Rybářský rozcestník

Receptůra na obalovací těsto z krmítkové směsi

Základní receptůra na obalovací těsto, tedy na hmotu, kterou obalujeme boilies, pelety, nebo i kukuřici či další nástrahy na ryby umístěné jak na háčku, tak pod ním na přívěsu háčku. Jak již název napovídá, podle této receptůry si můžete vyrobit obalovací těsto ze základní krmítkové směsi, kterou spojíte pomocí vajec. Směs lze i doladit i dalšími surovinami jako TTX, boosterem, či jen klasickým sirupem, hladkou moukou a podobně.

1 náročnost
15 minut
+ doba odležení v lednici  
obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovací
 • 2 ks vejce
 • 200 g krmítkové směsi
 • Dále například:
 • vrchovatá lžíce například hladké mouky, sušeného mléka nebo TTX
 • 5 cl boosteru nebo sirupu...
 • Příprava

  1. Vejce rozšleháme metličkou, obecně dáváme 1 ks vejce asi na 100 g sypké směsi.
  2. Do vejce zašleháme další tekuté složky, tedy například nějaký booster, sirup a podobně.
  3. V jiné míse rozmícháme složky sypké, tedy například krmítkovou směs doplněnou o TTX či hladkou mouku.
  4. Sypkou směs nasypeme do té tekuté a vypracujeme těsto, které chvíli hněteme, čím více, tím lépe.
  5. Z těsta vytvoříme kouli, tu vložíme do igelitového sáčku a dáme do lednice odpočinout, nejlépe do druhého dne, ale stačí alespoň na hodinu.
  6. Z těsta odědělujeme postupně menší části, každou v prstech uhněteme, vytvoříme placku do které obalíme nástrahu na háčku či i pod háčkem zavěšenou na přívěsu háčku.

  Doporučení

  Lze připravit i slanou variantu, tedy například jako suchou složku použijete například slanou (masovou) krmítkovou směs a k ní například sušená játra, masovou moučku… Jako tekutou složku lze pak použít lososový olej, játrový booster a podobně.

  Poznámka

  Pokud máte kvalitní, silně aromatickou směs, stačí si obalovací těsto vyrobit jen z této krmítkové směsi a vajec, další suroviny jsou zbytečné.

  Nejčtenější články

  Dipovací kleště, jejich použití

  Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím