Rybářský rozcestník

Rybí salát starého mládence

Rychlý a chutný rybí salát ze zavináčů, který zvládne každý. Podle tohoto receptu připravený salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

1 náročnost
30 minut
rybírybírybí
 • 2 ks zavináče (z mořské nebo i ze sladkovodní ryby)
 • 2 ks mrkve
 • 2 ks cibule
 • 150 g majonézy
 • 100 g sterilovaného hrášku
 • 2 dl láku z okurek
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Nakrájenou mrkev na kostičky a cibuli nakrájenou na proužky povaříme v láku na okurky (nemáme-li lák z okurek, svaříme 2 dl vody a 1 lžíce octa, 1 lžičku cukru a půl lžičky soli), uvařenou mrkev s cibulí scedíme, necháme vychladnout.
  2. Zavináče rozbalíme, zeleninu z nich překrájíme na menší kousky, maso na kostičky.
  3. Promícháme s povařenou mrkví a cibulí, přidáme sterilovaný hrášek, vše spojíme majonézou, osolíme, opepříme.

  Doporučení

  Místo majonézy můžeme použít bílý jogurt, nebo majonézu s jogurtem 1:1. Salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

  Poznámka

  Recepty na domácí zavináče:

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Vytuněná umělá kukuřice

  Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

  Ryba v české kuchyni – 6. díl

  Zhruba před 150 lety bylo možno ulovit na jediné české řece Labi ryby, které se v jiných řekách v Čechách nevyskytovaly. Bylo to dané tím, že Labe v helgolandském zálivu v Německu ústí do Severního moře. Mnoho mořských ryb se dostalo z moře do Labe a proto se zde náhodně lovily, viz minulý díl, lososi. Ale nejen oni! Jsou zaznamenány úlovky například labských jeseterů. Šlo o jesetera obecného – Acipenser sturio, dnes nazýván jeseter velký. Že šlo o mohutné ryby, dokládají kroniky a staré zápisy.

  Mikbaits Masters 2023

  Zveme vás na 2. ročník Mikbaits Masters konaném na Podnovoveském rybníku od 1.6 do 4.6. 2023. Závod probíhá systémem chyt‘ a pust‘. Soutěží dvou-tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem. Háčky s protihrotem povoleny! Povolen lov pouze na položenou délka návazce POVOLEN max. 80 cm!