Rybářský rozcestník

Nastražení mrtvé rybky na candáta

Známe několik způsobů, jak napíchnout mrtvou nástražní rybku na candáta. Asi jedna z nejpoužívanějších možností je zaháknout rybku přes ústa za hlavu pomocí jedno nebo dvojháčku.

Chytání candátů - nástražní rybka s háčkem v přední části hlavy.

Nastražení za tlamku, nebo přes tlamku za hlavu nástražné rybky na candáty funguje. Dá se použít jak čerstvě zabitá, mrtvá rybka, tak rybka zamrazená. Většinou háček dáváme na montáž dlouhou 40 až 60 cm, někdy i delší. Jako nejvhodnější materiál na návazec se mě jeví fluorocarbon, ale lze použí i jiné vhodné materiály. Rozhodně na konci montáže nesmí chybět obratlík, aby se nám montáž nemotala kolem své vlastní osy a tak nekroutila.

Rybky napichujeme na háček celé, nebo jen části … velikost volíme do 8 cm (12 cm)

Nastražení rybky na candáta - zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Nastražení rybky na candáta – zakrmení místa pomocí PVA punčochy.

Montáž připínáme na kmenový vlasec opatřený karabinkou s obratlíkem, stoperem a průběžným očkem s olůvkem (o váze 30 g). Na připnutí olova lze použít i průjezd ve tvaru „T“ – tzv. hokejku.

Článek k tématu:  Chytáme candáty.

Nejčtenější články

Lov úhořů – jak na ně

Někdo nechytne úhoře za celý život, jiný ho dostane na háček při chytání kaprů. Ovšem cílený lov úhořů není zase tak složitý, jen se stačí řídit pár radami a tipy našich pradědů a vyrazit k vodě tehdy, když ostatní od vody utíkají. 🙂

Chytáme na boilies – úplné začátky – návazce a montáže

Chytání na různě velké a barevné kuličky již není ani u nás v Česku žádnou novinkou. Touto asi nejúspěšnější metodou pro lov kaprovitých ryb, cíleně pak hlavně velkých kaprů, propadlo mnoho českých rybářů. A není divu! Nejen, že se často na nastražené boilie nechá přemluvit velký kapr, ale například i amur a další karprovité ryby. Nabídnutým boilie pak někdy nepohrdne ani sumec. V tomto článku pro rybářské elévy, nebo pro ty, co to chtějí teprve s boilies kuličkami poprvé zkusit, si povíme a ukážeme, jak navázat montáže a nabídnout boilies rybám.

Chytání sumců s montáží s podvodním splávkem

Bydlím v kraji, kde všichni co chytají sumce, chytají je tzv. „na trhačku“, tedy pomocí kačeny, ale i bez ní, sestavy uvázané buď na bójce nebo větvi pomocí trhacího vlasce. Tato metoda je velmi účinná předemvším v létě, o prázdninách, ale má dvě úskalí. Funguje hůře na velkých hloubkách a také bez lodi ji nelze použít. Jak tedy lovit sumce, pokud nemáte loď nebo jste u vody s opravdu velkou hloubkou? Je to jednoduché, chytejte sumce pomocí podvodního splávku!

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím