Rybářský rozcestník

Vlasové zarážky ve tvaru kukuřice

Při lovu na vlasový přívěs pod háčkem patří mezi top zarážky právě umělé zarážky napodobující tvarem kukuřici. Dají se koupit v několika velikostech, jak plovoucí, tak potápivé. Dostanou se v rozličných barvách i když asi nejpřirozenější je barva klasické kukuřice, tedy žlutá. Mé nejoblíbenější jsou pak vlasové zarážky s ramínkem, díky kterému lze na přívěs pod háček zavěsit i nástrahy, které by se tam jinak nevešly.

vlasovévlasovézarážkyvlasovévlasovávlasová

I ty nejemnější vlasové zarážky mohou být pro ryby rušivým elementem a tak proč je nepřechytračit a prostě zarážky přiznat? Právě k tomu se skvěle hodí zarážky s ramínkem ve tvaru kukuřice. Dáme-li jejich žlutou variantu, ryby nemají šanci tuto zarážku rozpoznat od klasické kukuřice.

Ovšem já s oblibou naopak rybky provokuji jinou barvou vlasové zarážky. Ta dokáže často zvědavé ryby donutit ji nasát, aby zjistili, jak moc je to velká dobrota. Pravda, asi budou zklamané, protože nejde o jídlo, ale umělou nástrahu, ale účel svědčí prostředky, hlavně, že ji máme na háčku a šup s ní ke břehu. 🙂

Na rybářském trhu se dají koupit různé velikosti napodobenin kukuřice, plovoucí i potápivé, s ramínkem i bez něj. Právě ramínko umožňuje nastražit na přívěs háčku i nástrahy, které by se nám jinak na přívěs nevešly. Přitom se dá skvěle zatlačit do nástrah, tedy pokud nepoužíváte dlouho vařené boilies tvrdé jako kámen.

Jejich využití je široké, jak v kombinaci s boilies, peletami, tak se vlasové zarážky hodí i na zajištění měkčích nástrah, jako například třešní, broskví, či jiného ovoce a především v kombinaci s klasickou kukuřicí jsou geniální. Ryby nemají šanci je od „živé“ kukuřice poznat. Jejich použití vřele doporučuji.

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Mazaní okouni, lov kaprů ve vázkách a rybářská petice?

Listí ze stromů je už pomalu dole a rybářská sezóna se blíží ke svému konci. Není čas ztrácet čas! Při pohledu z okna do šedivé krajiny se chce jen málokomu zvednout z gauče a jít vymrznout k vodě. Pozdní podzim u vody sice není pro každého, odměnou ale bude naprostý klid, který v létě na březích prostě nezažijete. Pojďte se mrknout na několik tipů, které se vám budou u vody hodit!