Rybářský rozcestník

Jak nastražit na velké ryby? Zkuste použít vlasový dvojpřívěs pod háčkem

Vlasová metoda používaná při chytání ryb je dnes již notoricky známá většině zkušených rybářů. Ovšem my tu máme ještě vyladěnější verzi. Místo jednoho vlasového přívěsu pod háčkem můžeme totiž navázat hned dva přívěsy.

vlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasovývlasový

Proč navázat hned dva vlasové přívěsy pod háček? Tak to je jasné! Selektujeme tak menší ryby a můžeme zaujmout ty větší. Například při cíleném lovu větších kaprů či amurů právě tato montáž může zajistit trofejní úlovek.

Jak tedy na to? Jde o jednoduchý návazec s háčkem, na kterém máme navléknutý a zajištěný obratlík. Lze použít i kolečko, ale obratlík lépe pracuje s návazci pod vodou. Do volného očka obratlíku navlékneme návazec, který si předem připravíme z vhodné návazcové šňůry. Nejprve uvážeme jednoduchou smyčku na na jednom konci, pal návazec ustřihneme, tak 5-8 cm, záleží, jak budete chtít dlouhé přívěsy a uděláme i na druhém konci smyčku. Jeden konec pak protáhneme očkem obratlíku, uvážeme jednoduchým uzlíkem tak, aby jsme měli oba konce přívěsu stejně dlouhé.

Vlasový dvojpřívěs pod háčkem s nastraženou kukuřicí…

Nastražujeme klasicky, jako na jednoduchý vlasový přívěs pod háčkem. Lze i nástrahy kombinovat, ovšem já preferuji stejnou nástrahu na obou vlasových přívěsech.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?

Pozvánka na závod Neratovický sumec 2022

Místní organizace Neratovice zved na rybářský závod „Neratovický sumec 2022“, který se koná 23. – 25. 9. 2022 na revíru Labe 16M – Mlékojedy pískovna….