Rybářský rozcestník

Rybí pomazánka s pórkem a sterilovanou paprikou

Chutná, přitom jednoduchá pomazánka, kterou můžeme připravit jak z uvařeného masa sladkovodních, tak i mořských ryb. Z kapra, sumce, či například tresky.

2 náročnost
15 minut
+ doba odležení  
Rybírybírybí
 • 400 g uvařeného rybího masa (kapr, sumec, treska atd.)
 • 150 g sterilované papriky
 • 150 g pórku
 • 100 g majonézy
 • 4 lžíce láku z paprik
 • citronová šťáva
 • pepř
 • sůl
 • cherry rajčátka na ozdobu
 • Příprava

  1. Rybí maso uvaříme do měkka v mírně osolené vodě, scedíme, necháme vychladnout. Rozebereme na lupínky, kostičky odstraníme, vidličkou rozmělníme na drobné kousky.
  2. Pórek nakrájíme na tenká kolečka, v cedníku spaříme vařící vodou, necháme okapat a vychladnout.
  3. K rybímu masu přidáme kolečka pórku a proužky sterilované papriky, přidáme 4 lžíce nálevu z paprik, promícháme, necháme vsáknout lák, hodinu necháme odležet.
  4. Nakonec promícháme s majolkou, dochutíme citronovou šťávou, solí, pepřem.

  Doporučení

  Mažeme na pečivo, chléb, či toastový chléb, ozdobíme nakrájenými cherry rajčátky.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Rybářský rozcestník.cz vyhlašuje soutěž o 20 vstupenek na FOR FISHING 2024!

  15 ročník mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING je za rohem. Koná se v termínu od 22. do 25. února 2024. Jsme rádi, že i letos se Rybářský rozcestník.cz stal mediálním partnerem této největší tuzemské akce pro rybáře konané kde jinde, než v areálu PVA v Praze v Letňanech. U příležitosti tohoto rybářského svátku vyhlašujeme soutěž o vstupenky na FOR FISHING 2024. Soutěž se bude konat na našich stránkách na Facebooku a to od 7.2. od 18:00 do 16.2.2024 do 18:00! Bližší podmínky soutěže se dozvíte po otevření tohoto článku.

  Veletrh FOR FISHING uvítá první návštěvníky už ve čtvrtek 22. února 2024

  Svátek všech rybářů a rybářek se nezadržitelně blíží, vystavovatelé už pomalu balí žhavé novinky, které na veletrhu představí, rybářské osobnosti dokončují přípravu svých přednášek, obří akvárko už je připraveno na výstavišti. Na co se můžete na veletrhu těšit a co byste si neměli nechat ujít?

  FOR FISHING 2024 – den druhý

  Pokud se včera občas nedalo nějakou tou uličkou protáhnout, dnes to není o nic lepší! Letos je rybářský veletrh FOR FISHING opravdu hojně navštěvovaný. Mě se ho podařilo celý prolétnout za dva dny a přiznám se, že šlo o pěkný kvapík. Občas jsem se na nějakém stánku zasekl, protože novinek je tu letos opravdu hodně. Dnes vám představím dalších pár firem a výrobků, které by některé z vás mohli na letošním FOR FISHINGu zaujmout.