Rybářský rozcestník

Method feeder krmítko – tlakové vrstvení krmení

I když název zní trochu moc technicky a složitě, nejde o nic jiného, než o plnění method feeder krmítka ve dvou krocích, jedním, nebo například i dvěma druhy krmení.

vrstvenívrstvenívrstvenímethodmethod

Kdo chytá na method feeder krmítka ví, že základem naplnění krmítka je kvalitní, dobře lepivá směs, kterou pomocí method feeder formičky natlačíme na krmítko. A právě síla tlaku, jakou působíme na krmnou směs, nám umožní částečně řídit rychlost uvolňování krmení ve vodě. Čím silněji stlačíme krmnou směs v method feeder formičce, tím pomaleji se pak rozpadá krmení ve vodě.

Někteří rybáři pak plní formičky ve dvou vrstvách, tedy nejprve stlačí jen část krmné směsi pomocí formičky do krmítka, pak druhou část. A proč? Buď si tímto krokem zajistí, že se každá vrstva rozpadá v krmítku jinou rychlostí, čímž se může prodloužit doba rozpadu krmení v krmítku a tím například selektovat některé ryby. Nebo naopak urychlit rozpad krmení, ovšem zajistit, aby při dopadu na hladinu a při postupném klesání krmítka vodním sloupcem se rozpadalo co nejméně krmení, nebo naopak co nejvíce, chceme-li například chytat ve vodním sloupci. Hlavně při lovu ve vodním sloupci nebo například v proudné vodě to má velký význam.

Kombinace dvou zrnitostí krmné směsi, stlačené ve dvou vrstvách, háček s nástrahou ukrytý pod druhou vrstvou….

A vrstvení krmení ve formičkách má ještě jednu výhodu. Lze použít dvě různé krmné směsi nebo krmné směsi o rozličné zrnitosti. I atraktivitu krmení můžeme zvýšit například barevnými kombinacemi krmných směsí. Někdy nám právě křiklavé barvy a jejich prolínání může pomoci k záběru. Možností je opravdu mnoho.

A kam s háčkem a nástrahou? A to je právě další důvod, proč vrstvit ve dvou vrstvách method feeder krmítko. Háček s nástrahou totiž můžeme nastražit klasicky, tedy tak, aby byl vidět na hromadě krmení nebo ho naopak můžeme ukrýt pod jednu z vrstev krmení a to včetně nástrahy. Obojí má svůj význam. Háček s nástrahou schovanou pod částí krmení může totiž pomoci někdy přelstít i ty nejopatrnější ryby.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Rybaření v Norsku – základní výbava

Norsko umí být jak přívětivé, tak nehostinné. Často během jednoho dne zažijete teplé slunné počasí, které se během chvíle změní ve větrnou smršť s teplotou, která dokáže během několika málo hodin klesnout až o 25 °C. I v létě se zde můžete dočkat například sněhových bouřek, krupobití… Jak se tedy vybavit na rybářskou výpravu do Norska? V tomto článku vám poradíme, co rozhodně nezapomenout doma.

Má první rybářská výprava, aneb důkladná domácí příprava

Ano, je to tu, mám platné rybářské doklady, něco jsem se o rybách naučil a tak konečně mohu k vodě si pěkně zachytat. Ale kam vyrazit? A co si kromě základní rybařiny ještě vzít s sebou? Také znalost místa, kde chci chytat, mě může zajistit úspěšný lov, proto neváhejte a poraďte se se zkušenými rybáři, ti vám rádi poradí, kam vyrazit.

Základní dělení rybářských navijáků

Rozhodně není dobré podcenit samotný výběr navijáku, je to totiž důležitá součást celé rybářské výbavy. Právě kvalitní, dobře zvolený, naviják může velmi zpříjemnit nejen samotné zdolávání ryb, ale i ostatní práci s prutem. A naopak nekvalitní, nebo nevhodně zvolený naviják, dokáže zkazit celý zážitek z rybaření, nebo případně dokonce zapříčinit ztrátu případného úlovku.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím