Rybářský rozcestník

Nastražení mrtvé rybky na candáta

Známe několik způsobů, jak napíchnout mrtvou nástražní rybku na candáta. Asi jedna z nejpoužívanějších možností je zaháknout rybku přes ústa za hlavu pomocí jedno nebo dvojháčku.

Chytání candátů - nástražní rybka s háčkem v přední části hlavy.

Nastražení za tlamku, nebo přes tlamku za hlavu nástražné rybky na candáty funguje. Dá se použít jak čerstvě zabitá, mrtvá rybka, tak rybka zamrazená. Většinou háček dáváme na montáž dlouhou 40 až 60 cm, někdy i delší. Jako nejvhodnější materiál na návazec se mě jeví fluorocarbon, ale lze použí i jiné vhodné materiály. Rozhodně na konci montáže nesmí chybět obratlík, aby se nám montáž nemotala kolem své vlastní osy a tak nekroutila.

Rybky napichujeme na háček celé, nebo jen části … velikost volíme do 8 cm (12 cm)

Nastražení rybky na candáta - zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Nastražení rybky na candáta – zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Montáž připínáme na kmenový vlasec opatřený karabinkou s obratlíkem, stoperem a průběžným očkem s olůvkem (o váze 30 g). Na připnutí olova lze použít i průjezd ve tvaru „T“ – tzv. hokejku.

Článek k tématu:  Chytáme candáty.

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím