Rybářský rozcestník

Rybí salát starého mládence

Rychlý a chutný rybí salát ze zavináčů, který zvládne každý. Podle tohoto receptu připravený salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

1 náročnost
30 minut
rybírybírybí
 • 2 ks zavináče (z mořské nebo i ze sladkovodní ryby)
 • 2 ks mrkve
 • 2 ks cibule
 • 150 g majonézy
 • 100 g sterilovaného hrášku
 • 2 dl láku z okurek
 • pepř
 • sůl
 • Příprava

  1. Nakrájenou mrkev na kostičky a cibuli nakrájenou na proužky povaříme v láku na okurky (nemáme-li lák z okurek, svaříme 2 dl vody a 1 lžíce octa, 1 lžičku cukru a půl lžičky soli), uvařenou mrkev s cibulí scedíme, necháme vychladnout.
  2. Zavináče rozbalíme, zeleninu z nich překrájíme na menší kousky, maso na kostičky.
  3. Promícháme s povařenou mrkví a cibulí, přidáme sterilovaný hrášek, vše spojíme majonézou, osolíme, opepříme.

  Doporučení

  Místo majonézy můžeme použít bílý jogurt, nebo majonézu s jogurtem 1:1. Salát podáváme vychlazený s čerstvým pečivem.

  Poznámka

  Recepty na domácí zavináče:

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Jak zpracovat sumce

  Lovem sumců se zabývám delší dobu. Rád se podělím s rybáři o mé zkušenosti, jak takový úlovek zpracovat. Ideální sumec pro kuchyňské zpracování je, podle mě, do 130 cm jeho délky. Větší kusy jsou příliš tučné a to i na uzení, ty já osobně vracím vodě. Často čtu, že sumce je potřeba, před jeho kuchyňským zpracováním celého stáhnout, což je nesmysl. A to platí i v momentě, když chci sumce vyudit. Ze sumce nejprve použiji první 40 cm za hlavou, říkám tomu sumčí svíčková, ideální část sumce na sumčí guláš, filety a nugety (kostky) na opečení a na další kuchyňskou úpravu, například na pomazánky z vařeného masa, ceviches atd. Břicho a maso z hlavy používám na polévku. Zbytek sumce s kůží nařežu na 10-15 cm velké kusy, samozřejmě jdou udělat i menší kusy, na uzení. Mnoho rybářů také neví jak sumce šetrně zabít. V tomto článku najdete můj osvědčený postup zabití sumce a rozdělení sumčího masa podle způsobu tepelné úpravy masa sumce.

  Čeští handicapovaní rybáři vezou bronz z mistrovství světa!

  Skvělého úspěchu dosáhl tým českých handicapovaných rybářů na Mistrovství světa v bulharském Plovdivu (14. – 15. 6.), kde získal bronzové medaile. Skončilo tak osmileté čekání na cenný kov. Český tým handicapovaných rybářů tvořili téměř výhradně členové místní organizace Kladruby u Vlašimi. Zisk medaile je o to cennější, že Češi na světovém šampionátu startovali s největšími zdravotními handicapy z všech zúčastněných týmů…

  Rozdrcená kukuřice pomocí drtičky na boilies

  Pomocí drtičky na boilies lze rozdrtit jak vařenou, tak nakládanou kukuřici. Spolu se slupkami jde o úžasnou surovinu do zakrmovacích směsí. Kalí vodu a vytváří výraznou chuťovou stopu na lovném místě. Podrcené části kukuřice stačí zamíchat do vnadící směsi, ta zásadně sníží vlhkost kukuřičné kaše a tak touto směsí jde chytat jak například s feederovými krmítky, tak směsí můžeme plnit punčochy či sáčky z PVA materiálu.