Rybářský rozcestník

Co dělat, když díky střídání tepla a zimy nejde váš prut rozložit?

Už jste zažili, že po chytání po několika dnech, kdy rozdíl teplot v noci oproti teplotám přes den přesáhl 20 i více stupňů, že vám nešel oddělit jeden díl prutu od druhého? Pokud ano, máme pro vás tip, jak dílce prutu od sebe oddělit, aniž by jste poškodili očka prutu nebo jeho blank, například právě ve spoji, kde se zaseknul a ne a ne díly od sebe oddělit.

mokrámokrá

Na minulé výpravě jsem opět řešil problém s jedním mým prutem, který občas zlobí a nejde rozdělat, což se stává většinou při několikadenní výpravě v době, kdy teploty klesají v noci i pod deset stupňů a přes den na slunci se vyhoupnou ke třiceti stupňů. Občas ani ve dvou jeho dílce od sebe ne a ne oddělat.

Existuje jedna vychytávka, kterou mě poradil kamarád a světe div se, opravdu funguje. Chce to hadru, tu namočíme do vody, ideálně co nejvíce studené, omotáme ji kolem spoje na prutu, který nejde rozdělit, chvíli počkáme a pak zkusíme dílce proti sobě otočit a mírně táhnout od sebe. Většinou se to povede a díky prudkému zchlazení spoje spoj povolí a problém je tím vyřešen.

Nejčtenější články

Oheň u vody? Chovejte se jako kluci z knížek pana Foglara!

Kamkoliv přijedu na oblíbené rybářské místo, obvykle najdu zbytky ohniště a to většinou na nejméně vhodném místě. Když pak pominu českou legislativu a fakt, že například oheň se nesmí rozdělávat blíže jak 50 metrů od lesa, na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi, za silného větru a podobně, divím se, kolik rybářů na tyto pravidla kašle.

Víte co dělají někteří rybáři když ryby neberou? Jdou na houby!

Ve vedrech po deštích se nám tento týden moc nevedlo, ryby nespolupracovali. Občas sice přišel nějaký kapřík, cejn či plotice. Dokonce jsme nachytali několik podouství, ale větší kapr, nebo sumec ne a ne si všimnout našich dobrot, co jsme máčeli ve vodě. A tak můj parťák, při venčení Sárinky, naší hlídačky, prošel křoví a zarostlé houští kolem našeho tábora…

Chcete se seznámit u vody na rybách? Na Fecebooku lze najít dokonce dvě rybářské seznamky!

Pokud hledáte svou životní lásku, nebo jen kamarádku či parťáka na ryby, lze na Facebooku sledovat jednu ze dvou rybářských seznamek. Třeba právě tam poznáte toho správného parťáka na ryby a je jedno, zda to bude kamarád či kamarádka či budoucí přítel či přítelkyně. Každopádně jde o skvělou možnost, jak se seznámit, aby jste u vody na rybách mohli sdílet své zážitky i s někým druhým.