Rybářský rozcestník

Rybí salát starého mládence

Rychlý a chutný rybí salát ze zavináčů, který zvládne každý. Podle tohoto receptu připravený salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

1 náročnost
30 minut
rybírybírybí
 • 2 ks zavináče (z mořské nebo i ze sladkovodní ryby)
 • 2 ks mrkve
 • 2 ks cibule
 • 150 g majonézy
 • 100 g sterilovaného hrášku
 • 2 dl láku z okurek
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Nakrájenou mrkev na kostičky a cibuli nakrájenou na proužky povaříme v láku na okurky (nemáme-li lák z okurek, svaříme 2 dl vody a 1 lžíce octa, 1 lžičku cukru a půl lžičky soli), uvařenou mrkev s cibulí scedíme, necháme vychladnout.
  2. Zavináče rozbalíme, zeleninu z nich překrájíme na menší kousky, maso na kostičky.
  3. Promícháme s povařenou mrkví a cibulí, přidáme sterilovaný hrášek, vše spojíme majonézou, osolíme, opepříme.

  Doporučení

  Místo majonézy můžeme použít bílý jogurt, nebo majonézu s jogurtem 1:1. Salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

  Poznámka

  Recepty na domácí zavináče:

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Lov candátů na feeder

  Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

  Podzimní jednodenní lov kaprů

  Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

  Dva roky na rybách s mini karavanem

  V loni na jaře jsem si pořídil skříňový přívěs Mini Cargo TF 4 S PLUS 750 kg. Jde o přívěs, který se přímo nabízí k přestavbě na mini karavan. Vzhledem k tomu, že byl nejlevnější na trhu, koupil jsem ho a začal používat jako obytný domeček na kolečkách právě na mých delších výpravách k vodě. A dnes nelituji této koupi, ba naopak! Přizpůsobil jsem si ho na dlouhé výpravy a dnes si život u vody bez něj už neumím představit.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím