Rybářský rozcestník

Prodloužení vlasového přívěsu pro boilie pomocí zarážky

Každý, kdo chytá ryby na boilies koule navléknuté na přívěsu háčku, zažil situaci, že měl přívěs pod háčkem kratší, než by zrovna potřeboval. Je více možností, jak tento problém vyřešit. Asi nejednodušší je mít v zásobě různě dlouhé zarážky.

zarážkyzarážkyzarážkyzarážkyzarazly-sumcidvěBarevnéboilies-pva-vychytavka4syr-eidam-hacek-blocek3pva-paska-boilies-prives2boilies-pva-vychytavka5

Běžně, pomocí zarážek na boilies s delšími ramínky, dokáži na vlasový přívěs zavěsit mnou zvolenou sestavu nástrah, i když mám kratší přívěs pod háčkem, než bych právě v ten moment potřeboval. Je vhodné, do rybářské bižuterie, zařadit zarážky různých délek, díky nim se tak dá snadno vyřešit problém s krátkými přívěsy.

Na rybářském trhu existuje mnoho typů zarážek. Rozhodně stojí za to si prolistovat na nějakém e-shopu právě stránky se zarážkami a udělat si zásobu i více druhů, nejen velikostí, ale také tvarů a především délek jejich ramének. Pokud chytáte na boilies koule, určitě se budou někdy hodit.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Jak jednoduše opláchnout nafukovací člun

Kdo vozí k vodě nafukovací čluny, moc dobře ví, jak moc po vytažení z vody jsou špinavé, zvláště, pokud je rybář u vody déle a zažije nějakou tu bouřku. Hlavně na řekách se na spodní straně člunu usazuje kde co. A pokud zaprší, či parkujeme s člunem pod stromy, ani vnitřek člunu nebývá neposkvrněný. Kdo by pak chtěl vozit tuto hrubou špínu domů? 🙂

Co vše lze nastražit na přívěs háčku

Kromě klasického boilies, případně pelet lze na přívěs háčku nastražit kde co. Od červů, žížal, ale i jiné živé havěti také různě upravené pečivo, listy, květy či snítky trav nebo rákosu, ale také ovoce. A to nemluvím o sýrech a různých dalších dobrotách, co si rybář odtrhne u huby, aby zvýšil svoji šanci chytit nějakou tu pěknou rybu.

Bonduelle Gold Chilli – kukuřice nejen do chladné podzimní vody

Zkušeným rybářům asi nemusím vysvětlovat, že právě nakládaná kukuřice Bonduelle nejlépe přemlouvá kaprovité ryby k záběru a to jak bílou rybu, tak i kapry a amury. Ale už jste vyzkoušeli chytat ryby na Bonduelle Gold Chilli, tedy ostrou variantu této nakládané kukuřice?