Rybářský rozcestník

Nastražení mrtvé rybky na candáta

Známe několik způsobů, jak napíchnout mrtvou nástražní rybku na candáta. Asi jedna z nejpoužívanějších možností je zaháknout rybku přes ústa za hlavu pomocí jedno nebo dvojháčku.

Chytání candátů - nástražní rybka s háčkem v přední části hlavy.

Nastražení za tlamku, nebo přes tlamku za hlavu nástražné rybky na candáty funguje. Dá se použít jak čerstvě zabitá, mrtvá rybka, tak rybka zamrazená. Většinou háček dáváme na montáž dlouhou 40 až 60 cm, někdy i delší. Jako nejvhodnější materiál na návazec se mě jeví fluorocarbon, ale lze použí i jiné vhodné materiály. Rozhodně na konci montáže nesmí chybět obratlík, aby se nám montáž nemotala kolem své vlastní osy a tak nekroutila.

Rybky napichujeme na háček celé, nebo jen části … velikost volíme do 8 cm (12 cm)

Nastražení rybky na candáta - zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Nastražení rybky na candáta – zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Montáž připínáme na kmenový vlasec opatřený karabinkou s obratlíkem, stoperem a průběžným očkem s olůvkem (o váze 30 g). Na připnutí olova lze použít i průjezd ve tvaru „T“ – tzv. hokejku.

Článek k tématu:  Chytáme candáty.

Nejčtenější články

Tinktura z koňského kaštanu

Kaštan koňský nebo také jírovec maďal a jeho plody bývají díky velkému obsahu bezpečných přírodních látek, jako jsou flavonoidy a glykosidy součástí mnoha mastí, které mají příznivé účinky na žilní a lymfatický systém. Zkuste si vyrobit domácí tinkturu ze zralých a čerstvých kaštanů, která pomáhá při otokách, křečových žílách, pocitu těžkých nohou.

Pokračování s boilies Chill Banana. Tohle boilies od Mastodont Baits musíte mít!

Povedená výprava, krásné ryby, naši Chillinu prostě musíte vyzkoušet! – Ahoj všem příznivcům Mastodont Baits, přidávám pokračování mých výprav s boilies Chill Banana od Mastodont Baits. Po minulé výpravě jsem vzal opět tuhle příchuť boilies k vodě. Tentokrát to bylo na jiný revír, kde jsem prozatím chytal pouze na dvou výpravách. Chtěl jsem zkusit všechny možné varianty od popky, přes neutrálně vyvážené boilies až po těžkou kuličku.

Rybářský ples v Rožmitále pod Třemšínem

Český rybářský svaz, místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zve na tradiční Rybářský ples. Koná se 12. listopadu od 20 hodin v rožmitálském společenském centru. K tanci a poslechu bude hrát skupina Sekvence. Připravena bude bohatá rybí a zvěřinová tombola.