Rybářský rozcestník

Method feeder krmítko – tlakové vrstvení krmení

I když název zní trochu moc technicky a složitě, nejde o nic jiného, než o plnění method feeder krmítka ve dvou krocích, jedním, nebo například i dvěma druhy krmení.

vrstvenívrstvenívrstvenímethodmethod

Kdo chytá na method feeder krmítka ví, že základem naplnění krmítka je kvalitní, dobře lepivá směs, kterou pomocí method feeder formičky natlačíme na krmítko. A právě síla tlaku, jakou působíme na krmnou směs, nám umožní částečně řídit rychlost uvolňování krmení ve vodě. Čím silněji stlačíme krmnou směs v method feeder formičce, tím pomaleji se pak rozpadá krmení ve vodě.

Někteří rybáři pak plní formičky ve dvou vrstvách, tedy nejprve stlačí jen část krmné směsi pomocí formičky do krmítka, pak druhou část. A proč? Buď si tímto krokem zajistí, že se každá vrstva rozpadá v krmítku jinou rychlostí, čímž se může prodloužit doba rozpadu krmení v krmítku a tím například selektovat některé ryby. Nebo naopak urychlit rozpad krmení, ovšem zajistit, aby při dopadu na hladinu a při postupném klesání krmítka vodním sloupcem se rozpadalo co nejméně krmení, nebo naopak co nejvíce, chceme-li například chytat ve vodním sloupci. Hlavně při lovu ve vodním sloupci nebo například v proudné vodě to má velký význam.

Kombinace dvou zrnitostí krmné směsi, stlačené ve dvou vrstvách, háček s nástrahou ukrytý pod druhou vrstvou….

A vrstvení krmení ve formičkách má ještě jednu výhodu. Lze použít dvě různé krmné směsi nebo krmné směsi o rozličné zrnitosti. I atraktivitu krmení můžeme zvýšit například barevnými kombinacemi krmných směsí. Někdy nám právě křiklavé barvy a jejich prolínání může pomoci k záběru. Možností je opravdu mnoho.

A kam s háčkem a nástrahou? A to je právě další důvod, proč vrstvit ve dvou vrstvách method feeder krmítko. Háček s nástrahou totiž můžeme nastražit klasicky, tedy tak, aby byl vidět na hromadě krmení nebo ho naopak můžeme ukrýt pod jednu z vrstev krmení a to včetně nástrahy. Obojí má svůj význam. Háček s nástrahou schovanou pod částí krmení může totiž pomoci někdy přelstít i ty nejopatrnější ryby.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Základy výběru správného stanu pro rybáře

Rybářské stany a bivaky tvoří samostatný segment v rozsáhlé nabídce stanů. Jak se v něm zorientovat a které parametry jsou pro nákup úplně nejdůležitější?

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím