Rybářský rozcestník

Prodloužení vlasového přívěsu pro boilie pomocí zarážky

Každý, kdo chytá ryby na boilies koule navléknuté na přívěsu háčku, zažil situaci, že měl přívěs pod háčkem kratší, než by zrovna potřeboval. Je více možností, jak tento problém vyřešit. Asi nejednodušší je mít v zásobě různě dlouhé zarážky.

zarážkyzarážkyzarážkyzarážkyzarazly-sumcidvěBarevnéboilies-pva-vychytavka4syr-eidam-hacek-blocek3pva-paska-boilies-prives2boilies-pva-vychytavka5

Běžně, pomocí zarážek na boilies s delšími ramínky, dokáži na vlasový přívěs zavěsit mnou zvolenou sestavu nástrah, i když mám kratší přívěs pod háčkem, než bych právě v ten moment potřeboval. Je vhodné, do rybářské bižuterie, zařadit zarážky různých délek, díky nim se tak dá snadno vyřešit problém s krátkými přívěsy.

Na rybářském trhu existuje mnoho typů zarážek. Rozhodně stojí za to si prolistovat na nějakém e-shopu právě stránky se zarážkami a udělat si zásobu i více druhů, nejen velikostí, ale také tvarů a především délek jejich ramének. Pokud chytáte na boilies koule, určitě se budou někdy hodit.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

První chytání, aneb, co musí udělat rybář, než začne chytat

Máme platné rybářské dokumenty, doma jsme si udělali přípravu a vše potřebně nachystali k vodě, včetně svačiny a pití a právě jsme dorazili k vodě … co vše předchází chytání? Hodíme hned silon s návnadou do vody a začneme? Rozhodně ne!

Kačení máma, opeřený Rambo a Terminátor v jednom

O letošní letní výpravě na Sumce se s námi u vody skamarádila kačení rodinka, máma a její čtyři mladé. My je krmili, oni nás obšťastňovali svojí přítomností. Běda jiným kačenám, které nás chtěli také navštívit. Ty naše kačení máma hnala tak urputně, že z ní šel až strach.

Potlačení pachové stopy na nástrahách i návazcích

Některé ryby mají opravdu dobře vyvinutý čich. V zásadě se ryby dělí do dvou skupin, jedny mají vysoce vyvinutý čich, ale za to horší zrak a druhé mají výborný zrak, ale horší čich. A právě ty druhy, co dobře vnímají různé pachy, můžeme přelstít drobnou vychytávkou.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím