku dát jednu nebo dvě pop up kukuřice a pod ně další nakládané. Vzniklá kombinace je dokonalá pro lov větších kaprovitých ryb, nejen amurů a kaprů, ale také cejnů, tloušťů ….

Nejčtenější články

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.