Rybářský rozcestník

Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

odkrájenétoustovýtoustovýtoustovýsndvičovéinjekčnísendvičovésendvičové

Když z jara sedím u vody a ne a ne se dočkat záběru, často sahám právě po nástrahách z toustového chleba. Právě z „tousťáku“ lze nachystat rybám opravdu neodolatelné nástrahy. Asi jednou z nejúspěšnějších je pak sendvič z toustového chleba a nějakého hodně, hodně sladkého dipu. Můžeme použít i čistou melasu, ovšem dipy mám většinou hned po ruce a poměrně velký výběr chutí, naopak melasu většinou používám pro výrobu pelet nebo boilies, ale ne vždy ji mám po ruce.

Takže máme dva plátky toustového chleba, nějaký sladký, hustý dip, který ještě můžeme, před samou výrobou sendvičových nástrah, nechat v lednici ještě více ztuhnout, což je důležité, protože dip použijeme zároveň jako pojivo, lepidlo na slepení obou plátků toustového chleba. Dip rozetřeme na jeden plátek toustu, přiložíme druhý, slepíme, přitlačíme, necháme chvíli odležet, dip se musí dobře vsáknout do střídky obou plátků toustového chleba.

Sendvičové nástrahy….

Vezmeme nůž, okrájíme okraje toustu, válečkem tousty rozlisujeme. Pak ze sendviče vykrájíme nožem, nebo nějakým vhodným vykrajovátkem, jednotlivé nástrahy. Ty skladujeme v nějaké umělohmotné dóze. Zbytky nevyhazujeme, použijeme je, i s odkrájenými kůrkami, do zakrmovací směsi.

Podrobný návod najdete v naší kategorii článků – Rybářské nástrahy, receptury (výroba), rady a tipy rybářských nástrah zde: Peletky z toustového sendviče (sendvičové nástrahy)

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Lov candátů na feeder

Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

Podzimní jednodenní lov kaprů

Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

Nejlepší nástrahy používané při lovu na dírkách

Při lovu na dírkách volíme nástrahy nejen podle jejich předpokládané účinnosti, ale také podle zvolené metody lovu. I při chytání pod ledem totiž můžeme volit několik způsobů, jak prezentovat nástrahu. Vše záleží na tom, na jaký druh ryb se při chytání na dírkách zaměříme.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím