Rybářský rozcestník

Receptůra na obalovací těsto z krmítkové směsi

Základní receptůra na obalovací těsto, tedy na hmotu, kterou obalujeme boilies, pelety, nebo i kukuřici či další nástrahy na ryby umístěné jak na háčku, tak pod ním na přívěsu háčku. Jak již název napovídá, podle této receptůry si můžete vyrobit obalovací těsto ze základní krmítkové směsi, kterou spojíte pomocí vajec. Směs lze doladit i dalšími surovinami jako TTX, boosterem, či jen klasickým sirupem, hladkou moukou a podobně.

1 náročnost
15 minut
+ doba odležení v lednici  
obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovací
 • 2 ks vejce
 • 200 g krmítkové směsi
 • Dále například:
 • vrchovatá lžíce hladké mouky, sušeného mléka nebo TTX
 • 5 cl boosteru nebo sirupu...
 • Příprava

  1. Vejce rozšleháme metličkou, obecně dáváme 1 ks vejce asi na 100 g sypké směsi.
  2. Do vejce zašleháme další tekuté složky, tedy například nějaký booster, sirup a podobně.
  3. V jiné míse rozmícháme složky sypké, tedy například krmítkovou směs doplněnou o TTX či hladkou mouku.
  4. Sypkou směs nasypeme do té tekuté a vypracujeme těsto, které chvíli hněteme, čím více, tím lépe.
  5. Z těsta vytvoříme kouli, tu vložíme do igelitového sáčku a dáme do lednice odpočinout, nejlépe do druhého dne, ale stačí alespoň na hodinu.
  6. Z těsta odědělujeme postupně menší části, každou v prstech uhněteme, vytvoříme placku do které obalíme nástrahu na háčku či i pod háčkem zavěšenou na přívěsu háčku.

  Doporučení

  Lze připravit i slanou variantu, tedy například jako suchou složku použijete například slanou (masovou) krmítkovou směs a k ní například sušená játra, masovou moučku… Jako tekutou složku lze pak použít lososový olej, játrový booster a podobně.

  Poznámka

  Pokud máte kvalitní, silně aromatickou směs, stačí si obalovací těsto vyrobit jen z této krmítkové směsi a vajec, další suroviny jsou zbytečné.

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  FOR FISHING 2024 – den druhý

  Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.