Rybářský rozcestník

Mrtvé celé ryby, nebo jejich části – top nástraha na dravce

Kromě živé nástrahy patří mrtvé ryby, nebo jejich část, asi k nejúspěšnějším nástrahám při chytání dravých ryb. To platí především při chytání na položenou, ale i pro některé techniky lovu přívlačí.

ouklej-dva-kusy-2Chytánífilet-ryby-candat-2019-3rybí-špízy-maso1masový

Zkušení rybáři běžně používají mrtvé ryby na chytání především candátů, ale také úhořů, štik a sumců. A není divu. Jde opravdu o velmi úspěšnou nástrahu. Pokud ji šikovně nastražíme, v pravou dobu a na tom správném místě, lze očekávat téměř jistý záběr minimálně od štik, které rozhodně mrtvé rybky, houpající se v proudu nebo ležící na dně, rozhodně nenechají bez povšimnutí, pokud poplavou kolem.

Ovšem ani části ryb, jako hlavy či ocasy menších ryb mají velký úspěch při chytání dravců. Ba naopak, šikovně rozřezaná nástražní rybka, tedy její část na háčku, má často větší úspěch, než ryby nabízené dravým rybám v celku. Je to logické. Jak candáti, tak štiky či sumci, ale i úhoři jsou takovými doktory našich vod a prostě nepohrdnou jen tak povalující se nástrahou na dně, nebo volně vznášející se ve vodním sloupci například díky podvodnímu splávku.

TIP: Velmi úspěšné jsou na dravce i masové špízy, tedy části ryb nařezané na nepravidelné kousky a napíchané buď jen tak na háček, nebo na jeho přívěs.

Slovo závěrem:

Já většinou používám mrtvé rybky uhynulé, tedy například ty „nástražky“, co nepřežily převoz. Rozhodně je škoda, i nástražní rybky, zabíjet, pokud je máme živé.

Další články k tématu:

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím