Rybářský rozcestník

Receptůra na obalovací těsto z krmítkové směsi

Základní receptůra na obalovací těsto, tedy na hmotu, kterou obalujeme boilies, pelety, nebo i kukuřici či další nástrahy na ryby umístěné jak na háčku, tak pod ním na přívěsu háčku. Jak již název napovídá, podle této receptůry si můžete vyrobit obalovací těsto ze základní krmítkové směsi, kterou spojíte pomocí vajec. Směs lze doladit i dalšími surovinami jako TTX, boosterem, či jen klasickým sirupem, hladkou moukou a podobně.

1 náročnost
15 minut
+ doba odležení v lednici  
obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovací
 • 2 ks vejce
 • 200 g krmítkové směsi
 • Dále například:
 • vrchovatá lžíce hladké mouky, sušeného mléka nebo TTX
 • 5 cl boosteru nebo sirupu...
 • Příprava

  1. Vejce rozšleháme metličkou, obecně dáváme 1 ks vejce asi na 100 g sypké směsi.
  2. Do vejce zašleháme další tekuté složky, tedy například nějaký booster, sirup a podobně.
  3. V jiné míse rozmícháme složky sypké, tedy například krmítkovou směs doplněnou o TTX či hladkou mouku.
  4. Sypkou směs nasypeme do té tekuté a vypracujeme těsto, které chvíli hněteme, čím více, tím lépe.
  5. Z těsta vytvoříme kouli, tu vložíme do igelitového sáčku a dáme do lednice odpočinout, nejlépe do druhého dne, ale stačí alespoň na hodinu.
  6. Z těsta odědělujeme postupně menší části, každou v prstech uhněteme, vytvoříme placku do které obalíme nástrahu na háčku či i pod háčkem zavěšenou na přívěsu háčku.

  Doporučení

  Lze připravit i slanou variantu, tedy například jako suchou složku použijete například slanou (masovou) krmítkovou směs a k ní například sušená játra, masovou moučku… Jako tekutou složku lze pak použít lososový olej, játrový booster a podobně.

  Poznámka

  Pokud máte kvalitní, silně aromatickou směs, stačí si obalovací těsto vyrobit jen z této krmítkové směsi a vajec, další suroviny jsou zbytečné.

  Nejčtenější články

  Termíny vytírání ryb

  Znalost měsíců, kdy se tře ten či onen druh ryb, se rozhodně hodí každému rybáři. Právě v době vytírání nemají ryby náladu na nic jiného, než právě na své milostné hrátky. Většinou nepřijímají potravu a tak chytnou rybu, která je právě ve tření, je téměř nemožné. Proto nemá smysl cíleně lovit ten druh, který se zrovna vytírá. Je pravda, že u ryb hájených jejich ochrana probíhá právě v době vytírání, což je logické a tak stejně v tu dobu máme zakázáno hájený druhy ryb chytat. Ovšem pozor. Například počasí některé roky může dobu vytírání opozdit, nebo naopak, při teplém jaru, urychlit. Ale jinak je tato tabulka poměrně přesná!

  Drop Shot – základy

  Celkově při vedení nástrahy vodou je právě u techniky vláčení zkušenost a um rybáře tou alfou a omegou úspěchu. Ale to vlastně platí pro všechny rybolovné techniky. Některé ovšem vyžadují více znalostí rybáře, než jiné. Bohužel chytat jemnou, případně střední přívlačí s montáží ukončenou olovem a umělou nástrahou upevněnou 40 až 50 cm ode dna vyžaduje ruce i hlavu již protřelého rybáře. Proto doporučuji nejprve pár kilometrů a hodin strávit klasickou vláčkou a až po té, se začít zabývat technikou Drop Shot, která je vhodná spíše pro zkušenější vláčkaře.

  Základy lovu ryb pod ledem, tedy tzv. na dírkách

  I přes stálé legislativní komplikace se v Česku najdou revíry, kde si lze legálně zachytat ve vyvrtaných dírách v ledu. Je to rybolovná technika, kterou každým rokem podlehne stále více rybářů, kteří se nechtějí smířit s tím, že jim mráz a ledová krusta brání využívat jiné, běžné techniky lovu ryb. Prostě někdo to doma u televize a krbu nevydrží ani v zimě! 🙂

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím