Rybářský rozcestník

Vlasové zarážky ve tvaru kukuřice

Při lovu na vlasový přívěs pod háčkem patří mezi top zarážky právě umělé zarážky napodobující tvarem kukuřici. Dají se koupit v několika velikostech, jak plovoucí, tak potápivé. Dostanou se v rozličných barvách i když asi nejpřirozenější je barva klasické kukuřice, tedy žlutá. Mé nejoblíbenější jsou pak vlasové zarážky s ramínkem, díky kterému lze na přívěs pod háček zavěsit i nástrahy, které by se tam jinak nevešly.

vlasovévlasovézarážkyvlasovévlasovávlasová

I ty nejemnější vlasové zarážky mohou být pro ryby rušivým elementem a tak proč je nepřechytračit a prostě zarážky přiznat? Právě k tomu se skvěle hodí zarážky s ramínkem ve tvaru kukuřice. Dáme-li jejich žlutou variantu, ryby nemají šanci tuto zarážku rozpoznat od klasické kukuřice.

Ovšem já s oblibou naopak rybky provokuji jinou barvou vlasové zarážky. Ta dokáže často zvědavé ryby donutit ji nasát, aby zjistili, jak moc je to velká dobrota. Pravda, asi budou zklamané, protože nejde o jídlo, ale umělou nástrahu, ale účel svědčí prostředky, hlavně, že ji máme na háčku a šup s ní ke břehu. 🙂

Na rybářském trhu se dají koupit různé velikosti napodobenin kukuřice, plovoucí i potápivé, s ramínkem i bez něj. Právě ramínko umožňuje nastražit na přívěs háčku i nástrahy, které by se nám jinak na přívěs nevešly. Přitom se dá skvěle zatlačit do nástrah, tedy pokud nepoužíváte dlouho vařené boilies tvrdé jako kámen.

Jejich využití je široké, jak v kombinaci s boilies, peletami, tak se vlasové zarážky hodí i na zajištění měkčích nástrah, jako například třešní, broskví, či jiného ovoce a především v kombinaci s klasickou kukuřicí jsou geniální. Ryby nemají šanci je od „živé“ kukuřice poznat. Jejich použití vřele doporučuji.

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?