Rybářský rozcestník

Meloun chutná amurům

Ano, je to tak, dužinu melounu můžeme s úspěchem v létě nastražit na amura nebo kapra. Stačí si koupit meloun a slupku s kouskem dužiny nevyhazovat ale udělat z ní chutné kostičky, které pak můžeme nastražit přímo na háček nebo na vlas háčku pod něj.

melounmelounnástraha-dužina

Dužina melounu je taková přírodní PopUp nástraha. Plave, je vzlínavá, větší kousek dokáže bez problému udržet ve vodním sloupci nebo i na hladině i středně velký háček. Proto není vhodná jako návnada, jen v případě, že chytáme ve vodním sloupci a chceme po nahození, aby nám kousky návnady stoupaly vodním sloupcem k hladině. Také se vyplatí, při chytání na hladině, zakrmit kousky dužiny melounu, pak má smysl meloun použit i jako návnadu.

A jak nastražit meloun?

Sníme meloun, necháme jen kůru s bílou částí dužiny, ale nesmíme být lakomí a musíme rybám nechat i kousek té červené části melounu. Nástraha pak bude zajímavější pro ryby i díky vzhledu. Vykrájíme kostičky nebo hranolky, které zbavíme té nejtvrdší části, tedy venkovní slupky melounu. Velikost kostek může být o něco větší, pokud nástrahu použijeme na přívěs háčku nebo jako sousto z hladiny, pokud budeme chytat klasicky a meloun napichovat přímo na háček pak vykrojíme raději menší kostičky.

Dužina melounu s PopUp boilie na přívěsu háčku…

TIP: Kostku melounu navlékněte na přívěs háčku i s nějakou menší PopUp kuličkou, nástraha bude ještě více vzlínavá, rychleji bude po nahození stoupat ve vodním sloupci nebo až k hladině.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Lov sumců na položenou na živé či mrtvé ryby

Jedna z možností, jak chytat sumce tzv. „na těžko“ je nalíčit návazce u dna, nebo kousek nade dnem a nabídnout jim živou, či mrtvou rybku, nebo její části.

Nastražení PopUp boilie na mikro obratlík

U některých montáží jako Ronnie Rig, či Slip D Rig se PopUp boilie navazuje na mikro obratlík a to pomocí vlasce nebo přímo, pro tyto účely vytvořené, bait floss šňůry. V tomto články vám ukážeme pomocí foto návodu přesný postup, jak na to.

České přívlačové nástrahy BROSLURES si získávají více a více fanoušků!

O firmě, jejich produktech a plánech do budoucna, jsme se bavili se spolumajitelem a spoluzakladatelem firmy Tomášem Šimandlem.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím