Rybářský rozcestník

Boilies z toustového chleba a PVA punčochy

Jedna z možností, jak připravit neodolatelné sousto pro kapry, ale i další kaprovité ryby, je nastražit na přívěs háčku falešné boilie ze střídky toustového chleba a PVA punčochy.

BoiliesBoiliesBoiliesBoilies

Co budeme potřebovat:

  • PVA punčocha + PVA niť
  • toustový chléb i několik dní starý
  • dále klasický návazec na boilies (přívěs pod háčkem) + zarážka

Postup je jednoduše geniální! Prostě z toustového plátku chleba odkrojíme kůrku, střídku natrháme na menší kousky. Do PVA punčochy natlačíme část natrhané střídky toustu…

…vzniklou bambulku několikrát otočíme, pak zajistíme PVA nití…

…zbylou část odstřihneme, uděláme uzlík na další použití….konce můžeme ještě zmenšit pomocí zapalovače, ale není to potřeba…

…pomocí boilies jehly vyrobené boilie navlékneme na přívěs háčku a zajistíme zarážkou, jako u klasického boilie…

Velikost nástrahy určujeme použitím rozměru samotné PVA punčochy a také množstvím toustového chleba, které natlačíme do punčochy. Je dobré střídku hodně stlačit, čím více, tím lépe. O to déle vydrží na přívěsu háčku i potom, co se PVA punčocha i niť rozpustí.

Nejčtenější články

NONSTOP revíry 2023

V tomto článku najdete aktuální tabulku NONSTOP revírů, kde rybáři mohou v letních měsících chytat ryby i po půlnoci, tedy 24 hodin, ale pozor, za určitých podmínek a hlavně co územní svaz, to často různé termíny zahájení, nebo naopak ukončení výjimky pro lov v režimu non-stop!

Úskalí chytání kaprů pomocí člunu a sklopné tyčové bójky

Chytat kapry na větší vzdálenosti pomocí člunu a tyčové bójky je jen pro zkušené a dost otrlé rybáře. Nejde o to zavést bójku, ale také se k ní dostat s prutem a rybou na konci prutu a to i za škaredého počasí, ze větru, při velkých vlnách. Velký kapr totiž dokáže tahat jako kůň a zapomeňte na to, že by jste pěkného cvalíka dokázali dostat ke břehu pomocí klasického namotávání vlasce či šňůry ze břehu. A pokud ano, rybu by jste tak unavili, že by měla malou šanci na přežití. Jde o pokročilou kaprařinu, která nejen že není levná, ale také vyžaduje rybáře s velkým srdcem.

Rybářský veletrh FOR FISHING se vrací do své původní kondice

Svátek všech rybářů, veletrh FOR FISHING, se po roce vrací do letňanského areálu PVA EXPO PRAHA. V polovině února se na výstavní ploše přes 10 000 m2 představí více než 120 firem z Čech i zahraničí, chybět nebudou ani významné osobnosti z oblasti rybaření se zajímavými přednáškami nebo návštěvnická soutěž.