K čemu využívat umělou kukuřici, když mám plno té nakládané? Rozhodně se to vyplatí přidat k nakládané kukuřici umělou, ta totiž z háčku nespadne ani při razantních hodech, drobné rybky ji také nedokáží tzv. „oďobat“ a pop up kukuřice navíc mírně přívěs s kukuřicí nadzvedne nade dno, což může někdy také pomoci k tíženému záběru.
Asi každý rybář zná ten pocit, když stáhne nástrahu s montáží ke břehu a zjistí, že je buď totálně zamotaná, nebo na háčku či u něj není žádná nástraha. Po nahození se nám může montáž při dopadu na dno nepěkně zamotat. Stejně tak se občas stane, že na háčku či na přívěsu pod ním se nástraha neudrží. Také menší rybky mohou rychle některé tipy drobnějších, jemnějších nástrah ozobat. A sedět u prutu s háčky bez nástrahy, tak to naštve každého rybáře. Proto se vyplatí občas prut stáhnout a nástrahu zkontrolovat.
Právě při lovu na ploženou na nakládanou kukuřici se může stát, že při náhozu zrnka z háčku odpadnou. Proto se, hlavně při cíleném lovu větších ryb, dává na háček, nebo pod něj, více zrnek kukuřice. Od té doby, co se na trhu objevila umělá kukuřice, rozhodně se vyplatí vždy jedno až dvě zrnka dát té umělé. Ta totiž většinou na háčku vydrží i když nakládaná, s nastražené montáže, je už dávno pryč. Tak člověk nesedí u prutu s háčkem bez nástrahy.
Umělá kukuřice s tou nakládanou přemluví k záběru i větší cejny, tady byla na přívěsu jedna pop up umělá kukuřice a další nakládané ….
Ještě se musím zmínit o pop up umělé kukuřici, s kterou se dá chytat i nadednem. Je skvělé na přívěs háčku dát jednu nebo dvě pop up kukuřice a pod ně další nakládané. Vzniklá kombinace je dokonalá pro lov větších kaprovitých ryb, nejen amurů a kaprů, ale také cejnů, tloušťů ….