Rybářský rozcestník

Montáž s podvodním splávkem a pomocnou zátěží

Tato montáž se používá všude tam, kde nelze tahat kmenový vlasec vzduchem, tedy především při chytání ze břehu, kdy máme zvolené lovné místo v blízkosti protějšího břehu. Díky této montáži se elegantně vyhneme případným proplouvajícím lodím či nečistotám vznášejícím se na hladině. V neposlední řadě tato montáž vyhovuje plně podmínkám rybářského řádu na svazových vodách.

  1. kmenová šňůra (40 až 100 kg), návin nejméně 200 metrů, ale raději více
  2. stoper, obratlík či obratlík s karabinkou (na trhu jsou i speciální sumcové) na trhačku, závaží (kámen) zavezené pomocí loďky, trhací vlasec (0,22-0,35 mm)
  3. další stoper, obratlík či obratlík s karabinkou (na trhu jsou i speciální sumcové) na trhačku, závaží (kámen) a trhací vlasec (0,22-0,35 mm) + obratlík s karabinkou na zajištění návazce s podvodním splávkem
  4. návazec s podvodním splávkem: ochranná bužírka (stačí jen stoper), uprostřed karabinka (lze použít jak průběžný, tak pevný systém), podvodní splávek (20 až 50 g) s bužírkou na ochranu proti zamotání, z jedné strany 60 až 80 cm, z druhé 5 cm (ta je u ryby)
  5. nastražená rybka, při chytání v proudu hlavou směrem ke splávku, v klidné, neproudné vodě se dává ocasem ke splávku

Doporučená výbava:

Používáme pruty, které jsou vhodné na chytání i na klasickou trhačku (od 2,4 až 3,2 metru, tak 500 až 1000 g) s robusním navijákem vhodným na chytání velkých ryb.

Z obrázku je vše jasné. Jde o klasické nastražení podvodního splávku, jen je kmenová šňůra tahaná po dně. Obě trhačky se nastražují pomocí většího kamene, používáme nejlépe přírodní kameny z řek, rozhodně ne žádná železa, betony a podobně!

Doporučuji tento návazec s podvodním splávkem: Podvodní splávek s dvěma jednoháčky – montáž na opatrné sumce

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.