Rybářský rozcestník

Chce se vám na rybách na velkou? Řešíte Nerudovské, kde a kam s tím? :)

Někdo by řekl, že to není žádný problém, prostě si dřepnu a je to. Ale kdo občas nechá svoji stopu v přírodě, moc dobře ví, že bez přípravy to není žádná sranda si pohodlně ulevit. Když vynechám komáry, hovada a další havěť, co má ráda bílé zadky, ani keře, rákos či traviny nám nedělají dobře, když si čupneme na nevhodné místo. To nemluvím o situacích, kdy rybaříme na místech, kde je prostě na nás ze všech stran vidět. Kde pak spočinout a v klidu si udělat to svoje?

Kam s tím? :)
záchodPřenosnýZástěnaToaletakbelik-jazáchodsprcha-wc-stan

Ano, pravidelnými výpravami k vodě se člověk učí. My zkušenější si postavíme na delších výpravách WC stan, nebo alespoň zástěnu. Jiní to řeší přenosným kbelíkem nebo chemickým WC přímo v autě, či bivaku, což již tak kulturní není. Na některých místech si rybáři, kteří tam jezdí pravidelně, prostě postavili kadibudku …

Je to přirozené, je to lidské. Někteří rybáři jsou ale čuňata, která hodí bobek kamkoliv, třeba i přímo vedle prutů, co právě sedí. I takové nadělení jsem našel na místě, kde rybáři běžně chytají. Je neuvěřitelné, proč si s tou svou potřebou někteří rybáři nezajdou prostě do nějakého remízku, dále od míst, kde lidé tráví svůj volný čas. Když jdete lesní cestou k oblíbenému rybářskému místu a přímo na cestě najdete lidské výkaly, říkáte si, co za člověka to musí být, že si uleví přímo na cestě. Fuj!

Ovšem nutno podotknout, že kolem vody se nepohybují jenom rybáři, ale i nerybáři, například turisti, sportovci, milovníci kol či lidé venčící své čtyřnohé kamarády. A i ti často zapomínají na slušné vychování a hygienu, když to na ně náhle přijde. Občas rybáři dostanou nadáno za něco, co není jejich vina.

Zástěna poskytne soukromí ….

A jak to řešíte vy? Při delších rybářských výpravách se opravdu vyplatí si toaletu dopředu připravit, pěkně někde dále od navštěvovaných míst, pěkně schovaný, si pak člověk v klidu může ulevit. Já to řeším speciálním kbelíkem a rýčem, ekologickým sáčkem a rýčem. Můj kamarád pak sebou vozí přenosný chemický záchod. Jsme prostě vybaveni a nic nás nepřekvapí! 🙂

Tip pro opravdu šikovné rybáře kutily…

Když pohodlí, tak pořádné! Uznejte, že výše vyrobený záchod pro rybáře skýtá opravdu velké pohodlí. Šikovní rybáři si u Labe vyrobili takovýto trůn, skoro, jako pro krále, co říkáte. 🙂

Tipy na přenosné záchody, které se dají zakoupit v obchodech:

WC kbelík

Toaleta přenosná-chemický záchod….

Přenosný záchod na sáčky….

A pokud chcete být pořádní skauti, můžete své potřeby vykonávat například díky šikovně zavěšenému klacku a díře pod ní. Opět je potřeba rýč a vždy po sobě uklidit, tedy v tomto případě přihodit do díry trochu hlíny. A hlavně nezapomenout po sobě před odjezdem uklidit a díru úplně zaházet.

Vždy připraven 🙂

Text: Jiří Langer, foto: Jiří Langer, pixabay.com

Další článek k tématu: Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapi, co si rádi posedí na WC

Nejčtenější články

Český tým vybojoval bronz na 28. Mistrovství Evropy v muškaření

Český reprezentační tým zaznamenal úspěch na 28. Mistrovství Evropy v muškaření, které hostilo Polsko. V silné konkurenci evropských týmů se naši rybáři umístili na skvělém třetím místě za domácím Polskem a Francií.

Proč zkušení rybáři suší boilies?

Usušené boilies může zásadně zvýšit úspěšnost lovu kaprů a to i těch velmi opatrných. Hlavně při lovu kaprů v teplé letní vodě, ale i při větší aktivitě drobné bílé ryby, je důležité použít jako nástrahu právě vytvrzené boilies díky jeho proschnutí. Usušené koule ztvrdnou, stanou se odolnějšími proti okusu drobné ryby a také se prodlouží jejich poločas rozpadu.

Obal na pruty z džínů (riflí)

Obal na pruty si můžete samozřejmě koupit. Ale nejen pro šetřílky tu máme tip na obal na pruty ušitý ze starých džínsů. A nemusí jít jenom o obal na pruty, stejně tak si do přešitých riflí můžete k vodě nosit podběrák, stojan, vidličky…