Rybářský rozcestník

Chytání ryb pomocí toustového chleba a stahovací pásky

Návazec na kaprovité ryby do studené vody, s kterým lze ale uspět přes celý rok. A není divu, když jako nástrahu použijeme toustový chléb, který ryby milují. Toustový chléb, podle tohoto návodu, umístíme na přívěs háčku pomocí stahovací elektrikářské pásky, která zajistí, že „tousťák“ zůstane u háčku a neodpadne ani při razantním náhozu. Ulovenou rybou pak určitě budou především kapři a amuři.

chytáníchytáníchytáníchytáníchytáníchytání

Především při cíleném lovu kaprů, či amurů lze použít tento vychytaný návazec s toustovým chlebem jako nástrahou. Na montáž použijeme klasický návazec na boilies s přívěsem, do kterého provlečeme tenkou stahovací pásku, která pak bude držet váleček umotaný z toustového chleba. Ale ukažme si to pomocí fotografií…

Co budeme potřebovat:

  • návazec na boilies
  • plátek toustového chleba nejméně den starý (čím tvrdší a gumovější, tím lepší!)
  • tenká stahovací elektrikářská páska
  • nůžky

Postup:

Nejprve z toustového chleba odkrojíme kůrku…

… střídku chleba pak smotáme, snažíme se, aby smotek byl smotaný co na nejtenčí ruličku…

…pásku protáhneme očkem přívěsu návazce, spojíme, utáhneme, dbáme na to, aby byla uprostřed smotaného toustového chleba…

…konec pásky ustříhneme těsně u spoje, opatrně přehneme a stlačíme oba konce toustové ruličky k sobě…

…po stlačení můžeme návazec připnout ke zbývající montáži a nahodit.

V studené vodě, pokud nástrahu neatakují menší ryby, vydrží nástraha i déle než 1 hodinu, což ukazuje poslední fotografie. Páska totiž dobře drží váleček toustového chleba, konce se sice při stahování odlomí, ale kus toustového chleba s páskou zůstane.

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím