Rybářský rozcestník

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

vlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasovýBonduelledvojpřívěe

Proč navázat hned dva vlasové přívěsy pod háček? Tak to je jasné! Selektujeme tak menší ryby a můžeme zaujmout ty větší. Například při cíleném lovu větších kaprů či amurů právě tato montáž může zajistit trofejní úlovek.

Jak tedy na to? Jde o jednoduchý návazec s háčkem, na kterém máme navléknutý a zajištěný obratlík. Lze použít i kolečko, ale obratlík lépe pracuje s návazci pod vodou. Do volného očka obratlíku navlékneme návazec, který si předem připravíme z vhodné návazcové šňůry. Nejprve uvážeme jednoduchou smyčku na na jednom konci, pal návazec ustřihneme, tak 5-8 cm, záleží, jak budete chtít dlouhé přívěsy a uděláme i na druhém konci smyčku. Jeden konec pak protáhneme očkem obratlíku, uvážeme jednoduchým uzlíkem tak, aby jsme měli oba konce přívěsu stejně dlouhé.

Vlasový dvojpřívěs pod háčkem s nastraženou kukuřicí…

Nastražujeme klasicky, jako na jednoduchý vlasový přívěs pod háčkem. Lze i nástrahy kombinovat, ovšem já preferuji stejnou nástrahu na obou vlasových přívěsech.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Mazaní okouni, lov kaprů ve vázkách a rybářská petice?

Listí ze stromů je už pomalu dole a rybářská sezóna se blíží ke svému konci. Není čas ztrácet čas! Při pohledu z okna do šedivé krajiny se chce jen málokomu zvednout z gauče a jít vymrznout k vodě. Pozdní podzim u vody sice není pro každého, odměnou ale bude naprostý klid, který v létě na březích prostě nezažijete. Pojďte se mrknout na několik tipů, které se vám budou u vody hodit!