Rybářský rozcestník

Meloun chutná amurům

Ano, je to tak, dužinu melounu můžeme s úspěchem v létě nastražit na amura nebo kapra. Stačí si koupit meloun a slupku s kouskem dužiny nevyhazovat ale udělat z ní chutné kostičky, které pak můžeme nastražit přímo na háček nebo na vlas háčku pod něj.

melounmelounnástraha-dužina

Dužina melounu je taková přírodní PopUp nástraha. Plave, je vzlínavá, větší kousek dokáže bez problému udržet ve vodním sloupci nebo i na hladině i středně velký háček. Proto není vhodná jako návnada, jen v případě, že chytáme ve vodním sloupci a chceme po nahození, aby nám kousky návnady stoupaly vodním sloupcem k hladině. Také se vyplatí, při chytání na hladině, zakrmit kousky dužiny melounu, pak má smysl meloun použit i jako návnadu.

A jak nastražit meloun?

Sníme meloun, necháme jen kůru s bílou částí dužiny, ale nesmíme být lakomí a musíme rybám nechat i kousek té červené části melounu. Nástraha pak bude zajímavější pro ryby i díky vzhledu. Vykrájíme kostičky nebo hranolky, které zbavíme té nejtvrdší části, tedy venkovní slupky melounu. Velikost kostek může být o něco větší, pokud nástrahu použijeme na přívěs háčku nebo jako sousto z hladiny, pokud budeme chytat klasicky a meloun napichovat přímo na háček pak vykrojíme raději menší kostičky.

Dužina melounu s PopUp boilie na přívěsu háčku…

TIP: Kostku melounu navlékněte na přívěs háčku i s nějakou menší PopUp kuličkou, nástraha bude ještě více vzlínavá, rychleji bude po nahození stoupat ve vodním sloupci nebo až k hladině.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

Pozvánka na závody mládeže v RT do Příbrami

MO Příbram zve na náborové halové závody v rybolovné technice určené dětem a juniorům, které se konají 2. 3. 2024 v místní sportovní hale.