Rybářský rozcestník

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

vařeníkrabičkovágulášekvařenívaření

Na tuto metodu stravování u vody mě přivedla moje žena. Často totiž uvaří více porcí, než jsme schopni sníst a tak je začala zamrazovat. Nejprve dávala do krabiček více porcí, ale jednou rozmrazené jídlo se musí sníst. A sebelepší papání, když ho jíte celý den, se vám prostě zprotiví. Pak jsme spolu vymysleli, že ideální je, do vhodných umělohmotných dóz s víčky, dávat vždy jen jednu porci. Tak si u vody na oběd mohu ohřát nějakou tu dobrotu, kterou bych si jinak na rybách nemohl dopřát a každý den jinou. Mám tak teplý oběd u vody, jako bych byl doma.

Teplé jídlo, alespoň jednou denně, to je velká vymoženost na delších rybářských výpravách. Jednou si ohřeji gulášek, jindy například hovězí perkelt, jindy třeba kuřecí kung pao…

A co k tomu?

Většinou si k vodě vezu jeden čerstvý knedlík a samozřejmě krájený chleba a rohlíky. Ale přílohu, například ke guláši, si můžeme uvařit přímo u vody. Nejlepší vhodnou přílohou k dobrotám s krabiček jsou různé těstoviny a také rýže.

A jak to vše ohřát či uvařit?

No bez plynu to u vody většinou nejde. Ideální je plynová bomba s vařičem, může být jednokolový, pro více rybářů pak raději dvojkolový. Malé outdoorové vařiče na nějaké velké vyvařování moc nejsou, ale pokud s sebou na výpravu vezmeme plynovou bombu s obsahem plynu 2 kg, to už si pak u vody můžeme pěkně zavařit! 🙂

Má mobilní kuchyňka…

A jaká jídla jsou k vodě nejvhodnější?

Ideální je do krabiček k vodě nechat si od svých drahých poloviček nandat různě upravená masa se šťávou, či s omáčkami. Skvělé jsou například různé guláše, pečené nebo dušené kousky masa utopené v různých omáčkách, jako v paprikové, rajské, svíčkové… možností je opravdu mnoho. Stačí si vždy jednu porci z nedělního oběda nechat dát do krabičky a zamrazit, časem tak získáte slušnou zásobu dobrot na ryby.

A v čem krabičky s jídlem uchovávat?

Nejlepší jsou na to auto ledničky nebo polystyrenové přepravní boxy. Tam si vyskládáme zamrazené pokrmy, které nám pak vydrží u vody i několik dnů v poživatelném stavu. Pak je stačí jen vyklopit do hrnce a ohřát.

Čerstvě uvařený gulášek jsme tentokrát vychladlý dali jen do skleničky, ale také by šel jinak zamrazit….

Na co nesmíme zapomenout?

Rozhodně na nějaký ten  hrnec, talíře a příbor. Já osobně k vodě tahám také koření a hlavně sůl. Také bez kanystru s pitnou vodou rozhodně na delší výpravy nevyjíždím. Pitná voda je důležitá právě nejen na uvaření čaje či kávy, ale také na přípravu těstovin, rýže a podobně. A také na umytí nádobí…

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

Trn (osten) se silikonovou zarážkou – šikovná pomůcka pro nastražení pop up boilie pod háček

Velmi praktická pomůcka pro rybáře v situaci, kdy chtějí pod háček napíchnout nějakou PopUp nástrahu a nemají po ruce vhodný návazec s háčkem a přívěsem pod ním.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím