Rybářský rozcestník

Vytuněná umělá kukuřice

Umělá kukuřice se dá použít samostatně nebo v kombinaci s jinými nástrahami. Především při chytání ryb vlasovou metodou, tedy s montáží s háčkem, pod který umisťujeme nástrahu, udělá kus práce. Nejen, že zůstane u háčku i přes úpornou snahu drobnějších rybek ji pozřít, ale také dokáže, v Pop Up variantě, přívěs pod háčkem přizvednout a tak nástrahy na vlasu zatraktivnit. Ne každý rybář ví, že umělé nástrahy jsou také skvělým nosičem pachové stopy…

vlasovévlasováVytuněnáVytuněnáVytuněnáVytuněná

Umělou nástrahu, tedy i umělé kukuřice, lze také dipovat, dlouho vydrží, dají se opakovaně použít, jsou téměř nezničitelné. Hlavní výhodou umělých kukuřic je pak fakt, že výborně nasávají i řidší dipy a tekutá aromata. Ta se snadno a rychle vstřebají do nástrahy a lze je pak aplikovat i těsně před nahozením.

To vše je pravda. Existuje ale jedna vychytávka, jak ještě zvýšit, i tak dobré vlastnosti umělých kukuřic a to jejich vlastnost přenosu pachové stopy. Dá se totiž zvýšit jejich atraktivnost propíchnutím jehlou na několika místech. Narušíme-li opatrně povrch umělé kukuřice, vytvoříme do ní drobné otvůrky, dost často okem neviditelné, dokážeme tak, při jejím naložení do nějakého dipu, zásadně zvýšit atraktivitu propíchané umělé kukuřice. Dip, či jiné aroma, se dostane totiž nejen póry, ale i uměle vytvořenými dírkami do těla kukuřice.

Odolnost proti okusování drobotiny ve vodě, možnost dipování a tím zatraktivnění nástrahy, to jsou hlavní vlastnosti, pro které je dobré mít ve své výbavě i umělé nástrahy. Já osobně používám jak potápivé, tak Pop Up umělé kukuřice různých velikostí a také barev, i když žlutá je má nejoblíbenější. Také mám umělé zarážky ve tvaru kukuřice, tak ty jsou pro mě TOP!

Nejčtenější články

Houbička na mytí nádobí se hodí i na rybách!

Asi každý již držel v ruce houbičku na nádobí, i když se třeba vyhýbá kuchyni, jak jen může. Přesto se vyplatí si ji brát na ryby a to nejen na mytí nádobí. Můžeme ji použít třeba jako nosič vůní a chutí, nebo na ni lze dokonce chytat. Ovšem také se hodí jako pomocník při vyvážení krmení a nástrahy například s dálkově ovládanou lodičkou.

Použití PVA šňůrky (nitě) v praxi

PVA materiál (polyvinylalkohol) je pro rybáře velmi prospěšný. Vyrábějí se z něj totiž sáčky, punčochy, ale také pásky či šňůrky, které rybáři využívají na několik způsobů. Pomocí PVA sáčků či punčoch můžeme například dopravit na lovné místo přímo k háčku zakrmovací směs, pomocí šňůrek pak lze zafixovat nástrahy nebo dokonce části koncových sestav tak, aby se během nahazování nezamotaly, což rybáři zajistí jistotu, že má nastraženo přesně podle jeho představ a záběr může být velmi reálný. Dnes se ale zaměříme právě na PVA šňůrky a možnosti, jak je u vody využít.

Pozvánka na dětské závody do Příbrami

Místní organizace Příbram pořádá dětské náborové rybářské závody, které se konají 6. 10. 2024 na rybníku Horní Obora….