Rybářský rozcestník

Boilies z toustového chleba a PVA punčochy

Jedna z možností, jak připravit neodolatelné sousto pro kapry, ale i další kaprovité ryby, je nastražit na přívěs háčku falešné boilie ze střídky toustového chleba a PVA punčochy.

BoiliesBoiliesBoiliesBoilies

Co budeme potřebovat:

  • PVA punčocha + PVA niť
  • toustový chléb i několik dní starý
  • dále klasický návazec na boilies (přívěs pod háčkem) + zarážka

Postup je jednoduše geniální! Prostě z toustového plátku chleba odkrojíme kůrku, střídku natrháme na menší kousky. Do PVA punčochy natlačíme část natrhané střídky toustu…

…vzniklou bambulku několikrát otočíme, pak zajistíme PVA nití…

…zbylou část odstřihneme, uděláme uzlík na další použití….konce můžeme ještě zmenšit pomocí zapalovače, ale není to potřeba…

…pomocí boilies jehly vyrobené boilie navlékneme na přívěs háčku a zajistíme zarážkou, jako u klasického boilie…

Velikost nástrahy určujeme použitím rozměru samotné PVA punčochy a také množstvím toustového chleba, které natlačíme do punčochy. Je dobré střídku hodně stlačit, čím více, tím lépe. O to déle vydrží na přívěsu háčku i potom, co se PVA punčocha i niť rozpustí.

Nejčtenější články

Fishsurfing Tržiště – vyhledávač rybářských potřeb

Ztrácíte se v nepřeberné nabídce rybářských eshopů? Hesla jako „nejlepší“, „nejlevnější“, „sleva“ a „akce“ vám zní povědomě? Jestliže hledáte opravdu nejlepší nabídku a chcete rychle a snadno najít vše, co potřebujete, představujeme vám nový vyhledávač rybářských potřeb – Fishsurfing Tržiště!

Sladký likér jako dip? Vyzkoušejte třeba griotku, funguje skvěle!

Došel vám oblíbený dip, nebo prostě rádi zkoušíte něco nového a nejste lakomí, obětujte panák vašeho oblíbeného sladkého likéru a použijte ho jako dip, možná vás překvapí, že i některé ryby, pokud mají možnost, jsou pěkné násosky.

Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz, odbor RT ve spolupráci s ČRS, z.s., místní organizací Nepomuk pořádají Územní halový přebor v rybolovné technice mládeže podzimní kolo….