Rybářský rozcestník

Ryba v žloutkovém těstíčku

Kousky rybího filé namočené v těstíčku, usmažené v rozpáleném oleji dozlatova. Recept z Japonska. V Asii se takto upravené kousky ryby servírují většinou s rýží a zeleninou.

1 náročnost
15 minut
Ryba v žloutkovém těstíčku
 • 500 g tresky nebo jiné mořské ryby
 • olej
 • sůl
 • Na těstíčko:
 • 2 ks žloutky
 • 1 lžíce solamylu
 • zázvor
 • Příprava

  1. Tresku naporcujeme na menší kousky, osolíme a necháme 1 hodinu uležet
  2. Žloutky rozmícháme s lžící solamylu a špetkou zázvoru
  3. Kousky ryby osušíme utěrkou a protáhne 2x ve žloutkovém těstíčku
  4. Smažíme dozlatova, z obou stran, v rozpáleném oleji
  5. V Japonsku se kousky ryby servírují s rýží a zeleninou, kousky takto upravené ryby však můžeme také podávat s brambory, hranolky, nebo kroketami.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Truman je sice škodná, ale má skvělé maso!

  Trumani, jinak také sumečci američtí, patří mezi ty ryby které rybáři nemají v lásce. Jde o invazivní druh, ten v revíru dokáže nadělat opravdu velkou paseku. Při chytání, například na žížaly, k háčku nepustí žádnou jinou rybu. Ano, jsou místa, které trumani okupují ve velkém množství, na těchto místech se pak nedá chytnou například pěkného kapra, úhoře, či jinou vysněnou rybu. I když jsou trumani v revírech neštěstím, někteří rybáři je přesto dokáží využít. Nejen že si při cíleném lovu trumanů člověk dobře zachytá, také jejich maso je výtečné a stojí za to si ho připravit na grilu, v oleje, nebo například v udírně.

  Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

  Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?