Rybářský rozcestník

Nastražení mrtvé rybky na candáta

Známe několik způsobů, jak napíchnout mrtvou nástražní rybku na candáta. Asi jedna z nejpoužívanějších možností je zaháknout rybku přes ústa za hlavu pomocí jedno nebo dvojháčku.

Chytání candátů - nástražní rybka s háčkem v přední části hlavy.

Nastražení za tlamku, nebo přes tlamku za hlavu nástražné rybky na candáty funguje. Dá se použít jak čerstvě zabitá, mrtvá rybka, tak rybka zamrazená. Většinou háček dáváme na montáž dlouhou 40 až 60 cm, někdy i delší. Jako nejvhodnější materiál na návazec se mě jeví fluorocarbon, ale lze použí i jiné vhodné materiály. Rozhodně na konci montáže nesmí chybět obratlík, aby se nám montáž nemotala kolem své vlastní osy a tak nekroutila.

Rybky napichujeme na háček celé, nebo jen části … velikost volíme do 8 cm (12 cm)

Nastražení rybky na candáta - zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Nastražení rybky na candáta – zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Montáž připínáme na kmenový vlasec opatřený karabinkou s obratlíkem, stoperem a průběžným očkem s olůvkem (o váze 30 g). Na připnutí olova lze použít i průjezd ve tvaru „T“ – tzv. hokejku.

Článek k tématu:  Chytáme candáty.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím