Rybářský rozcestník

Meloun chutná amurům

Ano, je to tak, dužinu melounu můžeme s úspěchem v létě nastražit na amura nebo kapra. Stačí si koupit meloun a slupku s kouskem dužiny nevyhazovat ale udělat z ní chutné kostičky, které pak můžeme nastražit přímo na háček nebo na vlas háčku pod něj.

melounmelounnástraha-dužina

Dužina melounu je taková přírodní PopUp nástraha. Plave, je vzlínavá, větší kousek dokáže bez problému udržet ve vodním sloupci nebo i na hladině i středně velký háček. Proto není vhodná jako návnada, jen v případě, že chytáme ve vodním sloupci a chceme po nahození, aby nám kousky návnady stoupaly vodním sloupcem k hladině. Také se vyplatí, při chytání na hladině, zakrmit kousky dužiny melounu, pak má smysl meloun použit i jako návnadu.

A jak nastražit meloun?

Sníme meloun, necháme jen kůru s bílou částí dužiny, ale nesmíme být lakomí a musíme rybám nechat i kousek té červené části melounu. Nástraha pak bude zajímavější pro ryby i díky vzhledu. Vykrájíme kostičky nebo hranolky, které zbavíme té nejtvrdší části, tedy venkovní slupky melounu. Velikost kostek může být o něco větší, pokud nástrahu použijeme na přívěs háčku nebo jako sousto z hladiny, pokud budeme chytat klasicky a meloun napichovat přímo na háček pak vykrojíme raději menší kostičky.

Dužina melounu s PopUp boilie na přívěsu háčku…

TIP: Kostku melounu navlékněte na přívěs háčku i s nějakou menší PopUp kuličkou, nástraha bude ještě více vzlínavá, rychleji bude po nahození stoupat ve vodním sloupci nebo až k hladině.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

MO ČRS Rokycany pořádá místní kolo Zlaté udice 2022

Místní organizace Českého rybářského svazu Rokycany pořádá v sobotu 30. dubna 2022 MÍSTNÍ KOLO rybářské soutěže pro mládež – ZLATÁ UDICE 2022….

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím