Rybářský rozcestník

Chytání ryb pomocí toustového chleba a stahovací pásky

Návazec na kaprovité ryby do studené vody, s kterým lze ale uspět přes celý rok. A není divu, když jako nástrahu použijeme toustový chléb, který ryby milují. Toustový chléb, podle tohoto návodu, umístíme na přívěs háčku pomocí stahovací elektrikářské pásky, která zajistí, že „tousťák“ zůstane u háčku a neodpadne ani při razantním náhozu. Ulovenou rybou pak určitě budou především kapři a amuři.

chytáníchytáníchytáníchytáníchytáníchytání

Především při cíleném lovu kaprů, či amurů lze použít tento vychytaný návazec s toustovým chlebem jako nástrahou. Na montáž použijeme klasický návazec na boilies s přívěsem, do kterého provlečeme tenkou stahovací pásku, která pak bude držet váleček umotaný z toustového chleba. Ale ukažme si to pomocí fotografií…

Co budeme potřebovat:

  • návazec na boilies
  • plátek toustového chleba nejméně den starý (čím tvrdší a gumovější, tím lepší!)
  • tenká stahovací elektrikářská páska
  • nůžky

Postup:

Nejprve z toustového chleba odkrojíme kůrku…

… střídku chleba pak smotáme, snažíme se, aby smotek byl smotaný co na nejtenčí ruličku…

…pásku protáhneme očkem přívěsu návazce, spojíme, utáhneme, dbáme na to, aby byla uprostřed smotaného toustového chleba…

…konec pásky ustříhneme těsně u spoje, opatrně přehneme a stlačíme oba konce toustové ruličky k sobě…

…po stlačení můžeme návazec připnout ke zbývající montáži a nahodit.

V studené vodě, pokud nástrahu neatakují menší ryby, vydrží nástraha i déle než 1 hodinu, což ukazuje poslední fotografie. Páska totiž dobře drží váleček toustového chleba, konce se sice při stahování odlomí, ale kus toustového chleba s páskou zůstane.

Nejčtenější články

Zimní rybářské vybavení pro komfortní rybolov

Ženete se za kapitálními úlovky, nebo máte ambice chytit nejvýše rýmu, ale zrelaxovat se přitom v klidu přírody? Zimní rybaření má svoje nezaměnitelné kouzlo – čistá voda, ticho a jasný svit slunce odrážející se ve třpytu ledových krystalů. A pokud se důkladně vybavíte a obléknete, nemusíte chytit ani onu příslovečnou rýmu. Poradíme vám, co s sebou i na sebe.

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.