Rybářský rozcestník

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

bednabednabednabednabedna

Dlouho jsem pokukoval po nějakém šikovném boxu na rybářskou bižuterii, ale i na větší kusy jako cívky, splávky, kleště… prostě na vše, co se tak rybářovi může hodit u vody při chytání kaprů. V rybářských obchodech si ne a ne vybrat, většinou mě vadilo uspořádání různých rybářských kufrů či boxů a také občas cena, který někdy byla opravdu nesmyslná. Váhal jsem s koupí tak dlouho, až jsem jednou v Baumaxu narazil na akci, ve které byl šikovný box na nářadí, třípatrový, dokonce s kolečky. Neváhal jsem ani chvíli, bylo to přesně to, co jsem čekal od šikovného kufru-boxu pro rybáře. A tak jsem si pomůcky na kapry i s bižuterií přendal do nového boxu a hurá k vodě. Box s kolečky se stal mou velmi oblíbenou pomůckou, dokonce tak moc jsem si tento box oblíbil, že jsem si koupil ještě jeden, tentokráte na věci pro lov sumců.

Každý má jiný vkus, jiné potřeby a očekávání, co vlastně od takového kufru, boxu či rybářské tašky vlastně vyžaduje. Já měl tři kritéria, tedy přehlednost, variabilitu a velikost, aby se mě do boxu vešlo vše, co potřebuji na daný druh rybolovu, tedy kromě prutů, vaničky a podběráku. A jsem spokojený! Do boxu pro kapry jsem dostal opravdu vše, stejně tak do boxu na dravce a to včetně krmení a nástrah. Měl jsem jen jeden problém, jak je od sebe odlišit, abych si je nepletl. Bylo by špatné vyrazit na sumce s boxem na kapry a naopak. 🙂 To jsem vyřešil jednou samolepkou a zatím jsem si kufry nepopletl. Koneckonců po zahájení dravcové sezóny je tahám oba, protože chytám jak dravce, tak kapry.

Můj oblíbený, teď už rybářský box…

Dnes jsem se nějak moc rozepsal, tak už jen krátce, prostě se vyplatí prošmejdit internet, nebo se projít v „obchodňácích“ a zkusit si najít ten svůj oblíbený kufr, box, či tašku. Obchody s rybářskými potřebami mají sice velký výběr, ale často ani tak nenajdete ideální výrobek. A pokud ano a bude mít na sobě nějakou známou rybářskou značku, dost často si pak za něj také dost připlatíte. Ono to platí i pro boxy a kufry na nářadí, ale mě připadá, že ceny jsou v tomto sortimentu pro rybáře příznivější, výběr větší a hlavně někdy stačí počkat a můžete se dočkat nějaké té slevové akce, ale to vlastně platí i pro rybářské potřeby a tak vám přeji hodně štěstí a šťastnou ruku ve výběru toho vašeho oblíbeného pomocníka. „Lovu zdar“!

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.