Rybářský rozcestník

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

vlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasový

Proč navázat hned dva vlasové přívěsy pod háček? Tak to je jasné! Selektujeme tak menší ryby a můžeme zaujmout ty větší. Například při cíleném lovu větších kaprů či amurů právě tato montáž může zajistit trofejní úlovek.

Jak tedy na to? Jde o jednoduchý návazec s háčkem, na kterém máme navléknutý a zajištěný obratlík. Lze použít i kolečko, ale obratlík lépe pracuje s návazci pod vodou. Do volného očka obratlíku navlékneme návazec, který si předem připravíme z vhodné návazcové šňůry. Nejprve uvážeme jednoduchou smyčku na na jednom konci, pal návazec ustřihneme, tak 5-8 cm, záleží, jak budete chtít dlouhé přívěsy a uděláme i na druhém konci smyčku. Jeden konec pak protáhneme očkem obratlíku, uvážeme jednoduchým uzlíkem tak, aby jsme měli oba konce přívěsu stejně dlouhé.

Vlasový dvojpřívěs pod háčkem s nastraženou kukuřicí…

Nastražujeme klasicky, jako na jednoduchý vlasový přívěs pod háčkem. Lze i nástrahy kombinovat, ovšem já preferuji stejnou nástrahu na obou vlasových přívěsech.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Pozvánka na výlov rybníka Ležáneckého MO ČRS Pardubice 2021

Tradiční výlov rybníka „Ležáneckého“ se bude konat 6.11.2021 od 8:00 hodin. Parkování aut na soukromém pozemku hráze rybníka ve směru od Židova na Ležánka. Prodej ryb na hrázi od 8:00 hodin.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím