Rybářský rozcestník

Prodloužení vlasového přívěsu pro boilie pomocí zarážky

Každý, kdo chytá ryby na boilies koule navléknuté na přívěsu háčku, zažil situaci, že měl přívěs pod háčkem kratší, než by zrovna potřeboval. Je více možností, jak tento problém vyřešit. Asi nejednodušší je mít v zásobě různě dlouhé zarážky.

zarážkyzarážkyzarážkyzarážkyzarazly-sumcidvěBarevnéboilies-pva-vychytavka4syr-eidam-hacek-blocek3pva-paska-boilies-prives2boilies-pva-vychytavka5

Běžně, pomocí zarážek na boilies s delšími ramínky, dokáži na vlasový přívěs zavěsit mnou zvolenou sestavu nástrah, i když mám kratší přívěs pod háčkem, než bych právě v ten moment potřeboval. Je vhodné, do rybářské bižuterie, zařadit zarážky různých délek, díky nim se tak dá snadno vyřešit problém s krátkými přívěsy.

Na rybářském trhu existuje mnoho typů zarážek. Rozhodně stojí za to si prolistovat na nějakém e-shopu právě stránky se zarážkami a udělat si zásobu i více druhů, nejen velikostí, ale také tvarů a především délek jejich ramének. Pokud chytáte na boilies koule, určitě se budou někdy hodit.

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Háček v prstě, či jiné části těla, jak ho dostat ven?

Není větší nepříjemnosti u vody při chytání ryb, než když si rybář zarazí háček hluboko do prstu, či dokonce do jiné části těla. Pak je každá rada drahá, co v tu chvíli dělat. Zabalit nádobíčko a vyrazit ihned na pohotovost, nebo se pokusit háček si sám vytáhnout hned u vody? Ano, někdy si můžeme pomoci sami.

Výroba zakrmovacího praku z petláhve

Zakrmovací prak se používá především na dopravení koulí připravených z lepivé zakrmovací směsi na lovné místo. Je to šikovná pomůcka především pro kapráře. Dá se koupit, ovšem jeho cena je, ve většině rybářských obchodů, poměrně vysoká. Přitom se dá vyrobit téměř bez nákladů, jen z toho, co najdete doma.

Jak nastražit tvrdé pelety na háček, které nemají dírku?

Chytání na peletky je především u krátkodobého lovu ryb často úspěšnější, než na kuličky boilies, proto patří mezi oblíbené nástrahy. Ovšem jak je nastražit, když jsou moc tvrdé a nemají dírku, aby se mohly navázat na přívěs pod háček stejně, jako boilie koule?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím