Rybářský rozcestník

Výroba boilies z krmítkové směsi

Boilies si můžeme v domácích podmínkách vyrobit již z hotových směsí, nebo si směs na koule můžeme sami připravit. Jedna z možností je pak na boilies směs použít hotovou krmítkovou směs. Hodně vám to ulehčí práci a krmítkové směsi mají tu výhodu, že mají již od výrobce namíchaný ideální poměr všech složek, co ryby milují.

2 náročnost
180 minut
+ doba sušení  
výroba
 • Na 1 kg suché krmítkové směsi:
 • 10 ks vajec
 • dle potřeby tekutá složky: oleje, posilovače, dipy, tekutá potrava...
 • voda na uvaření boilies
 • (potravinářské barvivo)
 • Příprava

  1. Krmítkovou směs prosijeme přes sítko s malými oky, jde nám o to, aby se boilies, při rolování, nerozpadaly.
  2. Do krmítkové směsi zamícháme další suché posilovače (různé moučky, práškové dipy…).
  3. Vejce rozšleháme, zapracujeme do nich tekuté složky (aromata, oleje…), které chceme přidat do boilies hmoty.
  4. Do rozmíchané tekuté složky, za stálého míchání, přidáváme suchou směs a to tak dlouho, až vznikne řídká kaše, kaši necháme cca 20 minut odležet, aby se v ní propojily všechny složky.
  5. Po odležení do kaše, opět za stálého míchání, přisypeme další suchou směs, pokračujeme tak dlouho, až je těsto tuhé.
  6. Tuhé těsto přendáme na vál a dále zpracováváme ručně, hněteme, jako při pečení chleba, až vznikne nelepivá tuhá hmota, připravenou hmotu dáme do mikrotenového sáčku, aby neoschlo.
  7. Začneme tvarovat jednotlivé kuličky boilies; velikost záleží na vás, rozhodně místo ručního tvarování je lepší si pořídit rollball, což je forma na výrobu boilies. Bez něj ručně je to děsná práce.
  8. Připravené kuličky nebo válečky nasypeme do hodně vroucí vody (neměla by přestat vařit ani po vysypání boilies do vody!), proto vaříme jen pár kousků naráz. Další možností je využít fritovací hrnec, kde se dá uvařit větší množství boilies naráz. A jak dlouho vaříme, záleží na velikosti kuliček, ale 2 minuty by měly stačit. Existuje jedno pravidlo, čím tvrdší boilies chcete mít, tím déle ho povařte.
  9. Uvařené boilies vytáhneme a necháme důkladně okapat, skvělé je na to síto. Sušíme 1 až 2 dny, někdy déle, pozor, ne na přímém slunci! Opět sušení má vliv na tvrdosti boilies, kdo chce chytat třeba přes noc, suší ho až 5 dní.
  10. Hotové boilies vydrží 2-3 dny v prodyšném saku pěkně čerstvé, jinak boilies skladujeme v suchu a temnu, buď v dózách, nebo sáčcích se zipem, nebo koule můžeme zamrazit.

  Nejčtenější články

  O pohár předsedy SÚS 2022

  Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

  Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

  Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

  Územní kolo Zlaté udice 2022

  Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím