Rybářský rozcestník

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Boilieschytáníchytáníčarovánípva-toustak-na-nozepva-tousta-stahovaci-paskašpíztoustovýtoustovýkolaz-toustove-pelety2Boilies

Kdo nemá zkušenosti s toustovým chlebem, může ze začátku trochu tápat, jak ho nastražit, aby se po náhozu z háčku ihned neuvolnil. Přitom je to velmi tvárný a poddajný materiál a proto je více možností, jak si s ním pohrát, aby vydržel ve vodě u háčku, nebo přímo na něm, co nejdéle a to i v proudné vodě!

Já s oblibou starší toustový chléb používám takto. Ostříhám okraje, tedy kůrku toustového chleba, stačí začít jedním plátkem. Kůrku pak nakrájíme na podobně velké čtverečky a ty, pomocí jehly na boilies nastražím na vlas pod háček. Další možností je tousťák rozdrolit (můžeme ho i dopředu doma nahrubo rozsekat například pomocí ručního tyčového mixéru, nebo pomocí jiného podobného kuchyňského pomocníka), a tímto lehkým materiálem pak naplnit PVA punčochu. Vznikne nám takové pseudo toustové bolies.

Jedna z možností využití toustového chleba….

Další možností je z plátku toustového chleba vykrájet kolečka, existují na to rybářské kleště, ale lze to i jinými nástroji, například pomocí mírně upravené umělohmotné injekční stříkačky. Další možností, na to je vhodný spíše čerstvý tousťák, z dužiny pomocí prstů užmoulat kuličku. Pomocí tlaku a žmoulání nám vznikne opět poměrně trvanlivá nástraha, která chvíli na háčku vydrží, tedy pokud ji dříve nenasaje nějaká ta ryba.

Letos poprvé jsem vyzkoušel také chytat na toustový chléb pomocí stahovací pásky. U této metody se mě hodně osvědčilo ještě k návazci přidat PVA punčochu naplněnou dalšími kousky toustového chleba a případně i spolu s nějakým dalším vhodným materiálem na zakrmení. Nastražení většího množství toustového chleba má ten efekt, že zatraktivníme lovné místo přímo u háčku, případně pod ním, ale také ve vodním sloupci, pokud chytáme s plovoucí nástrahou dále ode dna. Vzlínající pečivo totiž dokáže zaujmout kdejakou rybu a přilákat ji přímo k háčku i přesto, že si zrovna plave jinde ve vodním sloupci, než máme právě nastraženo.

Toustový chléb navlečený přímo na návazci…

Občas také zatraktivním klasický návazec s boilies koulí, kdy pomocí jehly na boilies větší čtverce toustového chleba navléknu přímo na návazce, těsně k háčku. Občas takto nastražené boilies, i když je potápivé, tedy leží u dna, dokáže spolu s toustovým chlebem přemluvit i ty velké zkušené kapry. A v kombinaci s POP UP koulí, nebo i jinou plovoucí nástrahou, toustový chléb také umí zabodovat a to i dále ode dna, nebo i těsně u hladiny, čí přímo na ní.

Rozhodně se vyplatí si sebou na ryby nějaký ten toustový chléb přibalit. Jde opravdu o atraktivní nástrahu, která jen málokdy zklame, ba naopak, často to může být vaše poslední spása, když budete u vody a ryby budou k vašim ostatním nástrahám zcela netečné.

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím