Rybářský rozcestník

Meloun chutná amurům

Ano, je to tak, dužinu melounu můžeme s úspěchem v létě nastražit na amura nebo kapra. Stačí si koupit meloun a slupku s kouskem dužiny nevyhazovat ale udělat z ní chutné kostičky, které pak můžeme nastražit přímo na háček nebo na vlas háčku pod něj.

melounmelounnástraha-dužina

Dužina melounu je taková přírodní PopUp nástraha. Plave, je vzlínavá, větší kousek dokáže bez problému udržet ve vodním sloupci nebo i na hladině i středně velký háček. Proto není vhodná jako návnada, jen v případě, že chytáme ve vodním sloupci a chceme po nahození, aby nám kousky návnady stoupaly vodním sloupcem k hladině. Také se vyplatí, při chytání na hladině, zakrmit kousky dužiny melounu, pak má smysl meloun použit i jako návnadu.

A jak nastražit meloun?

Sníme meloun, necháme jen kůru s bílou částí dužiny, ale nesmíme být lakomí a musíme rybám nechat i kousek té červené části melounu. Nástraha pak bude zajímavější pro ryby i díky vzhledu. Vykrájíme kostičky nebo hranolky, které zbavíme té nejtvrdší části, tedy venkovní slupky melounu. Velikost kostek může být o něco větší, pokud nástrahu použijeme na přívěs háčku nebo jako sousto z hladiny, pokud budeme chytat klasicky a meloun napichovat přímo na háček pak vykrojíme raději menší kostičky.

Dužina melounu s PopUp boilie na přívěsu háčku…

TIP: Kostku melounu navlékněte na přívěs háčku i s nějakou menší PopUp kuličkou, nástraha bude ještě více vzlínavá, rychleji bude po nahození stoupat ve vodním sloupci nebo až k hladině.

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Rybářská křížovka – sladkovodní i mořské ryby

Máme pro vás novinku z naší redakce, rybářskou křížovku. Vyzkoušejte si, jestli se vám podaří vyluštit všechny názvy ryb, co jsem do křížovky vložili. Jde o zkrácené názvy jak sladkovodních tak mořských ryb. Tak hurá, pusťte se do luštění.

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím