Rybářský rozcestník

Rybářské kleště na kroužky – jejich použití

Speciální rybářské kleště na kroužky usnadní vytvoření různých návazců s kroužky. Také se s nimi dají jednoduše vyměnit kroužky na pilkrech, woblerech a dalších vláčecích nástrahách. Ovšem víte jak je vlastně použít?

kleštěkleštěkleštěkleště

Když jsem si přinesl z obchodu rybářské kroužky a kleště na jejich výměnu, myslel jsem si, že mám po starostech s jejich použitím v různých návazcích či při výměně háčků na vláčecích nástrahách. Ovšem ouha! Nejprve jsem si proštípl prst, několikrát hledal vystřelený kroužek na zemi, prostě mě to s těmi kleštěmi ale vůbec nešlo.

Přitom je to tak jednoduché, prostě je třeba je správně použít, pak fungují skvěle. přesto to chce trocha praxe a zručnosti. Vše vám prozradí přiložené fotografie…

Tak tahle ne! Pokud kleště použijete takto, budete kroužky spíše hledat po zemi, než docílíte jejich roztáhnutí…

Správné použití kleští….

Ano, já jsem tyto rybářské kleště poprvé použil úplně blbě, obráceně, a divil jsem se, že mě to nejde, ale po shlédnutí jednoho naučného videa jsem prozřel. Stejně mě to stálo proštípnutý polštářek u prstu, než jsem vyladil techniku a naučil jsem se je používat. 🙂

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.