Rybářský rozcestník

Mrtvé celé ryby, nebo jejich části – top nástraha na dravce

Kromě živé nástrahy patří mrtvé ryby, nebo jejich část, asi k nejúspěšnějším nástrahám při chytání dravých ryb. To platí především při chytání na položenou, ale i pro některé techniky lovu přívlačí.

ouklej-dva-kusy-2Chytánífilet-ryby-candat-2019-3rybí-špízy-maso1masový

Zkušení rybáři běžně používají mrtvé ryby na chytání především candátů, ale také úhořů, štik a sumců. A není divu. Jde opravdu o velmi úspěšnou nástrahu. Pokud ji šikovně nastražíme, v pravou dobu a na tom správném místě, lze očekávat téměř jistý záběr minimálně od štik, které rozhodně mrtvé rybky, houpající se v proudu nebo ležící na dně, rozhodně nenechají bez povšimnutí, pokud poplavou kolem.

Ovšem ani části ryb, jako hlavy či ocasy menších ryb mají velký úspěch při chytání dravců. Ba naopak, šikovně rozřezaná nástražní rybka, tedy její část na háčku, má často větší úspěch, než ryby nabízené dravým rybám v celku. Je to logické. Jak candáti, tak štiky či sumci, ale i úhoři jsou takovými doktory našich vod a prostě nepohrdnou jen tak povalující se nástrahou na dně, nebo volně vznášející se ve vodním sloupci například díky podvodnímu splávku.

TIP: Velmi úspěšné jsou na dravce i masové špízy, tedy části ryb nařezané na nepravidelné kousky a napíchané buď jen tak na háček, nebo na jeho přívěs.

Slovo závěrem:

Já většinou používám mrtvé rybky uhynulé, tedy například ty „nástražky“, co nepřežily převoz. Rozhodně je škoda, i nástražní rybky, zabíjet, pokud je máme živé.

Další články k tématu:

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Jak si naplánovat ideální dovolenou s rybařením

Letošní rok je kvůli pandemickým opatřením v mnoha ohledech jiný. Naštěstí existují výjimky a rybaření patří mezi ně. Zvláště díky tomu, že se dá provozovat o samotě a ve spojení se zdravým pobytem v přírodě. Spousta rybářů navíc považuje svůj koníček za lék, který jim dopřeje potřebný klid v duši. A protože klid v duši a dobrou náladu je třeba udržovat si i v době, kdy zrovna není rybářská sezóna nebo zkrátka nezbývá na rybaření tolik času, připravili jsme pro vás jeden tip, jak si dopřát trochu pozitivní vzpruhy.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím