Rybářský rozcestník

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

vlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasový

Proč navázat hned dva vlasové přívěsy pod háček? Tak to je jasné! Selektujeme tak menší ryby a můžeme zaujmout ty větší. Například při cíleném lovu větších kaprů či amurů právě tato montáž může zajistit trofejní úlovek.

Jak tedy na to? Jde o jednoduchý návazec s háčkem, na kterém máme navléknutý a zajištěný obratlík. Lze použít i kolečko, ale obratlík lépe pracuje s návazci pod vodou. Do volného očka obratlíku navlékneme návazec, který si předem připravíme z vhodné návazcové šňůry. Nejprve uvážeme jednoduchou smyčku na na jednom konci, pal návazec ustřihneme, tak 5-8 cm, záleží, jak budete chtít dlouhé přívěsy a uděláme i na druhém konci smyčku. Jeden konec pak protáhneme očkem obratlíku, uvážeme jednoduchým uzlíkem tak, aby jsme měli oba konce přívěsu stejně dlouhé.

Vlasový dvojpřívěs pod háčkem s nastraženou kukuřicí…

Nastražujeme klasicky, jako na jednoduchý vlasový přívěs pod háčkem. Lze i nástrahy kombinovat, ovšem já preferuji stejnou nástrahu na obou vlasových přívěsech.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Feederování s žebrovými krmítky

Když se řekne feederové krmítko, každý rybář si většinou v hlavě zobrazí drátěné krmítko hranaté či oválné, popřípadě method feeder krmítko. Ovšem existuje velký výběr dalších variant krmítek určených pro lov s feederovými pruty. Mezi mé nejoblíbenější patří tzv. žebrová krmítka.

Jak se náš „lážo plážo fishing“ proměnil v hororový zážitek

Aby jste věděli, lážo plážo fishing, tak říkáme pohodovému chytání ryb, v klidu, bez nervů, pěkně v zázemí našeho provizorního kempu u vody. Klídek, pohoda, žádný stres, jen klidné bivakování u vody s pruty, studenými nápoji, dobrým jídlem s cílem si klasickou rybařinu opravdu hodně užít. Ovšem ne vždy to vyjde podle představ. O tom, jak se náš lážo plážo fishing proměnil v hororový zážitek, tak o tom je tento pravdivý příběh z letošní zahájené dravců.

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím