Rybářský rozcestník

Receptůra na obalovací těsto z krmítkové směsi

Základní receptůra na obalovací těsto, tedy na hmotu, kterou obalujeme boilies, pelety, nebo i kukuřici či další nástrahy na ryby umístěné jak na háčku, tak pod ním na přívěsu háčku. Jak již název napovídá, podle této receptůry si můžete vyrobit obalovací těsto ze základní krmítkové směsi, kterou spojíte pomocí vajec. Směs lze doladit i dalšími surovinami jako TTX, boosterem, či jen klasickým sirupem, hladkou moukou a podobně.

1 náročnost
15 minut
+ doba odležení v lednici  
obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovací
 • 2 ks vejce
 • 200 g krmítkové směsi
 • Dále například:
 • vrchovatá lžíce hladké mouky, sušeného mléka nebo TTX
 • 5 cl boosteru nebo sirupu...
 • Příprava

  1. Vejce rozšleháme metličkou, obecně dáváme 1 ks vejce asi na 100 g sypké směsi.
  2. Do vejce zašleháme další tekuté složky, tedy například nějaký booster, sirup a podobně.
  3. V jiné míse rozmícháme složky sypké, tedy například krmítkovou směs doplněnou o TTX či hladkou mouku.
  4. Sypkou směs nasypeme do té tekuté a vypracujeme těsto, které chvíli hněteme, čím více, tím lépe.
  5. Z těsta vytvoříme kouli, tu vložíme do igelitového sáčku a dáme do lednice odpočinout, nejlépe do druhého dne, ale stačí alespoň na hodinu.
  6. Z těsta odědělujeme postupně menší části, každou v prstech uhněteme, vytvoříme placku do které obalíme nástrahu na háčku či i pod háčkem zavěšenou na přívěsu háčku.

  Doporučení

  Lze připravit i slanou variantu, tedy například jako suchou složku použijete například slanou (masovou) krmítkovou směs a k ní například sušená játra, masovou moučku… Jako tekutou složku lze pak použít lososový olej, játrový booster a podobně.

  Poznámka

  Pokud máte kvalitní, silně aromatickou směs, stačí si obalovací těsto vyrobit jen z této krmítkové směsi a vajec, další suroviny jsou zbytečné.

  Nejčtenější články

  Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

  Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

  Tinktura z koňského kaštanu

  Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

  Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

  Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.