Rybářský rozcestník

Sendvič, jako taková nástraha poslední záchrany, do jarní ledové vody

Každý rybář, který zkouší lovit v jarní ledové vodě, ví, že občas je opravdu těžké letargické ryby přimět k záběru. Ovšem existuje několik osvědčených nástrah, které často zajistí úspěšný lov i přes případnou aktuální neochotu ryb spolupracovat při prvních jarních vycházkách k vodě.

odkrájenétoustovýtoustovýtoustovýsndvičovéinjekčnísendvičovésendvičové

Když z jara sedím u vody a ne a ne se dočkat záběru, často sahám právě po nástrahách z toustového chleba. Právě z „tousťáku“ lze nachystat rybám opravdu neodolatelné nástrahy. Asi jednou z nejúspěšnějších je pak sendvič z toustového chleba a nějakého hodně, hodně sladkého dipu. Můžeme použít i čistou melasu, ovšem dipy mám většinou hned po ruce a poměrně velký výběr chutí, naopak melasu většinou používám pro výrobu pelet nebo boilies, ale ne vždy ji mám po ruce.

Takže máme dva plátky toustového chleba, nějaký sladký, hustý dip, který ještě můžeme, před samou výrobou sendvičových nástrah, nechat v lednici ještě více ztuhnout, což je důležité, protože dip použijeme zároveň jako pojivo, lepidlo na slepení obou plátků toustového chleba. Dip rozetřeme na jeden plátek toustu, přiložíme druhý, slepíme, přitlačíme, necháme chvíli odležet, dip se musí dobře vsáknout do střídky obou plátků toustového chleba.

Sendvičové nástrahy….

Vezmeme nůž, okrájíme okraje toustu, válečkem tousty rozlisujeme. Pak ze sendviče vykrájíme nožem, nebo nějakým vhodným vykrajovátkem, jednotlivé nástrahy. Ty skladujeme v nějaké umělohmotné dóze. Zbytky nevyhazujeme, použijeme je, i s odkrájenými kůrkami, do zakrmovací směsi.

Podrobný návod najdete v naší kategorii článků – Rybářské nástrahy, receptury (výroba), rady a tipy rybářských nástrah zde: Peletky z toustového sendviče (sendvičové nástrahy)

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.

Nová rubrika na našem webu: Karavan fishing – nejen po Česku s postelí na kolečkách na rybách

Na našem webu Rybářský rozcestník.cz jsme pro všechny milovníky rybaření a karavaningu vytvořili novou rubriku! Jde o články jak pro začínající rybáře, co si sebou na rybářské výpravy vozí postel na kolečkách, tak i pro zkušené pardy, co si rybaření s „bydlíkem“ užívají již léta.